Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az állatvédők hogyan tekintene...

Az állatvédők hogyan tekintenek a kártékony rovarokra? Állatbarát vagyok, ezért olykor dilemmába kerülök, hogyan járjak el.

Figyelt kérdés

Gondolok pl az állítólag hatalmas mezőgazdasági károkat okozó amerikai szövőlepkékre és hernyóikra, petéikre:


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__rovarok-izeltlabuak_..


Ti, állatvédők (aki én amatőrként vagyok), mit tesztek ilyen esetben?



2022. jún. 13. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem az állatvédők leginkább a gerinces állatokkal törődnek.
2022. jún. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Léteznek pl védett rovarok is. Én csak akkor ölök rovart, ha súlyos kárt okoznak a mezőgazdaságban, vagy az emberben (pl ha veszélyes).
2022. jún. 13. 23:34
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Egy rovar akkor védett, ha hasznos a számunkra, vagy nagyon ritka, speciális faj. Csak azért nem védett egy rovar, mert élőlény.
2022. jún. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a kártékony rovarok között nincs védett, a tévedés jogát ettől függetlenül fenn tartom.
2022. jún. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Ez attól is függ, mit értünk az állatvédők alatt. Én szeretem az állatokat, segítek rajtuk, ahogyan tudok, de nem vagyok vegetáriánus, így a vérvegánok szerint nem vagyok állatvédő. Én amúgy csak a vérszívókat illetve a szürke büdös poloskákat gyilkolászom. Poloskát nem mindig, bár azoktól nagyon írtózom. Darazsat csak akkor, ha olyan helyen van, hogy veszélyt jelent.
2022. jún. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Az állatvédők álltalában "kutyavédők" vagy "macskavédők" vagy "védett állat védők" vagy valamilyen "társállatnak is alkalmas állat védők".


Ha az adott állat táplálkozása olyan, simán megetetnek vele (pl egy madárra) napi pár tucat kukacot, a macskák/kutyák étkeztetésére szánt táp megvásárlásával meg általában a legundorítóbb nagyüzemi állattartást támogatják (általában a "boldog hús" iszonyú drága és talán bele se gondolnak ilyen alternatívákba), de ne menjünk ilyen messze, az első adandó alkalommal kiölik az pártfogolt állatokból az összes férget, bolhát, kullancsot mindenféle lekiismeretfurdalás nélkül.


Én amúgy nem hibáztatom őket, nem lehet mindenkit megmenteni és bár állatvédőnek nem mondom magam, én is eljárok a helyi menhelyre segíteni. :)

2022. jún. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A sàskàk pèldàul leràgjàk a szavannai növènyzetet ès az ott èlő növènyevők elpusztulnak.


Egyèbkènt a mezőgazdasàgba csak gyèrìtik a kàrtevőket, sosincs az àllomàny teljesen kiìrtva.

2022. jún. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!