Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatkínzásnak minősül ha...

Állatkínzásnak minősül ha valaki lefesti egy csiga házát?

Figyelt kérdés

2012. márc. 27. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Ha nincs benne csiga akkor nem. Ha benne van, akkor gondolj arra hogy a vízfesték/tempera lefolyik a csigaházon és hozzáér a csiga testéhez és szegénynek bekerül a szervezetébe a sok méreganyag.

Én nem tenném a helyedben.

2012. márc. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem nem,ha a kutyákat kutyakozmetikába viheted..
2012. márc. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
kisgyerekként ezzel játszottunk húgommal. különböző mintákat kaptak aztán elengedtük őket mamám kertjébe, és később ha odamentünk, meg tudtuk őket különböztetni egymástól. gyereknek jó móka, szerintem nem ártasz vele. egyébként mi se úgy festettük, hogy lefolyjon a házáról...
2012. márc. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Mivel a törvény csak gerinces állatokra vonatkozik, így nem. Egyébként se a festéssel ártasz neki, hanem azzal, hogy befested, így feltűnő lesz, kváci célkeresztet rajzolsz rá a ragadozóknak. Persze evolúciós nézőpontból ez csak random kiszelektálódás.
2012. márc. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Például egy kis ételfestéktől nem hiszem, hogy bármi bajuk lenne. De valami savasabb festék, ami oldja a páncéljukat és fájdalmat is okoz nekik, már nem túl etikus dolog. Tehát szerintem csak attól függ, hogy milyen anyagot használ az illető.
2012. márc. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mielőtt bárki is félreérti, nem áll szándékomban csigaházakat festeni, csupán felmerült bennem ez a kérdés
2012. ápr. 1. 21:53
 7/7 anonim ***** válasza:
40%

Nekem jobban tetszik az eredeti mintájuk, mint amit én festenék rá.


Édesvízben tartok néhány élő csiguszt, szerintem pl a Zebracsiga, a Spilky csiga, a Neritina Ruby és a Sárgaöves süncsiga jól néz ki mindegyik, de még a kék almacsiga is szép.

[link]


Élő tengeri csigáim is vannak, bár azok elég rondák, de létezik azokból is szép, pl ilyen döglött csigaházakat lehet venni érdekeseket. Itt lehet kapni:

[link]

Köztük ezek a csiszolt tengeri csigaházak szépek szerintem:

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. ápr. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!