Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Van esetleg olyan kutyamenhely...

Van esetleg olyan kutyamenhely, ahonnan pl.hétvégére vagy 1-2 napra megajándékozhatok egy kutyát kirándulással?

Figyelt kérdés

Magunkat meg a kutyával. Mielőtt leordítják a felelőtlen fejemet, ismertetem a helyzetet: nagyon szeretnénk kutyát, DE TISZTÁBAN VAGYUNK VELE, hogy nem biztos, hogy meg tudunk neki mindent adni amire szüksége van. MERT:nem otthonról dplgozunk így naponta kb max 4-5 órát lehetne velünk. Allergiás vagyok sajnos a kutyaszőrre így lehet, hogy a tüdőm nem is bírná. Időnként elutazunk ahova nem tudnánk magunkkal vinni. Tehát nem az érzelmektől vezérelve hazavigyorgunk egy kölyökkel, aki aztán menhelyen végzi, hanem megörvendeztetnénk magunkat meg egy menhelyi kutyát. Eddig csak olyan helyeket ismerek, ahol 10-14 között lehet(dolgozom) vinni, csak az általuk kijelölt területre (kösz) vinni.

Aki tud olyan helyet, ahol esetleg benyomás/CV alapján megbíznak az emberben és lehetséges amit a kérdésben írtam, kérem írja meg akár privátban. Helyileg 3.kerület, Békásmegyer, Szentendre, Pomáz környéke.



2023. febr. 24. 16:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Szerencsere nincs ilyen, habar Amerikaban ez nagyon nepszeru, hogy kihozzak a kutyakat 1-2 napra, aztan visszaviszik, de hala a jo egnek ez nalunk egyelore nem divat. Ne is legyen soha.


Nagyon edesen hangzik, meg ertem en, hogy a segito szandek, de abba kell belegondolni, hogy annak az adott kutyanak lehet a szivet torod ossze, mert egy szuper hetvege utan vissza kell mennie a menhelyre.


Es nagyon sok kutya mar szinte azonnal tud kotodni, annyira vagynak a figyelemre es a szeretetre. Ez valami borzalom lehet szamukra, 2 nap utan visszamenni. Azok a kutyak is sokszor hetekig szornyen neznek ki, akiket visszavisznek x ido utan a kedves “gazdak” a menhelyre, mert ugy dontottek, hogy nekik inkabb megse kell kutya. Tudom,mert lattam, amikor onkenteskedtem. A szivem szakadt meg a visszahozott kutyakert, persze nem az osszes, de sok kozulok nagyon rosszul viselte, hogy ujra a menhelyen van.


Illetve ugye biztonsagi okokbol nem veletlenul van az, hogy setalni se viheted el a menhelytol tul messzire. Mert aztan tortenik valami, elszokik toled 200 kilometerrel arrebb, mehetnek megkeresni, amir se ido, se penz.


Egyebken ha csak napi 4 ora szabadidod van, akkor igen, sajnos nem fer neked egyelore bele kutya. Mert ebben a 4 oraban kell nyilvan mindent behozni, vasarolni, haztartas, csalad, mittudomen, nem fog beleferni az; hogy a kutyaval setalj ebbol 2 orat.

Es meg allergias is vagy...:D

Na ne! Igy ne.

2023. febr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem, és ez a kutya érdeke is. A menhely nem kutya-kölcsönző. A sétára kijelölt helyeket ismerik, tudják, hogy onnan sajnos haza kell menni.

Egy új hely, új ingerek, egy komplett család... Magyarázd meg szerencsétlennek, hogy ez csak egyszeri alkalom, csak egy kirándulás... Iszonyat nagyot fog csalódni, hogy hazaviszik. Akár sokadik alkalommal is, csak ez még addig sem tartott, mint az előző családok bármelyike.

Értem én a jó szándékot, de szerintem más módszert kellene keresned.

2023. febr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

....és esetleg egy délutánra..?

Az a helyzet, hogy annyira azért nem távoli a dolog tőlem. Gyerekként volt kutyám, a nagyszüleimnek sok volt. Ott is ugyan azt csináltam, ha elmentem hozzájuk, elvittem egyet-egyet járni. Amúgy kennelben voltak. Mikor megláttak, majd kicsóválták a farkukat a helyéről de egyáltalán nem haltak bele ha elmentem...

Külföldön is voltam kutyasétáltató. Állatorvos mellett is tevékenykedtem. Sok évig madármentőként működtem. Hobbiként etológiával foglalkozom. Most is állategészségügyi munkám van. A kutya nem ember. Ez egy nagy probléma, amit egyesek elfelejtenek és felruházzák az ebet egy árva kisgyermek érzelmeivel. Tud ragaszkodni, az tény, de a gazdájához ragaszkodik. Nem egy idegenhez, aki néha megsétáltatja. Abban igazatok lehet, hogy lehet egy hétvége sok, így inkább egy fél napra.

Az a baj, hogy a kutya feltétel nélküli szeretetet ad, amire igencsak kevés ember/akár szülő képes. És ez igen nyerő egyes gazdiknak. Mivel máshonnan nem kapnak szeretetet. Olyan szinten felborul a kapcsolatuk, hogy az általában röhögni meg sírni való. Nem azért mondom, én is utálom az embereket de az állattal fenntartom az egészséges viszonyomat. Majd megkérdezek egy szakértőt, aki nem elfogult, hogy mit gondol, mennyire ártok/teszek jót ezzel egy kutyának. Addig is keresek tovább, mert látom, hiába írtam bőőőven körül a dolgot.

