Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi az a szag amit miatt...

Mi az a szag amit miatt elkerülnék ezt a csapdát az állatok?

Figyelt kérdés
Elég érdekes kérdés,tudom,de olvasd végig, és megérted. A helyzet a következő. Együtt élek még a szüleimmel egy kertes házban. Apám egy ideje panaszkodik, hogy valamilyen állat állandóan össze mászkálja az autót, ami kint áll az udvaron. Attól tart, hogy megrágja a vezetékeket is. A fejébe vette, hogy ki tesz egy csapdát az autó mellé, sajnos hiába próbáltam lebeszélni erről, elég nagy veszekedés lett a vége. Az udvarunkban gyakori vendégek a sünik, a macskák, és nagyon félek nehogy valamelyiknek baja essen, órákig veszekedtünk ezen, de sajnos apámat semmi nem hatotta meg, nem érdekli mit mondok. Meg vette ezt a csapdát ami valamivel nagyobb mint egy egércsapda. Bele rakott egy virsli darabot. A kérdésem az, hogy mivel tudnám elriasztani az állatokat, nehogy megsérüljenek, mi az a szag amit nem bírnak,ami miatt elkerülnék a csapdát, esetleg ecet,citrom, vagy valami más? Aki tud valami jó tippet, ne tartsa magában. Köszönöm

2022. máj. 1. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Este kimész és elcsattintod egy hosszú bottal. Más ötletem nincs.

Az autót macska vagy görény járkálja össze, a lábujjai száma alapján lehet tudni, melyik.

2022. máj. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Legbiztosabb: elveszed a csapdát. Egyébként próbáld rábeszélni arra, hogy élve fogó csapdát használjon. A szagra visszatérve pedig talán hipoval locsolnám körbe, esetleg valami erős parfüm. A lényeg, hogy erős szaga legyen.
2022. máj. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Apám elég nehéz eset, és most szolidan fogalmaztam...Nem csinálhatok olyasmit amiből észrevesz bármit is. Ezért is szerettem volna valami házi praktikát. A parfümöt biztosan megérzi,és akkor kő kövön nem marad itthon.
2022. máj. 1. 21:10
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor amit az első mondott, próbáld azt. Mondván kiszabadult belőle az állat, vagy ilyesmi. Sok sikert apukádhoz, az enyém is ilyen volt, tudom milyen.
2022. máj. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mondtam neki az élvefogó csapdát de kinevetett. Neki sajnos nem nagyon számítanak az állatok.
2022. máj. 1. 21:17
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Pisálj rá. Azt elkerüli majd minden állat.
2022. máj. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
a riaszto szag attol fugg milyen allatrol van szo. amugy nem ertem mit akar apad macskat vagy gorenyt fogni egerfogoval. amugy a goreny nem vedett allat?
2022. máj. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem amikor új kocsim volt,megérezték a motortérben lévő kárpit (műanyag) és a csövek,vezetékek szagát.Nyest volt,láttam(!) Össze is rágták rendesen.Ez életveszélyes.Vettem ultrahangos nyest riasztót.Ezt be kell szerelni a motor térbe.(4 hangszórós.) Kb.15eFt. Vettem még nyest csapdát is.11eFt. (HERMESZnél).Ugyan nem fogtam meg,a macskák is össz-vissza mászkálták.(Indulás előtt mindig kocsi mosással kellett kezdeni!) Ahogyan öregedett a kocsi,elmaradtak a nyestek.A feromon szag eltünt.A macskák megmaradtak.A csapda élve fogó.Egyet megfogtam és reggel elengedtem.De,az. óta is jönnek.Az ultrahangos kütyü közben már tönkre ment,de már nem érdekel.Bele fáradtam.Le kell takarni autó ponyvával!Sajnos a lábnyomuk mindig meglátszik,főleg az első szélvédőn,ahogy csúsznak lefelé.

A neten nézzetek utána az ultrahangos nyest riasztónak.Amúgy a nyest védett állat.Lehet kapni sprayt is ellene.Kb.1000 ft. (HERMESZnél.

2022. máj. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!
2022. máj. 1. 22:17
 10/10 anonim ***** válasza:
A nyest nem védett!
2022. máj. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!