Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mivel kell rendelkeznie egy...

Mivel kell rendelkeznie egy hivatalos kutyatenyésztőnek?

Figyelt kérdés

Nem magam miatt kérdezem, hanem pont amiatt, mert van itt egy család, akik állandóan tacskó kölyköket hirdetnek pénzért, és gyűlölöm a szaporítókat, ezért kérdezem, hogy ez mennyire van rendben, hogy évente 1x vagy 2x lefial a szuka tacskójuk egy almot, amit aztán a neten hirdetnek.


Csak mivel nem vagyok tisztában a jogszabályokkal, előtte megkérdezném, hogy mivel kell rendelkezniük ahhoz, hogy ők ezt legálisan csinálják, akkor fel tudnám őket kérdezni, hogy rendelkeznek-e az adott dokumentumokkal, mert jobb lenne ha abbahagynák az állatok kizsákmányolását.


2022. márc. 5. 11:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
24%
De nagy állatvédő lettél, de szerintem szarsz te a kutyákra, csak irígyled őket.
2022. márc. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
30%

Na,megint egy 'okos tojás' aki mindent jobban tud mégis sz*rt se azon kívül,hogy bele ugat mások dolgába.

Évente 1-2 alom teljesen elfogadható tenyésztőnél is.Egyet szoktak,de kettő sem katasztrófa,ha a szuka szervezete is megengedi ezt,már pedig kistestűek gyorsabban regenerálódnak,náluk ez nem probléma.

Egy nagy testű kutyánál már van hogy 2 év is kimarad.(bár általában nagy testű csak egyszer tüzel évente kettő helyett,tehát ha több almot akarnának lehozni se lehetőség sok szuka/fajta esetében,császáros fajtáknál főleg)


Ha nem tenyésztő akkor sem jelentheted fel ameddig van felír száma,nincs milyen okkal feljelentened,főleg ha a kutyákkal mellette jól bánnak.

Tenyésztőnek kennel neve van,és törzskönyvezi a kutyáit nagy vonalakban ennyi a különbség papírok szempontjából.


Hallotok egy hírt és azt hiszitek azonnal jogotok van mindenki dolgába bele szólni.Rohadtul nem.

Én is az állatkínzás és szaporítás ellen vagyok,de ez,hogy b*szki árgus szemekkel figyeli egy-két f*szparaszt a szomszédait,hogy mit csinál s azért feljelentheti-e vajon..beteg.És,ha tenyésztő? Akkor megvádolod,hogy szaporít? Milyen jogon? Mit fogsz tenni,bekopogsz hogy ,jó napot Julika vagyok a szomszédból és figyeltem magát egy ideje,érdekelne,hogy szaporító-e vagy tenyésztő'? :D

Ilyenkor merül fel bennem a kérdés,hogy vajon az én szomszédom is kukucskál-e át az ablakon,hogy mindent törvény szerűen csinálok-e.Szerezz hobbit b*szki,ha szeretsz leskelődni nyugodtan mehetsz madárlesre pl.. 😳

2022. márc. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

:DDD


Naa, itt egy, az állatokból való pénz keresés egy nagyszerű példánya! :D


Rohadt irigy vagyok a szét elletett szerencsétlen szukára a 3 befogadott kutyámmal, akikből nem tudok pénzt csinálni, igen.

Tudod, nekem nem hiányzik az életemből az a pénz amit állatokon keresnék meg - és nem, nem "hirtelen lettem nagy állatvédő", de pont az ilyen primitív egyének miatt van ez, akiket nem hogy nem zavar egy ilyen, hanem még leszólják aki tenni akar ellene, hogy "irigy".

Tipikus magyar szellemi mélypont.

2022. márc. 5. 11:25
 4/24 A kérdező kommentje:
Egyébként az "irigy" szó két darab rövid "i".
2022. márc. 5. 11:26
 5/24 anonim ***** válasza:
46%

Na,a befogadott kutyás szent lélek.Láttad,hogy egy évben kétszer is volt alom a családnak (talán nem is ugyan attól a szukától) és máris agyon van elletve? Ha csak egy volt évente akkor főleg nincs okod sárral dobálózni.


Egyébként meg ő jelenthetne fel rágalmazásért,ha mégis tenyésztő,ráadásul azért is mert leskelődsz utánuk.Igen csak be kellett bámulni a kapun,ha azt is tudod pontosan hányszor volt alom náluk és hol árulják őket.