2023. febr. 24. 16:37
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Minek teszel fel kérdést, ha aztán nem vagy hajlandó meghallani a válaszokat?


Nem, nincs ilyen, amit te szeretnél. Olyan van, hogy mész egy menhelyre kutyát sétáltatni, ennek természetesen szabályai vannak, nem csak a hónod alá kapsz egy ebet. Nem véletlenül.

2023. febr. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%

A menhely nyitvatartasi idejeben, adott utvonalra kiviheted setalni a kutyat.

De ez ennyi.

Nem fogjak elengedni veled sehova mashova messzebb, biztonsagi okokbol. Raadasul egy setaltatas alkalmaval az a cel, hogy minel tobb kutya kijusson. Szoval pl nalunk, ahol onkenteskedtem, az volt a szabaly, hogy egy kutyat 30 percre lehetett kivinni, utana masikat kellett, hogy legyen ido mindenkire.

Most mondjuk ez lehet mas menhelynel mashogy van es akar orakra elviheted a kozelbe az adott kutyat, de messze nem mehettek, akkor se.


Latom, hogy van tapasztalatod az allatokkal, ezert allok ertetlenul most afelett, hogy azt allitod, a kutya nem tud idegenhez kotodni. De. Tud. Nagyon is.

Senki nem hasonlitja oket emberhez, de speciel ez abszolut igaz rajuk. Nem minden kutyara, azt azert tisztazzuk, de sokra!


Amugy meg nem igazan ertem, most akkor mit fogsz csinalni. Ok, beszelsz egy szakertovel (?),de utana? Kitol hozol el kutyat? Vagy ezt hogy gondoltad? :D

2023. febr. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
26%

#3 Igen, bőven körül írtad. De ahogy a 4-es válaszoló írt, le van szabályozva még a sétáltatás is.

Gondolod, hogy egy vadidegenre rábíznak egy random kutyát, mert cuki, és szívesen elvinné sétáltatni? Vagy kirándulni?

Kié a felelősség, ha a kutyával történik valami? A menhelyé, mert minek engedte el veled, vagy a tiéd, mert nem tudtad kezelni? Kiszaladt egy autó elé, balesetet okozott...

A nagyszüleid kutyájának nem voltál idegen, nem te voltál a gazdi, tudták a rendet jössz, lesz séta, elmész maradnak otthon. Persze, hogy csóválták a farkukat.

Nálunk a családban volt olyan kutya, aki ismert, és a gazda mellett bátran odamehettem, de ha nem volt mellettem a "főnök", nem mehettem a közelébe, még az udvarra sem engedett be, mert őrizte a házat.

2023. febr. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Először megkérdezem egy szakembertől hogy mennyire sérül egy kutya ilyenkor, mivel én szárnyasok terén vagyok jártas és az más.

Ha azt mondja, hogy tényleg tönkre teszem ezzel, akkor lemondok az egészről. De a tapasztalatom nem ez.

Ha ez megvolt, azt fogom csinálni, hogy tovább kérdezősködöm. Hátha van ilyesmi.

Volt egy gazdira váró kutya pár hónapja, a kutya is imádott, én is őt, de végül nem vállaltuk be azok miatt amiket leírtam. Pedig tényleg elképesztő kedves volt és simán megtehetnénk mert kert is van. Szóval teljes egoisztikus lépést nem fogok tenni.

2023. febr. 24. 16:53
 8/14 anonim ***** válasza:
58%

Menhelyen ilyet nem fogsz talalni.


De a szomszed marika lehet ertekeli, hogyha elviszed buksit kirandulni, ugyse jut ki a kertbol soha.

Max egy ilyet meg lehet probalni. Akkoris oriasi esely van ra, hogy szerencsetlen kutyanak torest okozol, de legalabb nem a menhelyen dolgozoknak kell a kutyaval szenvedni, nem nekik okozol plusz munkat. Marika neni meg ugyis szarik bele mi van buksival.

2023. febr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
Vállalj kutyasétáltatást vagy kutyaszitterkedést. Még fizetnek is érte.
2023. febr. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem is az lenne itt a fontos, hogy szegény kutya lelkivilága, hanem a felelősség.


- A kutya számára ismeretlen vagy te is, meg neked is a kutya. Ezek a kutyák sokszor nem tudnak sétálni (értsd szenvedés vele A-ból B-be jutni) persze valszeg ilyet élből nem adnának. De ismeretlen embernél, idegen helyen a legjobb kutya is igen "rossz" lehet.


- Utazás eleve saját kutyával is kockázatokat rejthet. Baleset történik, elszökik a kutya, támadás éri a kutyát, feleszik valamit stb. stb. Kié a felelősség? Tiéd mondjuk. Kifizeted az orvosi számlákat? Persze. Akkor is ha 200.000?


Azért egy kutya sem egy bicikli, hogy kiveszem, használom 2 napig aztán csókolom.


Menj önkéntesnek, állj kutyasétáltatónak vagy kutyaszitternej (pl. petwisecare) de saját kutyás élményeket ne 2 nap alatt akarj szerezni. Jó hogy belátod, hogy most ez nem opció, de akkor fogadd ezt el.

2023. febr. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!