Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit mondjak a nagynénémnek,ha...

Mit mondjak a nagynénémnek,ha felnőtt ember létemre állandóan rám szól,ha szólok a 11 éves lányának,hogy ne nyúzza-húzza a macskát,és eltolom a kezét is a macskától?

Figyelt kérdés
Nem bírom elnézni ha felnőtt,ha gyerek úgy húzza a macskát,mintha az valami rongy lenne. Amikor a néném lánya kicsi volt, a nagyszüleim elmondták,hogy még azt is elnézte nagynéném,hogy a kislány bevagdossa őket a szekrénybe,ház felújításnál,mert legalább elvan addig. Nagynéném rám mondja azt,hogy nem vagyok normális,mert hogy a gyerek előrébb való mint a sz..os macska..Ilyenkor teljesen ki szoktam akadni ezen,meg azon is,hogy a macska fogyó eszköz...Az állat, a macska is egy élőlény..hol van az előírva,hogy egy ember kénye és kedve szerint üti,rúgja, vágja?Hogy tudnám úgy kiosztani,hogy maccsa se legyen velem szemben?
2023. jún. 6. 09:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
1%
Rá hívnám az állatvédőket. De ha nem történne semmi én magam agyalnám meg mindkettőt.
2023. jún. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

A kislány mennyire figyel rád, mennyire jut el hozzá a nyugodt magyarázás?


Ha van rá esély, hogy megérti, akkor először beszélnék vele. A cicának megvannak a maga határai, amit - ha szereti a cicát, és gondolom hogy igen - illik tiszteletben tartani. Ha így tesz, a cica hamarosan bízni fog benne és szeretni fogja. Ha nem, akkor félni fog, és távolságot fog tartani.


Én is természetesen előrébb való voltam a családban, mint a macskák, DE attól még megtanították, hogyan kell szelíden és tisztelettel bánni az állatokkal. Ez szerintem alapvető nevelés.


Ha reménytelen a dolog, akkor leszrnám, hogy rám szól a néne. Szegény macsek nem tudja megvédeni magát (illetve de, karmol, de azt inkább ne várjuk meg)

Kinek a cicája? Az övék?

2023. jún. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%

Nyugi, nem kell rászólni senkire, hidd el a macska van olyan okos, hogyha nem tetszik neki valami azt nyomatékosan megérteti azzal aki cseszteti!


A gyerek meg hadd tanuljon, azért "játszik" vele.

Játszva tanul!


Én nem avatkoznék bele, mert a macska okos és önálló állat!

2023. jún. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Teljesen mindegy hogy osztod ki, mit mondasz. Az ilyen ember soha nem látja be hogy ő a rossz. Soha nem fog változni. Csak magadat idegesíted vele.

Abban igaza van, hogy a macska fogyóeszköz. Hívhatod te a nébihet, állatvédőket. Ha el is viszik a macskát, negyed órán belül talál magának másikat.

Tele van a facebook, jófogás ingyen elvihető macskákkal. Senki se nézi kinek adja a macskát,örülnek hogy megszabaduknak tőle.


Inkább ne járkálj hozzájuk. Ne engedd be őket a saját házadba.

2023. jún. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%

Egyébként meg én Mahatma Gandhi bölcsességével jönnék, és mesélnék róla kicsit a gyereknek, hogy ki volt ő.


"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik."


Hármas voltam.

2023. jún. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Sehogy. Anyósomék ugyanilyenek, mikor kértem, hogy ne hagyja nyitva az ajtót, mert kimegy a benti macskám, felhorkant, hogy nálatok ennek a szros macskának jobb dolga van, mint a gyerekeknek.

Izé, a gyerekeket többször hagyom kimenni a házból... :D

Aki ennyire állatellenes, annak magyarázhatsz. Ettől függetlenül a gyereknek mondd csak kitartóan, hogy ne bántsa, hátha megragad.

2023. jún. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Kié a macska? Nagynénédnek esetleg lehet azzal érvelni, hogy kimutatták, az állatokat bántalmazó gyerekekből gyakrabban lesznek bűnözők, szociopaták stb. Ha rákeresel a neten, tutira találsz ezekről valamit, én még régebben olvastam.
2023. jún. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

Fú, de felidegesítenek az ilyen emberek...


Tipikus véranyuka. Persze, a gyerek mindig a macska felett van, de attól még a macska jóléte ugyanúgy az ő felelőssége (feltételezem a cica az övék), valamint a gyerek megnevelése is.


Én szabad gyerek voltam, azt csináltam, amit akartam (amíg az nem veszélyes)


Ugyanakkor meg is voltam nevelve. Érdekes, soha eszembe se jutott bántani másokat, pláne egy védtelen állatot.


Ha bátor vagy, én bizony azt mondom, osszad ki a nagynénédet. Idősebb, tapasztaltabb, hogyne - de ha már édesanya, viselkedjen is úgy. Nevelje meg a gyerekét, ne neked kelljen már megpróbálkozni vele, illetve szegény cica érdekében is.


Vagy ajándékozzák el a cicát egy szerető otthonba.

2023. jún. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

Le lehet pontozni nyugodtan, de ha valaki tényleg azt hiszi, hogy egy állatot bántani nem nagy dolog, baj van az agyában.

Nem azt mondom, hohy mindnekinek szeretnie kell, de ha már valaki állatot tart, azt normálisan tegye.

Az állatok a legtisztább szívű lények ezen a földön, és nekik csak a gazdájuk van. Nincs hobbijuk, barátiak stbstb. Milyen nyomorúságos sors az, ha az egyetlen ember akiben megbízik, és ragaszkodik bántja?! Szörnyen elítélem ezt a viselkedést..

2023. jún. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
Az a baj, hogy ha leírnám, mit csinálnék ezekkel, akkor én lennék kitiltva, holott az ilyen homo debiliseket kellene kitiltani ebből a galaxisból.
2023. jún. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!