2022. márc. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Nem kukucskálok át, nincs szükség rá, mivel Facebook és egyéb posztokban tolja rendszeresen mások orra alá, hogy neki aztán van eladó kutyája ám! Több helyen hirdeti, mint valami megunt portékát és évek óta, tehát megélhetésszerűen űzve.


Meg ha marad 1-2, akkor még sűrűbben, hogy jajj még maradt, vigyétek, most olcsóbb.


Nemcsak nekem tűnt fel, többen is mondják, hogy na ez már megint hirdet, ennek megint vannak kutyái.


Pont az ilyenek miatt tart itt a magyar állatvédelem helyzete, mert aki tenni is akarna valamit, az van megszólva, mert tipikus proli mentalitás, hogy csak a fajta kutya számít, a többi kutya kit érdekel, hogy tele a menhelyek, gyepmesteri telepek, itt van, vegyétek új cuki tacsi kutyik vannak, lehet velük menőzni facen, az utcán kóborló csont sovány beteg kutya meg ki a francot érdekel!


Igaz? :)

2022. márc. 5. 11:32
 7/24 A kérdező kommentje:

Az, hogy 1x vagy 2x, nem lehet tudni, lehet többször, attól függ, mit tol éppen a pofámba a facebook, és melyik ismerősöm osztja meg éppen a szarjukat,es igen, egy darab szukájuk van.

Nem kell okoskodni, az meg mióta vádaskodás, ha valaki hivatalos dokumentumokat kér, hogy tényleg igaz-e amit állít? 😆

Vidéken a hasonló szellemi színvonalú egyedek nem kérnek semmit, csak bemondásra elhiszik, hogy hihi cuki tacsi meg francia bulldog, veszek is rögtön karácsonyra a gyereknek.


A hozzátok hasonló jobb lenne, ha normális munka után nézne az állatok kizsákmányolása helyett.

2022. márc. 5. 11:37
 8/24 anonim ***** válasza:
39%

És még csodálkoznak az emberek,hogy egyre többen fintorodnak el amikor valaki azt mondja,hogy ő állatvédő.Az ilyenek miatt teljesen nevetség tárgyává válik az,hogy valaki valóban a szívén viseli az állatok sorsát (is).

Ha most azt írtad volna,hogy verik a kutyákat,vagy ki vannak kötve,kis ketrecekben vannak alá írom én lennék az első aki azt mondja,hogy jelentsd fel és ha van alapja a dolognak akkor úgyis megszívja.


De ez,hogy te csak így átbámulsz a szomszédodhoz,ennyire tudod mit csinál és tulajdonképpen nem is feltétlenül rosszat,de máris jelenteni akarod ez inkább betegesnek tűnik a te részedről.


Az meg no komment,hogy azt se tudod mi a szitu,de máris agyon elletett szukát kiáltassz mert hogy neked van 3 menhelyi 'mentett' kutyád az ivarosak helyett..

Hát ha ő tenyésztő (vagy esetleg tényleg szaporító..) akkor nyilván nem is fog menhelyi keverékeket tartani,vagy maximum úgy,hogy mellette akkor is vannak ivaros kutyái.


Szaporítani is addig törvénybe ütköző ameddig felír számmal nem rendelkezik és a megengedettnél évente több almot hoz le.(a rossz állattartás már más téma,az egy külön feljelentést érdemelne,de ott is meg vannak a feltételek hogy mi számít állatkínzásnak és mi nem)

2022. márc. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
39%

Hogy a fenébe lenne már több mint 2 alom nála egy évben egy szukától,ha mindössze maximum 2x tüzel egy szuka egy évben? Ostoba jószág.

Tüzelés nélkül már pedig nincs kiskutya.Egy szukáról beszéltél,tehát itt még mindig az egyetlen törvénybe ütköző az,hogy te kukkolod a szomszédot (ezek szerint még Facebookon is)

2022. márc. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
48%

Végre egy kérdés ahol jó szemszögből közelítette meg a dolgot minden válasz.

..Te mindezt honnan tudod,és ennyi információból miért akarsz azonnal vadaskodni? Ha szaporító sem sért törvényt ameddig van felír száma és az alatt ad el kölyköket és betartja a megengedett éves alom számot.


Szaporítani nem szép,ez tény,de pusztán ezért nem jelentheted fel és nem rágalmazhatod állatkínzással.Nekem az sokkal kiakasztóbb,hogy te ennyire betegesen megfigyeled a szomszédaid.

2022. márc. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!