Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Helyes döntés ?

Helyes döntés ?

Figyelt kérdés
Volt egy négy eves kutyam,aki szokott,nemet vizsla,csirkezett,az utcán az emberekre ugrált ilyesztgette a gyyerekeket harapott volna ha nem szólunk rá. Sajnos úgy döntöttünk oda adjuk egy civil szervezetnek ami kivitte Ausztriába nos szerintetek mi lesz vele? Zokogok. Nem tudom jól döntöttem e. Lelkiismeret furdalást érzek. Félek,hogy baja lesz. Tudom már le mondtam róla. De valahogy azt érzem most már hiányzik. Azért csak hozzank szokott ti voltatok hasonló helyzetben?
2022. ápr. 2. 08:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

Helyes dontes volt, ti nem birtatok vele. Nem is valo kerti disznek ez a fajta.


Azt meg mar csak remelni lehet, hogy jo dolga lesz, de ha a szervezet nyitott ra, kerhetsz rola majd infot, kepeket szerintem :)

2022. ápr. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
67%
Nevelni kellett volna, kutyasuliba járni, tanítani. Nem lepasszolni.
2022. ápr. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem volt rá anyagi helyzetünk nevelni. Másrészt elvileg kuldenek róla kepet. Nehéz ez
2022. ápr. 2. 08:35
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
Akkor tényleg jobb, ha elkerült tőletek. Foglalkozni kell vele. Idő és odafigyelés kell, nem csak pénz.
2022. ápr. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem inkabb orulhet a kerdezo, hogy ilyen feltetelek mellett nem mergezte meg valaki a kutyat. Ha mar 4 eve ez megy, az valami tarthatatlan.

Eleg csak egy kevesbe kedves szomszed vagy kornyekbeli.


Igaz, hogy en nem vagyok a mergezes hive, de ennyi turelmem sincs, en reg elvitettem volna sinterrel, ha meglatom az utcan. Nem az elso alkalommal, de mondjuk a harmadik utan mar igen, hiszen veszelyes volt.

2022. ápr. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%
Soha ne legyen másik kutyátok
2022. ápr. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%
A legjobb döntés volt. Most olyan helyre kerül, ahol megfelelő ellátást, nevelést kap, foglalkoznak vele, nem úgy, mimt ti
2022. ápr. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
Határozottan jó döntés volt, tudni illik a német vizsla egy vadászkutya, és reméljük hogy a továbbiakban az ennek megfelelő nevelésben részesül. Tehát csak az ösztönei hajtották amikor csirkézett.
2022. ápr. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
22%
6. Szerintem ettől még lehet kutyájuk, hiszen nem mindegyik fajta igényel sok foglalkozást ahhoz hogy kezessé váljon.
2022. ápr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%

A foglalkozás nem pénzkérdés, hanem idő és energia.

Hidd el, jó helyre fog kerülni a kutya. Ne gondold, hogy számít bármit, hogy titeket megszokott, átlag kutyánál kb két perc és már az új gazdáihoz fog ragaszkodni. Nekünk is úgy van örökbe fogadottunk, hogy évekig az előző gazdájánál volt, egy percig se hiányolta őket, azonnal velünk próbált kapcsolódni. Ez ilyen.

2022. ápr. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!