Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Egy állatmenhelyen "átlag...

Egy állatmenhelyen "átlag emberként" mit tudok segíteni?

Figyelt kérdés
Leginkább az állatokra gondoltam nyílván.Sok szabadidőm van és gondoltam jobb nem itthon lenni.Anyagilag sajnos nem tudom támogatni őket,de azért valahogy szeretnék segíteni
2022. nov. 11. 18:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
36%
Sokra mennek azzal, hogy kiszeded a ganét az állatok alól, ha egyébként meg ételre lenne szükségük.
2022. nov. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%
Tudsz az állatok gondozásában segíteni. Kitakarítani, megetetni őket, a kutyákat megmozgatni stb... de ezt leginkább maga a menhely tudja megmondani. Szerintem nem hajtanának téged el, ha odamennél, hogy szeretnél önkénteskedni.
2022. nov. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%
Persze, hogy sokra mennek, mit kötözködsz! Igen, takarítás, de ha kivívod a bizalmukat, lehet ebsétáltatás is. Itt van egy példa. [link]
2022. nov. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
68%
Az ilyen hozzáállás a baj az összes menhellyel. Kutya elhozás feltételei kb.teljesíthetetlenek. Semmi segítséget nem fogadnak el az anyagi támogatáson kívül. Nem is támogatom már őket. Tavasszal azért nem kaptam kutyát, mert az előre befizetett nyaralásunk alatt anyukám vigyázott volna rá, aki szerintük öreg már ehhez a 61 évével. El kéne gondolkozni, hogy miért van ennyi menhelyes állat.
2022. nov. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%
Én egy kisebb, sintértelep szerű menhelyre jártam kutyát sétáltatni, 13-16 éves koromig.
2022. nov. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
70%

4


A menhelyek a legnagyobb támogatói a szaporítóknak.


Több olyan ismerősöm van, akinek elpusztult a kutyája (10-15 éves korukig gondozták), így gondolták a következő menhelyről lesz. Hát nem lett, mert heteken át kijárkáltak hozzájuk, csak a hibát keresték, volt akinél azt mondták hogy addig nem kapja meg a kutyát, míg nem szereltet fel szúnyoghálót, meg ilyen baromságok...


Ha valaki kutyát akar, akkor meg fogja szerezni. Ha a menhelyen nem adnak neki, majd vesz 20 ezerért egy szaporítótól. Ezért írtam, a legnagyobb támogatói a szaporításnak, azok a menhelyek.


Menjenek ki, nézzék meg hol élne az állat és kivel, beszélgessenek el vele, de azokat a feltételeket amiket néha megszabnak, az nevetséges.

2022. nov. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%

A 4-es véleményével egyetértek. Néha teljesíthetelen feltételeket támasztanak egy örökbefogadásnál.

Mi azért nem kaptunk az egyiktől meg egy kutyust, mert hétköznap csak egy nagyobb és 2 kisebb sétát tudunk beiktatni. És szerintük az kevés.

De emellett ott a nagy kertünk, ahová ki tudna menni, ha éppen ott szeretne bóklászni.

Én csak 6 órát dolgozom, annyit lett volna egyedül, jobban mondva a már befogadott kutyánkkal együtt, tehát még csak nem is magányosan.

Hétvégén meg nagy sétákat teszünk, szeretjük a természetet.

De ennek a bizonyos menhelynek ez mégsem megfelelő , úgy néz ki, szerintük jobb a kutyának nálunk bezárva.

Tudom nem ez volt a kérdés... Szóval kutyasétáltatóként is tudsz nekik segíteni.

2022. nov. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
95%

Menhelye valogatja. En fajtamentestol fogadtam egyszer orokbe, illetve masodjara a varosunkban levo menhelytol, egyik se allitott megugorhatatlan felteteleket. Kb a benti tartas volt a lenyeg, meg a kapcsolattartas veluk, neha kuldjek fotokat a kutyarol es csokolom.

Mindket esetben szinte 5 perc alatt kaptam kutyat. Szoval azert azt lecci irjuk mar le, hogy nem minden menhely akkora vadallat es igenis az ilyeneket, amik normalisak, megeri tamogatni!

2022. nov. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
100%
Én 9 éve kutyák között dolgoztam, kutyakaki-szedés, itatás, etetés.
2022. nov. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
89%
Én a sintérteleppel jártam meg, megnéztem a kutyákat, egyet el akartam hozni, de kiderült, hogy nem telt le a két hét. Visszamentem, de közben más elvitte. Azt hittem, rögtön megüt a guta. Akkor azt mondták, ha így viselkedem, akkor nem kapok kutyát. Hát jó, elmentem egy menhelyre, ő választott ki engem, sétáltam vele két hétig, aztán hazavittem. Így lett 12 évre egy aranyos és nagyon jó kutyám.
2022. nov. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!