Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A magyarok miért dobják ki...

A magyarok miért dobják ki sorba,kötik ki étlen-szomjan,vagy éheztetik kutyájukat,macskájukat?

Figyelt kérdés
Állatmentõ csoportokban sorra olvasni naponta hogy,aranyos kiscicákat,kiskutyákat,idõs,beteg állatokat kidobálnak,kikötnek,mig Ukrajnából hozzák magukkal az állataikat.Milyen hülye divat lett itt ez Magyarországon kidobni?

2022. márc. 4. 11:05
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
95%

Az, hogy Ukrajnából hozzák az állataikat, az nem jelenti azt, hogy ott nem fordul elő állatkínzás. Azt sem tudhatod, hogy az ország összes állatát átmenekítették-e. Ukrajnában például nem kötelező se a chip se a veszettség elleni oltás ami elég nagy problémát jelent. Tudom itt kötelező, de vannak akik nem tartják be.



Illetve attól, hogy jelen van az országban az állatkínzás, az sem zárja ki azt, hogy itt is sokan vannak akik megfelelően tartják az állatot és szeretettel bánnak vele, szükséges esetén menekítenék magukkal.


Sajnos állatkínzás mindenhol van.

2022. márc. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:
Tünjél el innen,ha csak kötekedni akarsz!!!
2022. márc. 4. 14:01
 33/40 anonim ***** válasza:
95%
Budapest közelében van hétvégi házunk. Nyár vége felé, iskolakezdéskor gyakran dobnak ki állatokat (főleg cicákat). A nyári szünetre kell valami szórakozás a gyereknek, hát kap egy kutyát vagy cicát. Aztán a gyerek ráun, meg amúgy is kezdődik a suli, mi a megoldás? Be az autóba, elvinni egy zöldövezetbe, és ott kidobni. Hogy aztán mi lesz vele, kit érdekel? Csak egy állat. Mi etetjük ezeket a kidobott cicákat, Pestről járunk ki felváltva, gondoskodunk az ivartalanításukról, ha sikerül befogni őket. Az mi cicáink mind ilyen "talált gyerekek" voltak, de nem vihetjük haza mindet.
2022. márc. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
93%
32# Mi van, idegbaj a láthatáron? Hát, kéremszépen aki ennyire inkorrekt azt sehol sem szeretik. Hamar szorul a hurok, a frusztrált meg felrobban.
2022. márc. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos nem lehet őket köztéren felakasztani, hogy szenvedjenek."


Már bocs, de ha neked ilyen gondolataid vannak, neked is bőven el kéne egy pszichológus.

2022. márc. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem csinálnak ilyet.
2022. márc. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez így elég nagy túlzás, amit írtál. Nem minden magyar kínozza az állatokat, sőt, egyre inkább a másik végletbe csap át az állattartás. Sokkal több most már az olyan állattartó, aki kb. kisistenként tiszteli a kutyáját/macskáját, és többre tartja őket, mint az embert. Én legalábbis úgy tapasztalom több ismerősömnél is, hogy a kutyát vinni kell kozmetikushoz, kvázi gardróbja van, ruhái vannak, a konyhától kezdve a hálószoba ágyig mindenhová bemehet, a másik emberrel viszont úgy beszélünk lassan, mint a "kutyával". Az ukrán helyzetről meg csak annyit, hogy akinek van lehetősége, az hozza magával a kedvencét, de aki ezt nem tudja megtenni, az otthagyja. Mert amikor háború van, és bombázzák az országodat, és attól rettegsz, hogy mikor hívják be a frontra a férjed/öcséd/bátyád/apád, hogy aztán ott öljék meg brutálisan a szeretteidet, akkor a saját és a családod élete lesz az első, nem az, hogy Buksinak vagy Cirminek érvényesüljenek a jogai. Szóval szerintem felesleges általánosítanod, mert minden országban akad példa ilyenre-olyanra is. Nem fekete vagy fehér ez a helyzet.
2022. márc. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

Ha nekünk kéne menekülni, szerintem még több magyar vinné magával a kedvenceit.


Az állattartási kultúránk szerintem egyre jobb, Budapest közelében élek egy kis faluban, 15 éve én voltam az egyedüli "kattant", aki sétáltatta a kutyáját, most meg szinte minden séta alkalmával találkozunk más kutyásokkal és ismeretségi körben is van olyan, aki azelőtt láncon tartotta a kutyáját, a következőt meg már a házba is beengedi vagy nem lett következő, mert beismerte, hogy a kutyának ez nem lenne jó élet, ő meg lusta lenne a megfelelő foglalkozást nyújtani neki. Ez amúgy általánosságban is elmondható, egy utcában már csak néhány háznál van kutya errefelé.

2022. márc. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

Mármint azokra az ukránokra (is) gondolsz, ahol láncra verve él a kutya a faluban egész életében, mert ha elengedik, széttép valakit (nevelni ugye luxus) és ahol egyébként még a veszettség elleni oltás sem kötelező?


Üdv,

Egy kárpátaljai

2022. márc. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
25%
Mindenkinek kell egy hobbi.Neked az állatvédelem nekik az állatkínzás.Jól kiegészíti egymást a kettő.
2022. márc. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!