Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Azok akik nem támogatják az...

Azok akik nem támogatják az abortuszt, miért ajánlják lelkesen a vemhes állatok ivartalanítását?

Figyelt kérdés
A gyerek szülessen meg, de a kiscmacskáktól, kiskutyáktól meg kell szabadulni, mert tömve vannak a menhelyek. Egyszerűen nem értem magát a gondolatmenetet.

2022. márc. 14. 22:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
78%
Miért jó az, ha egy kutya vagy cica szül 5-8 picit, amiket a "gazdi" kidob? Aztán kóborol szegény állat. Én most nem a vemhes állatok ivartalanítására gondolok. Hamarosan egy picike lány Yorki gazdija leszek. Amint lehet ivartalanítva lesz.
2022. márc. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
74%
Egyrészt egy gyereket nem illik egy állathoz hasonlítani, másrészt az kutyát/macskát vemhesség előtt kell ivartalanítani, aki felelős gazda, az megteszi. Harmadrészt egy kutya nem egy utódot hoz világra, mint általában az ember és nem tud dolgozni sem, hogy ellássa.
2022. márc. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%

Miért gondolod, hogy a két csoport átfedésben van?


Egyébként meg, pusztán logikusan gondolkodva: az állatot az ösztön hajtja, ha tüzel, párosodni fog, és ő nem érti, mi az a születésszabályozás.

Az ember ellenben - elvileg - intelligens lény, aki nem pusztán ösztönből párosodik, és akinek rendelkezésére állnak a megfelelő eszközök, ha nem akar utódot.


Mivel az állatokat az ember szaporította túl, most a túlszaporodás megállításáról is az embernek kell gondoskodnia - sajnos akár ilyen drasztikus eszközökkel is, mint a vemhesen ivartalanítás, ha már korábban nem akart/tudott ezzel foglalkozni.

2022. márc. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem rosszul látod.

Az az érvük, hogy az abortusznál egy ÉLŐ valamit ölsz meg. Mint amikor régen falun szokás volt, hogy a fölösleges kiscicákat agyonütötték vagy élve elásták.


Ezzel szemben az ivartalanítás megelőzés. Azzal egyenlő, mint amikor te óvszert használsz vagy tablettát szedsz. Tehát nem egy már élő valamit ölsz meg, hanem megelőzöd a létrejöttét.


Nem a darabszámmal foglalkoznak az abortusz támogatói sem, hanem az élet védelmével.

2022. márc. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
43%

Mert az abortusz NEM egyenlő az ivartalanítással!


Pont azért ivartalanítják a macskát, hogy ne kelljen abortálni, hanem inkább "teherbe se eshessen"


Mivel a kutyagumit (nem a kutyasz@rra gondolok) és a macskafogamzásgátlót sem találtág még fel, így csak az ivartalanítás marad, mint megelőzés.


Az embernek viszont rengeteg lehetősége van a megelőzésre.

Felelőségteljesen kell k*félni, védekezni és nem fűvel-fával összevissza.


Az abortusz, mint "utólagos fogamzásgátlás" elfogadhatatlan, mégis sokan így gondolnak rá.


Javaslom, akik támogatják az abortuszt, illetve maguk is szeretnének átesni rajta, csak nézzenek meg néhány képet/videót, hogy mit művelnek a magzattal a nő testében!


Egy élő emberről beszélünk! Emberéletről!

2022. márc. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olvassátok el még egyszer a kérdést, nem az ivartalanítással van baja a kérdezőnek, hanem a VEMHES állat ivartalanításával, akiben már ott vannak a kiscicák/kutyák/lények. Ez pedig abortusz.
2022. márc. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
#6 köszönöm. Mindkét cicám ivartalanított, szóval köszönöm de arról nem kell győzködni :)
2022. márc. 14. 23:36
 8/29 anonim ***** válasza:
19%
Az abortusznál megölsz egy élő fejlődésben lévő bébit, ivartalanításnál pedig megelőzöd a kelletlen almot és vemhességet. A kettőt összehasonlítani teljesen nonszensz,. (Ráadásul én például mindkettőt támogatom, úgyhogy most biztos kékhalált kapott az agyad.)
2022. márc. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Oh anyám, nem gondoltam hogy nagybetűkkel és felkiáltójelekkel kellett volna írni a vemhes szót, de úgy látszik tévedtem.
2022. márc. 14. 23:58
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, itt inkább arról lehet szó, hogy az átlagember, aki nincs benne a mentésekben, az sokszor nem is hallott még arról, hogy vemhesen is ivartalanítanak - lásd a válaszokat.

Ez inkább az állatmentők módszere, és logikusan azért, mert tudják, hogy ez a "kisebbik rossz", a magzatok kvázi abortálása még mindig jobb, mint még több gazdátlan vagy kóbor kölyök.

(De azért tegyük hozzá, hogy nem egészen ugyanaz a kettő, egyszerűen az ivartalanítás "mellékhatása" a kölykök elvesztése ezesetben, míg az emberi abortusszal nem jár együtt a sterilizálás.)

Szabályok az állatokra is vonatkoznak, magasvemhesen pl. már nem ivartalanítanak.

2022. márc. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!