Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek jó döntés volt...

Szerintetek jó döntés volt anno Harambe gorilla kilövése?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy 2016-os eset, de eszembe jutott, hogy ti mit gondoltok. Szerintem akármennyire fájó dolog is volt, hogy lelőtték, nem lehetett tudni, hogy mit fog tenni a gyerekkel, ezért meg kellett hozni ez a döntést. Mikor egy 200 kilós gorilla izgalomba jön, akkor bizony nem lehet eldönteni, hogy mit fog csinálni, és mégiscsak egy gyerekről volt szó. Így is 10 percen keresztül rángatta, vonszolta őt, és talán az is nagy dolog, hogy ki tudták egyáltalán lőni, mert el is bújhatott volna, magával véve a gyereket. Ha a szülők fejével gondolkodunk, akkor pedig egyértelmű, hogy melyik volt a helyes döntés, hogy megmeneküljön a gyerekük. Persze nem kellett volna hagyni, hogy bemásszon, de megtörtént, és nem szabadott hagyni, hogy mégnagyobb tragédia legyen belőle. Bár ez így is tragédiával végződött.

2022. aug. 14. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem jó, de szükséges volt. A kábítás ilyenkor nem opció, mert idő mire hat, az ijedt állat pedig megölheti közben a gyereket.
2022. aug. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sokan azt mondták az eset után, hogy nem bántotta a gyereket, és nem is bántotta volna.
2022. aug. 14. 13:47
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Nem kell szándékosan bántania... Egy gorillab~bi testfelépítése más, mimt egy embergyereké. Amit egy kisgorilla kibír, azt az ember nem. Ha csak gorilla módra játszik vele, megölheti.

A gorilla nem szőrös ember.

2022. aug. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Leírtad az összes okot, megválaszoltad a saját kérdésedet, mi értelme van így a kérdésednek?
2022. aug. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4


Kérdésedre a válasz is le van írva.

2022. aug. 14. 14:03
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
#4 semmi, csak pontokat gyujtoget vele.
2022. aug. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az embert veszélyeztető emberszabásúak esetében nem ritka a kilövés. Az esetek többségében nem kábítólövedékkel kábítják el őket, hanem éles fegyverrel lövik ki. Fizikai képességeik és magas intelligenciájuk miatt fokozottan veszélyesek az emberekre, ezért egy kábítólövedéktől megijedt emberszabású rendkívül veszélyes. A kilövésnek hamarabb van eredménye, mint a kábítólövedéknek, így a emberi élet védelme érdekében (bár persze nem szívesen, hiszen nemcsak anyagi-, hanem érzelmi okok is hozzáfűzik az állatokhoz az állatkert dolgozóit) a szükséges rosszt választják.
2022. aug. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%

Helyes volt a gyerek szemszögéből, helyes volt a szülőkéből, az állatkertéből stb.

A bolygónk szemszögéből nem biztos…

Hány gorilla él a földön és hány ember?

2022. aug. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%

#8 egyetértek...


erkölcsileg sem volt helyes.... képzeld el hogy bezárnak egy tökömnyi kalitkába, néha kapsz valami moslékot meg mindenki téged posztol ki a kibhaszott instagramjára, aztán jön valami qrva aki bedobja valamilyen úton módon a gyerekét, erre téged lőnek le mikor épp nem csinálsz semmit csak hesszelsz, mert másra nem futja


hát mindenki elmehet a pitsába...


persze joggal joggal jöhet mindenki azzal hogy ha az én gyerekem lett volna, akkor biztos én is kilövettem volna...


hát egyrészt én nem engedtem volna be, másrészt simán bemásztam volna. lehet lepontozni csicskák.

2022. aug. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!