Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Találtunk egy kis mezei...

David212 kérdése:

Találtunk egy kis mezei nyulat a tanyánkon, hogyan kell ezetni? SOS

Figyelt kérdés
Találtunk egy kisnyulat a tanyánkon, vártuk az annyát, de nem jött, viszont a kóbor kutyák miatt meg nem volt biztonságban. Már több helyen utánanéztem, hogy mit hogy kell csinálni, de biztosra akarok menni. A kisnyúl jelenleg 150 grammos, kb 1,5 hetes. Macskatejpótlóval szeretnénk etetni, de nem tudom milyen gyakorisággal (kell e még ilyenkor a 2-óránkénti), illetve mikor állhat át száraz tápanyagra? Víz és széna folyamatosan van előtte, és egy nyugodt helyen van.

#etetés #mezei nyúl #Kézben nevelés
2022. febr. 6. 10:04
 1/8 anonim válasza:
88%

jobb lett volna nem megtalálni.

Hagyd békén legközelebb. Az anyja megérzi rajta az emberszagot és lehet, már nem foglalkozik vele többet. A nyúl egyébként rossz anya, napi 2-3x keresi fel az újszülött nyulat, megszoptatja,megy dolgára, szóval ezt ne úgy képzeld mint a kutyát, hogy állandóan ott van a kölykeivel.

Nekem gyerekkoromban sokszor hozott apám kis mezeii nyulat, mindig megdöglött. Néha pár nap után, néha hetek, hónapok után, de mindig.

ilyen kis játék cumisüvegből, nagyobb injekciós tű műanyagjából itattam langyos, vizes tejjel, meg később répa, zöldségek, stb.

a macskatejpótló jó lehet. Vagy keress szoptatós macskát, az lenne a legkönnyebb, ha elfogadná.

2022. febr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Később elsősorban nem répát és zöldségeket kell neki adni, hanem szénát...
2022. febr. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Igy van, a repat nem nagyon szereti a nyul. A friss fu a kedvence. Meg azt hiszem, a tyukhur. Szerintem kerj tanacsot egy allatmenhelytol. Valoszinuleg nem fogjak tudni befogadni, de fognak tudni tanacsot adni.
2022. febr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Konzultáltunk aztán egy állatorvossal, és a 3 óránként kell macskatejpótlóval
2022. febr. 6. 10:50
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Van Facebookod? Ha van, akkor ebben a Facebook csoportban szerintem sokat tudnak segíteni? (A nevéből ne indulj ki, itt sokféle nyuszisok vannak)

[link]

2022. febr. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Első Nyúlmentő alapítvánnyal beszélj, mentettek már vadnyulat, nem tudom ennyire picit volt-e már de biztosan tudnak segíteni.
2022. febr. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a teendő:

[link]

Ugyanott találsz elérhetőséget is és befogadják. Ha nem vagy felkészülve a nyúltartásra akkor inkább add nekik. A vadnyúl nem olyan mint a házinyúl hogy szép nyugiban megbújik a ketrecben és ugribugrizik pár kicsit. Megpróbálja magát kirágni, kikaparni és az első adandó alkalommal felveszi a nyúlcipőt (amint tud megszökik). Mivel nincs a természetes élőhelyéhez szokva ott könnyű préda lesz.

2022. febr. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
répa jó
2022. febr. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!