Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A kutyá megmérgezték Ukrajnába...

A kutyá megmérgezték Ukrajnában, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Üdv!

Ukrajnában élünk Kárpátalján! A stafi husky kutyánkat megmérgezték tudjuk ki volt mert régen egy kutyánkat megölték főbeütötték és mondták ha ez is kimegy egyszer az utcára főbe üti! erre meghalt!

Itt Ukrajnában van-e erre törvény?


2022. máj. 6. 15:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom, mik a jogszabályok Ukrajnában, de Magyarországon sem volt mindig jogszabály arra, hogy telken belül kell tartani a kutyát, ezért másképp intézték el a bosszús szomszédok, akiknek elegük volt a felelőtlen állattartók összevissza mászkáló állataiból. Nagyszüleim is felelőtlenek voltak, az ő kutyájukat is megmérgezték, mikor anyukám még kicsi volt. Szép kutya volt, kár volt érte, de nagyszüleim hibája, ők hagyták, hogy a kutya oda menjen, ahova akar. Nem védem azokat, akik mérgezéssel intézik el a hozzájuk átmászkáló állatokat, akikre nem vigyáz a gazdájuk, de ha az állattartó nem hagyja kóborolni az állatot, akkor kisebb a mérgezés esélye (nem mondom, hogy nulla, mert a betörők meg pont a másik oldal, akik bedobálnak az udvarra mérget, hogy kiiktassák a kutyát).

A lényeg az, hogy szabályokkal vagy szabályok nélkül, de a felelős állattartó vigyáz az állatára, és nem hagyja, hogy az állat összevissza kószáljon, nem azért, mert szabály, hanem mert felelősen vállalt állatot, nem úgy kezeli, hogy fogyóeszköz.

2022. máj. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
48%

Nem akarom kétségbe vonni a szavad, de elég furcsa, hogy háború közepén felmerül benned, hogy bármiféle állatvédelmi jogi eljárás ebben a szent pillanatban reális elvárás lenne a hatóságoktól. Ennél sokkal, de sokkal nagyobb gondok vannak jelenleg az országodban, amit nyilván te magad is érzékelsz - ha igaz, amit írsz, és tényleg ott élsz.

Persze lehet, hogy jobban tudod, mi van most épp, mint mi, magyarok. Épp ezért nem is itt kellene ezt kérdezni.

2022. máj. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
32%
Na, megint nevet váltott a krónikus kérdező. :D
2022. máj. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
58%

Úgy bírom, amikor a háborúval jönnek...

Az én rokonaim is Kárpátalján élnek, és képzeljétek, megy tovább az élet a háború ellenére is. Ők is foglalkoznának ezzel a kérdéssel, mert nem törpül el a jelentőse amiatt, mert háború van.

Bírom azokat, akik úgy képzelik el ezt az egészet, hogy február 24 óta nem eszünk, nem iszunk, nem alszunk, nem csinálunk semmit a légzésen kívül, mert háború van, és az mindennél fontosabb.

2022. máj. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
66%

Hát igen, a magyarok kb. 1 százaléka él Ukrajnában, úgyhogy elég nagy szerencse kell hozzá, hogy egy az ukrán jogban járatos ember belebotoljon ebbe a bejegyzésbe.


Én a helyedben valami jogsegélyszolgálatot keresnék, talán a KMKSZ-nek is van, bár ki tudja, a mostani helyzetben működik-e, és ha igen, foglalkozik-e ilyesmivel.

2022. máj. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
55%

"Bírom azokat, akik úgy képzelik el ezt az egészet, hogy február 24 óta nem eszünk, nem iszunk, nem alszunk, nem csinálunk semmit a légzésen kívül, mert háború van, és az mindennél fontosabb."


Én nem vonom kétségbe, hogy rosszul képzeljük el, de

1. a hatóságok országos szinten működnek mindenhol. Ők igenis most a háború fényében működnek

2. mivel ti is tudjátok, hogy mi itt Magyarországon nem tudjuk, mi van ott, miért itt kérdeztek akkor ilyesmit?

2022. máj. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
50%

8. "a kutya azért van, hogy őrizze a házat"


Ez nem egy hibás gondolat, hiszen egy házat belülről is lehet őrizni,nem csak kívülről.

2022. máj. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
29%
Napi kamu.
2022. máj. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
66%
18. Nem feltétlenül, mert bizonyítani nem tudom, de valószínűleg az én kutyám is mérgezés áldozata lett.
2022. máj. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, utána kéne nézned az ukrán állatvédelmi törvénynek, mi itt ebben nem tudunk segíteni, nem ismerjük, és még csak utána se tudunk nézni, mert nem beszélünk ukránul (legalábbis én és a többség magyar nem).

De ha van is, akkor is komolyabb bizonyíték kell annál, hogy ezt állítod. Pláne, hogy a kutya nem ment ki, és az illető azt mondta, ha kimegy akkor agyon üti. Jelen esetben ketten belül volt és megmérgezték.

Illetve bár fogalmam sincs milyen háborúban élni, de szerintem se ilyen ügyekkel foglalkozna most a hatóság, attól függetlenül hogy az élet megy tovább. Pláne úgy, hogy semmi bizonyíték, ami nélkül tudna tenni bármit is.

2022. máj. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!