Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az állatvédők,menhelyesek...

Az állatvédők,menhelyesek miért fanatikusok?

Figyelt kérdés
Néha olvasom, amiket megosztanak ismerőseim,hogy gazdát keresnek egy állatnak. Mindig ilyen nagyon hatásvadász/giccses szöveget írnak,és kb. olyan igényeik vannak az örökbefogadókkal szemben,mintha egy arisztokrata csecsemőnek keresnének nevelőszülőt. A jelentkezőket minden mondvacsinált indokkal lerázzák kommentben. Egyszer én is megsajnáltam egy cicát (amúgy 10+ éve van macskám),rájuk írtam,közölték,hogy oké,de előtte kijönnek körülnéznek a házamban :D Persze erre nem válaszoltam. Szerintem ijesztő és fanatikus a hozzáállásuk.
2023. ápr. 28. 20:19
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
23%
Mert ilyenek. Ha el akarnak egy állatot adni, vagy örökbefogattatni, türelmetlenek, mert nagyon örökbe akarják fogadni. Ezt én se értem amúgy, de a többi válaszoló biztosan jobban tudja.
2023. ápr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
85%

Én is terveztem kutyát örökbefogadni, volt olyan alapítvány, aminek már a kérdőívén kiakadtam:


" Támogattál már állatmenhelyet bármilyen formában? Ha igen, hogyan?"


Mi közük hozzá? Ez mennyire releváns információ egy örökbefogadás esetében?

2023. ápr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
53%
Nem fanatikusak, csak szimplán szeretnék kiszűrni a felelőtlen állattartókat. Olvastál már utána, hogy hányan gondolják magukról, hogy alkalmasak háziállat tartására, miközben még a saját gyereküket sem tudják felnevelni? Meglepődnél, ha látnál erről egy tényeken alapuló kimutatást.
2023. ápr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%
Vannak, akik el vannak szállva, de nem mind. Menj kevésbé támogatott menhelyere.
2023. ápr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
De ebben mi az állatbarátság? Ez pont,hogy az ellenkezője. Szerintem országos szinten többezer embernek megy el így a kedve.
2023. ápr. 28. 20:54
 6/27 anonim válasza:
46%
mert ingyen szerinted ki csinálná ezt ha nem lenne benne fanatizmus az állatok iránt? ott a 99% úgy dolgozik hogy egy fillért nem kap érte
2023. ápr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
87%

Ingyen, persze....


Ennél az alapítványnál is biztos csak az állatok szeretete a fontos:



"6 hónapos életkor alatti kutya esetében min. 20.000 Ft, 6 hónapos életkor feletti kutya esetében min. 25.000 Ft, fajtajellegű kutyák esetén pedig 50.000 Ft felajánlásával járuljon hozzá a rendszer további működéséhez."


A fajtajellegű kutya ellátása többe kerül?

2023. ápr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
37%

attól még a dolgozók 99%-a önkéntes aki egy vasat nem kap a munkájáért, hanem szeretetből, fanatizmusból csinálja.

és ez akkor is így van ha lepontozol meg jelented a válaszomat. elsőkézből tudom

2023. ápr. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
87%

Én és a férjem ezért hagytuk abba a helyi menhelyen a sétáltatást. Mi a saját autónkkal,benzinünkkel mentünk ki a város szélére,a saját kis szabadidőnkben 2 műszak között. De egyszerűen még csak levegőnek se néztek minket. Egy ideig próbálkoztunk, mert szeretjük nagyon a kutyákat,(nekem is van), de utána feladtuk. Lehetetlen volt velük kommunikálni,kattantak voltak.


Vesztettek két állatszerető önkéntest. Ők jártak rosszabbul.

2023. ápr. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
25%

Ha odaadsz egy állatot egy idegennek, te nem szeretnéd tudni, hova kerül? Hogy ne egy penészes falú, láthatóan önmagára sem igényes embernek add oda? Ezzel persze nem téged jellemezlek, ne értsd félre. De pl a férjem is járt már olyan embernél, akinek a kocsija, cipője tiptop, kedves, nagylelkű ember, de mikor ment hozzá dolgozni, konkrétan szemétszag volt az egész lakásban, az egyebekről ne is beszéljünk.

Ilyen szigorú szabályok és kiválasztás mellett is sajnos rengetegszer előfordul, jobbok esetben visszavisznek egy állatot, rosszabb esetben kidobják. Nem “fanatikusok”, hanem esetenként 10+ év tapasztalata miatt csinálják ezeket a köröket.

Hogy adjanak neked, bízzanak rád egy állatot, egy érző lényt, ha annyira sem bízol meg bennük te magad, hogy megmutasd: “itt fog élni a cica”

2023. ápr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!