Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tudunk tenni?

Mit tudunk tenni?

Figyelt kérdés

Egy építkezésen voltunk segíteni, ahol láttuk, hogy a szomszédban egy fiatal kutya kb 50cm-es láncra van kötve ès kutyaház sincs ahol felmelegedhet, csak egy kis fedèl ami szinte semmit sem ér. Esélye sincs szegénynek, hogy a hideg időben, ha fázik tudjon egy picit mozogni…

Természetesen egyből az jutott eszünkbe, hogy az állatvédelemnek szóljunk, de mivel nincs más szomszéd és az utcáról nem lehet belátni az udvarra ( mi is csak véletlenül láttuk a hátsó kertből ), így a szomszéd egyből gyanítaná, hogy ismerősünk jelentette be, de mi nem akarjuk Öt sem bajba sodorni, viszont a kutyát is sajnáljuk. Kérlek lássatok el infokkal, tapasztalatokkal.



2022. dec. 10. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Egyszer láttam egy családi ház (nagy, jómódú) udvarán egy kutyát, csontsovány volt, és az udvaron sok sok kutyakaki volt. Nem volt jobb ötletem, akkor az nlc-forumára írtam ahol rám találtak állatvédő csoportok, és egyből intézkedtek, szakértő módon. Étel, jegyző, tulaj kapcsolatfelvétel- kiderült hogy meghalt a kutya gazdája és az örökös nem foglalkozott a kutyával, simán át is adta aztán a védőknek.. sajnos már későn,.. volt még pár boldogabb napja jobb körülmények között de sajnos meghalt aztán. Kár hogy nem láttam előbb. Szerintem szólj, ők majd tudni fogják, hogy mekkora baj, és mit tegyenek. Maradhatsz névtelen bejelentő szerintem. Érdemes lehet segíteni, szerintem
2022. dec. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%

Ha az én szomszédomnál látnák ilyet pont le..arnám mit gondol ki jelentette be. Még elé is állnek, hogy én voltam.


Azonnal jelentsd állatvédőknek, fb csoportokban, jegyzőnél, rendőrségen is ha kell!

2022. dec. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Én is jelenteném a helyedben. Sokkal rosszabb lenne azzal a tudattal élni, hogy nem cselekedtél, mikor még lehetett volna, mint hogy a szomszéd esetlegesen pikkelni fog rád/rátok emiatt.
2022. dec. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem az én szomszédom. Ha az én szomszédom lenne persze, hogy megtettem volna, nem érdekelne. Ismerősöm alatt nem akarom vágni a fát, mert vele fog cseszekedni nem velem. Viszont valóban szeretnék időben cselekedni…
2022. dec. 11. 04:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem értem. Én nem foglalkoznék vele ki kinek a szomszéda.


Állatkínzás folyik a szó szoros értelmében.


Elmégy szépen az állatkínzóhoz, és figyelmezteted, hogy vagy változtat de azonnal, vagy jelenteni fogod az esetet.


Írtad, téged nem érdekelne, hogy mit gondolna ha a Te szomszédod lenne. Akkor állj ki, és vállald fel a dolgot, hogy Te fogsz cselekedni ha ezek az állapotok nem szűnnek meg de azonnal!


Én így tennék, ahogy tettem is nem egyszer, nem kétszer.


Volt egy eset egy faluban.

A falu közigazgatásán belül voltak istálók, birkáknak, teheneknek. Egy kuvasz kutya volt kikötve oda kb másfélméteres láncra. Mikor felfedeztem a kutya szó szerint felálni nem bírt. Csont és bőr volt. Soha nem.kívánok senkinek ilyen látványt. Egy tapottat. Nem moudultam, azonnal hívtam a rendőrséget, akik azonnal értesítették az állatmentőket.

Pontosan tudtam ki a felelős, az meg pontosan tudta, hogy én jelentettem fel. Nem hatott meg mit gondol. Aztán kaptam ( tanúk előtt ) egy fenyegetést, hogy így agyon fog verni meg úgy. Na azért is kapott a szájára. Másfél évet húztak rá.


Lehetetlen nincs kérdező. Csak tehetetlen.

2022. dec. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
8%
Töröltesd csak, úgyis felnyomnálak titeket.
2022. dec. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tényleg, amíg gondolkozol rajta hogy mit tegyél, és mérlegelsz, az az állat szenved :(
2022. dec. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!