Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha valaki levág egy kutyát...

Ha valaki levág egy kutyát vagy egy macskát azért, hogy megegye a húsát, akkor milyen büntetésre számíthat?

Figyelt kérdés
Gondolom, van erre törvény.

2012. aug. 31. 15:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%
Ha jól tudom állatkínzásnak minősül... de javítsatok ki, ha nem.
2012. aug. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
40%

ÁLLATKÍNZÁS! Ezért börtönbüntetés jár.Akár 2 évet is kaphat.Remélem nem te akarod ezt megtenni.

Amúgy eleve a rugdosásért fél millió a büntetés ( [link] ) Egyébként én személy szerint 10 évet adnék annak aki egy állatot kínoz....MINIMUM!

2012. aug. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
50%

Ha a kutyát/macskát vágom le fogyasztás céljára az miért állatkínzás? Ha ugyanezt teszem a nyúllal/csirkével az miért nem?

Erre válaszoljon valaki, illetve adja meg, hogy mely jogszabály tiltja meg a kutya/macska húsának fogyasztását egy magyar állampolgárnak?

2012. aug. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
28%

Na most hagyd abba jólvan? Mi vagy te kannibál? magyar állampolgárkám... mert TILOS! A kutya és a macska az nem olyan haszonállat mint a csirke,marha.Láttál már olyat, a hentesnél, hogy "akciós a kutya hús" NEM! mert csak ilyen idióta selejteknek jut eszükbe, hogy macskát,kutyát egyenek! Edd meg inkább a karodat, ha éhes vagy.Vagy unod a csirkehúst? Akkor van disznó,marha,pulyka,kacsa,liba.... sorolhatnám még.Van elég választék mit kell szerencsétlen állatra ételként gondolni.Ezeknek az állatoknak lelkük van.És bíznak benned.

Kiakadok az ilyen hülyéktől!!!! Ha újdonságot akarsz akkor egyél patkányt! Abból úgy is sok van.remélem felfordulsz tőle!

2012. aug. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
63%
2012. aug. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

1998. évi XXVIII. törvény

az állatok védelméről és kíméletéről:

Az állat életét elfogadható ok vagy körülmény nélkül kioltani nem szabad. Elfogadható

oknak, körülménynek minősül különösen az élelmezési cél vágóállat esetében, a prém

termelése a hagyományosan e célból tartott állat esetében, az állományszabályozás, a

gyógyíthatatlan betegség, illetve sérülés, a fertőző betegségek kontrollja, valamint az azok ellen

való védekezés, a kártevők irtása, a másként el nem hárítható támadás megakadályozása és a

tudományos kutatás. Kutya és macska tekintetében az élelmezési cél, illetve a prém termelése

nem minősül elfogadható oknak, körülménynek.

Kormány 244/1998. (XII. 31.) Korm. rendelete

az állatvédelmi bírságról:

A bírság összege ötezer forinttól százötvenezer forintig terjedhet.

2012. aug. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
45%

Köszönöm kedves #6-os.

Erre voltam kíváncsi, nem a habzószájú állatvédők acsarkodására.

Kedves #4-s!

Mielőtt bután halsz meg: a "kannibál" kifejezést -rám vonatkoztatva- rossz értelmezésben használtad. Éppen te biztattál erre a karom megevésére utalva!

Azt azért ne felejtsd el, hogy más, -nálunk ősibb kultúráknál- természetes az ilyen állatok fogyasztása, pedig ott is emberek élnek, ráadásul sokkal régebben mint mi, itt Európában. Ezért nem szabad bárkit elítélni, lemocskolni.

Főleg akkor, amikor csak egy ártatlan kérdésről van szó!

2012. aug. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
35%
Hogy ha te is annyit tudnál a kutyahús elkészítéséről mint én akkor neked is "habzana a szád" a dühtől egy ilyen kérdés elolvasása után.Ma nem volt jó napom és semmi szükségem nem volt egy ilyen kérdés észrevételére.Szóval sajnálom.
2012. aug. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 chrishu ***** válasza:
70%

Börtönbüntetés jár érte.

Amúgy 4-es válaszoló nem hinném, hogy a kérdező egy kutya vagy macska lenne

2012. aug. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
20%
Mikor mondtam én ilyet?
2012. aug. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!