Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Törvényes ilyen körülmények...

Törvényes ilyen körülmények között disznót tartani?

Figyelt kérdés
Három éve költöztem a faluba és szomszédom sok kelletlenséget okoz. Legalább 10 felnőtt disznója van + rengeteg malac. Minden nyáron óriási a bűz, 5házzal odébb is érezni lehet,én pedig közvetlenül mellette vagyok. Már most is,hogy kicsit melegebb az idő már kezd bűzleni. Ősszel pálinkát főz, olyankor is cefreszag messzire érződik, de az legálább csak 2-3napig tart. Azonkívül nyáron mindig begyújtanak valamit a kertbe és átszáll hozzám a fekete korom, van úgy,hogy a frissen mosott száradó ruhákra. Próbáltam vele beszélni, de csak goromba annyit mondott,hogyha nem tetszik akkor húzzák vissza a városba.

2022. márc. 26. 17:20
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Érdekes módon a többi szomszédot nem zavarja,ők együtt tudnak vele élni.
2022. márc. 26. 17:26
 2/32 anonim ***** válasza:
89%

Amikor megnézted az ingatlant, nem tűnt fel a szag? Meg a disznók?

Valamilyen szinten igaza van, mert ha falura sikerült költöznöd, ott ez ilyen, főleg ha az önkormányzat nem is szabályozza különösebben.

Cefreszaggal se tudsz mit csinálni, 86 litert lefőzhet otthon.

2022. márc. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
70%

Na, amikor a városi suttyó beköltözik falura....


Ilyenek vagytok, kiköltöztök a betonrengetegből, hogy aztán falun is beszüntessétek a zöldkörnyezetet, jön a tonna térkő, meg díszkavics, benne egy kis pöcs fa, 2 örökzöl, meg egy díszfű, aztán mindennel bajotok van, ami nem ilyen.

Amikor úgy döntöttél falura mész, nem tudtad, hogy ez mivel jár? Bizony, van állattartás, ami szagokkal jár, kertészkedés, pálinkafőzés, traktor hajnalban és késő este, hétvégén favágás, fűnyírás, fúrás, faragás, kopácsolás. A falu már csak ilyen. Ha nem tetszik....

2022. márc. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Novemberben vettem a házat és januárban költöztem, de mint kiderült télen nem büdös. Nincs bajom az állattartással,felőlem hiízlalhat ezret is,csak takarítsa rendesen. Annyi gané van a kertjében,hogy három traktor pótkocsira nem férne rá, és a trágyalé konkrétan átfolyik az én kertembe.
2022. márc. 26. 17:36
 5/32 anonim ***** válasza:
62%

Helyi rendeletet kell megnézni, de amibe igazán beleköthetnél az a trágyatárolás. Arra is szigorú törvények vonatkoznak, ha nem kezeli helyesen a trágyáját, akkor megütheti a bokáját.


Viszont 10 disznónak hangja van, telekvásárláskor a szomszédságot is illik megnézni.


Mert ez nem úgy megy, hogy én odaköltözöm, és mindenki úgy tapsol, ahogy én fütyülök. Az a 10 disznó+ malacok neki nem hobbi, hanem megélhetés(kiegészítés), szóval mielőtt az élő fába is belekötsz ezt azért vedd figyelembe. Főleg azért mert csak téged zavar, mást nem, így lehet te állsz a sodrással szemben.


A disznó trágya igen büdös, még napi takarítás mellett is.

2022. márc. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 Szirty ***** válasza:
87%

"...favágás, fűnyírás, fúrás, faragás, kopácsolás."


Bizony! Vasárnap reggel 7-kor felcsendülnek a flexek, a láncfűrészek és a cirkulák (néha betonkeverő is) :)

2022. márc. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
78%
Én értem hogy zavar a szag, és nem tudom hogy eszel-e húst. De ha igen, akkor kíváncsi lennék hogy mit szolnál ha hírtelen sehol sem lehetne húst kapni. (A laborhús még csak kísérleti stádiumban van)
2022. márc. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
49%
Pereld be a szomszédot, hogy nemi életet él a disznóival, meg a kecskéivel, és a ti kiskorú gyerekeitek kénytelenek ezt nézni. Ilyen per nem is olyan régen volt, és a nagyságos azzsonyék meg is nyerték. Ők is leköltöztek falura, és mindjárt háromemeletes házat építettek. Persze onnan valóban azt is lehetett látni, ha a kokas meghágta a tikot. Az öregtől elvették az összes állatját, és még a rendes nemi élettől is eltiltották
2022. márc. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
52%

Annyira utálom az ilyen embereket, mint a kérdező!


Miért nem egy kertvárosi részen vettél házat?

Ott nem lenne ilyen probléma!


[link]


Annyi szerencséd van kérdező, jogy nem 20-30-40 éve költöztél vidékre, amikor nagyságrendekkel több állat volt mindenhol.

Senkinek nem volt ez probléma.


Megnyugtatlak, nyáron SOKKAL büdösebb lesz, hiába van alóluk minden nap ganézva.

2022. márc. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
34%
De bunkok vagytok, nehogymar alap legyen kulturalt normalis kornyezetben az, hogy falun mindenkinek mindent lehet es a bekoltozo varosinak kuss a neve. Atfolyik a tragya is, nem tudom mit szolnatok, ha nektek kellene igy elnetek, hogy nyaranta a buztol nem lehet megmaradni es meg a sajat telkedet is gazehatod a szomszedod miatt, hogy igenyesen elhess es ne kapj valami fetozest. En total megertem a kerdezot, pedig videki szarmazasu vagyok, a parom konkretan falun elte le a gyerek-es tinikorat, meg voltak is allataik, de ettol o is agyf+szt kapna.
2022. márc. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!