Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tudok tenni ha vettem egy...

Natlanta kérdése:

Mit tudok tenni ha vettem egy kutyust, de átvertek?

Figyelt kérdés
Sziasztok a lényeg Csak annyi hogy augusztus végén vettünk egy kutyust yorki és havanese keveréket. Viszont mostanra már kiderült hogy biztos nem az a fajta négy és fél hónaposan 8 kg. Valószínűleg nagytestű kutya lesz. Amikor megvettük mondtuk hogy lakásban lesz tartva mindenféleképpen kistestű kutyát szeretnénk és hipoallergén mert elég nagy allergiám van kutyusokra. A hirdetés ki van fotózva címre mentünk viszont a telefonszám az már ki van lőve nekem és a férjemnek se veszi föl. Ezt nagyon röviden összefoglalva írtam. A célom az lenne hogy mással Ezt ne tudja megtenni Ha már én ilyen pancser voltam.... És nem is értem ha ilyen jellegű kutyust hirdet Akkor miért kell ennyire átvágni a másikat... Előre is köszönöm a választ!

2022. dec. 12. 08:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%

Már ne haragudj, de ez nem így megy!

Alap, hogy szaporítókat nem támogatunk!


A kutyavásárlásnak két módja van:

Az első, hogy BEJEGYZETT tenyésztőtől veszel fajtatiszta kutyát (kb. 300.000 forinttól kezdődik)… A második, hogy menhelyről fogadsz örökbe keveréket (olyan 10.000 forint körül vannak, de olyan is van hogy ingyen).


Más embertől maximum ingyen viszel el kutyát, ha mondjuk Ő valami miatt már nem tud vele foglalkozni (pl. halálos beteg)… De pénzért nem veszünk kontároktól kutyát.


Nem teljesen igaz, hogy átvertek, mivel nem hiszem hogy írtatok szerződést…

2022. dec. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként ha nagytestű lesz, az a legkisebb bajotok. Különben mindenféle komoly baja is lehet, ugyanis nem lett szűrve semmire… Lehet megörököl valami olyat, aminek a kezelése százezres tétel lesz.
2022. dec. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Nézd, ha ennyire nem tudtad már vásárláskor, hogy hogyan nézhet ki a "yorki és havanese keverék", akkor min csodálkozol és mire ez a nagy felháborodás ? Tudomásul kell venni, hogy a vásárlónak saját maga felé az a kötelessége, hogy előzetesen tájékozódjon. Amikor valaki megvesz egy kis fehér, dús szőrű állatot kutyaként és csak pár hónap múlva derül ki, hogy jegesmedvét vett, az csak magára vessen.
2022. dec. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Pontosan mivel vertek át?
2022. dec. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

Alapból tudtad, hogy keverék. Ez még kisebb átvágás, mint lehetett volna, ugyanis még fajtatisztának is el lehet hazudni bármilyen kölyköt, még az adott fajta tenyésztője sem merne biztosat mondani egy kölyök láttán.

Alapból minek vettél keveréket? Az nyilván szaporítótól van. Vehettél volna menhelyről egy korosabbat, amiről nagyjából már látszik, mekkora lesz legfeljebb. Ha mindenképpen hipoallergén kell, ez neked fontos, akkor egyáltalán miért állsz szóba szaporítóval, aki alapból az átverésből keresi a kenyerét? Miért bíznál ilyen emberben?


Na de ennyit a múlt hibáiból.


Amit tenni tudsz: felnevelni szeretetben, és állni az esetleges állatorvosi költségeket. Vagy lepasszolod egy menhelyre, és soha nem tartasz kutyát, mert nyilvánvalóan hülye vagy hozzá. Hogyan lehet egyáltalán kutyát vállalni kellő (hetekig-hónapokig tartó) tájékozódás után?

2022. dec. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
#1 Nem feltétlen van 300 ezer forinttól (egyébként minden szavaddal egyetértek) fajta ismertségétől és népszerűségétől függ. Az amúgy is kihalófélben levő magyar fajták támogatói sokkal olcsóbban megússzák sokkal jobb idegrendszerű kutyusokkal. :)
2022. dec. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%
Semmit. Először is egy vasat nem adtam volna keverék kutyáért, és ha "ilyen jellegű" kutyát hirdet nem ártott volna megnézni, hogy mit hozol el.
2022. dec. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
98%

Mit tudsz tenni? Túl sokat nem.


Szerződést úgy veszem ki, hogy nem írtatok, tehát pénzt visszakövetelni a kutyus ellenében nem tudsz. Úgy tudsz másokat megvédeni "tőle", hogy minél több emberrel megosztod a történeted, hogy hogyan jár az, aki utánajárás, szerződés nélkül vesz kiskutyát. (Szülőkről képek? Szűrés a hipoallergenitásról? Oltást, chippet már nem is kérdezem.)


Maga az eladó annyiban vétkezhetett, hogy esetleg nem volt FELIR-száma, másban nem igen. Az erkölcsösség nincs törvénybe foglalva.


Egyébként nem tudom mi volt a célod ezzel a kiskutya vásárlással, eleve a hipoallergén fajtákon belül is vannak nem hipoallargén egyedek, keverék alomban erre az esély még csekélyebb.

2022. dec. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 NTBS ***** válasza:
95%
Szerintem próbálj meg gazdát találni neki. A többi tanulópénz, sajnos.
2022. dec. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%

Hogy lehet penzt fizetni egy keverekert? Es ha ennyire allergias vagy, miert nem neztel utana ennek az egesznek? Csak es kizarolag fajtatiszta, torzskonyves kutya lehet hipoallergen, de ugye az is okozhat akar tuneteket, csak kisebb esellyel, de az allergia sulyossagatol fugg.

Nem is ertem hogyan gondoltad ezt. Ott a kezedben az internet es nem hiszem el, hogy ennyire buta voltal es szo szerint SEMMINEK nem olvastal utana.


Meg is erdemled. Aki hulye, hat az igy jart. Csak a kutyat sajnalom,mert most igazabol ki tudja mi lesz vele. Lehetoleg azert az utcara ne rakd ki, ha nem kell, keress neki gazdat.

2022. dec. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!