Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha én mint magánszemély...

Ha én mint magánszemély bejelentést teszek, közterületen kóborló, rengeteg kutyáról, kijönnek a sintérek? Gondolom akkor azt nekem kell fizetnem. Vagy csak pl önkormányzat hívhatja őket?

Figyelt kérdés
Sajnos most már kárt is okoznak.
2022. okt. 13. 06:11
1 2
 1/14 anonim válasza:
96%
Bejelentheted Te is, nem kell fizetni. Elméletileg ki kell mennie hisz az önkormányzatokkal szerzödést kötnek az ebrendészeti feladatok ellátására. Ebbe beletartozik a kóbor állatok begyüjtése is.
2022. okt. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Akkor megprobálom ma hívni őket.
2022. okt. 13. 06:32
 3/14 anonim ***** válasza:
15%

"Vagy csak pl önkormányzat hívhatja őket?"

Hívni bárki hívhat bárkit - legfeljebb nem mennek ki.

2022. okt. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Önkormányzatot is tudod hívni, valamilyen állategészségügyi osztálynak lennie kellene. Ők utána hívják a menhelyet. Nálunk ez speciel úgy néz ki, hogy általában telített a menhely, szóval nem jönnek ki (önkormányzati üzemeltetés) :/ Egy próbát megér egyébként.
2022. okt. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Próbáld meg, de nem valószínű hogy kinennek. Nálunk legalábbis azt is lesz4rják, hogy bicikliseket támadnak meg.

Gyepmester nincs is a környéken, menhelyek pedig tele vannak.

Nébih állatvédelmi osztálynak lehetne esetleg még írni.

2022. okt. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
7%

Hát ha jót akarsz nekik, akkor inkább nem viteted el őket, kivéve ha minden bizonnyal veszélyes ebekről van szó...


Tudd, hogy ha elviszi a "sintér", akkor utána ha gazdátlan nem chippelt és nem is kell senkinek, menhely se tudja fogadni akkor bizony elaltatják, megölik.


Attól hogy kinyírják még az is jobb ha szerencsétlen kóborol élelem után. Aztán majd a természet eldönti hogy maradjon-e életben vagy sem.


Persze le leszek pontozva 0%-ra, tudom jól.

2022. okt. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Hat bocsi 6-os, de ha a mindennapi eletemet veszelyezteti, akkor szarok ra, hogy mi a jo a kobor kutyaknak, en is bejelentenem oket. De sajnos sanszos az, hogy tenyleg nem foglalkozik ezzel senki :(


Engem egyszer tamadott meg egy amugy gazdas, de onsetaltato kutya, epp a sajatomat setaltattam porazon, persze a kistestu kutyamra ment amugy eredetileg, de probaltam szerencsetlent en megvedeni. Hat senkinek nem kivanom, ez borzaszto trauma volt nekem es a kutyamnak is egy eletre.


Az a baj, hogy kobor kutyaknal nem tudhatod, hogy most mikor bekesek vagy mikor nem. Foleg, ha szeretnel rendszeresen kutyat setaltatni, mert altalaban az triggereli inkabb oket szerintem, nem is az, hogy te setalgatsz az utcan.

2022. okt. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Kedves 6-os. Ha én gazdátlan kóbor kutya lennék inkább választanám azt, hogy bevigyenek meleg helyre, aztán adjanak injekciót amitől örök álomra hajtom fejem, mint éhezzek, belém rúgjanak, megsebesítsen egy autó, aztán fagyjak halálra mert az éhezéstől teljesen legyengültem. Ezt is végig lehet ám gondolni a nagy állatvédő gondolkodásotokkal.
2022. okt. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
minden támadó kutyának jobb, ha elaltatják
2022. okt. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
Sintérért nem kell fizetned közvetlenül neked, mert ez közszolgáltatás, de az állatvédőket is kihívhatod, sokszor gyorsabbak, és nekik sem kell fizetned.
2022. okt. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!