Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mért csak aszt látjátok...

Mért csak aszt látjátok amikor az ember bánt állatot?

Figyelt kérdés
amikor az állatot megölték egyből ott írjátok hogy mocskos szemét meg stb ........... de amikor az volt hogy 9 éves fiút három kutya szétharabdált nem vette észre senki csak megint az állatvédést pofásztátok én azt a 3 kutyát agyon lőtem volna ja meg egyszer ok nélkül egy kutya majdnem megtámadott

2012. okt. 14. 14:25
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
95%
Nana... ok nélkül szellemileg egészséges kutya nem támad. És figyelmedbe ajánlok egy nyelvtankönyvet
2012. okt. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem sok olyan kérdéssel találkoztam ,ahol állat bántott embert, de valószínű, hogy ott még a legelszántabb állatvédő is megértené..

A másik meg az hogy lehet hogy az emberre akié volt a kutya kiengedte, nem gondozta, nem kötötte meg stb. és ezért a kutyák kiszabadultak és randalíroztak.Na az már tényleg nem a kuya hibája hanem a gazdájáé

2012. okt. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
92%

Ok nélkül nem támad. Ha úgy nevelik, vagy ha szinte csak rossz tapasztalatai vannak az emberrel, akkor persze hogy támad. És ez miből fakad? Az ember. Ha az emberek törődnének a kutyájukkal, nevelnék, szocializálnák, nem dobnák ki az utcára, akkor nem lenne ez. A kutya nem tehet arról, hogy olyan lett. Amilyen közegben nősz fel, valószínűleg olyan leszel te is.

Tudom, általánosítottam az egészet, de így érezhetőbb a súlya. És szerintem itt kezdődik az egész.

2012. okt. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
10%

Azért érdekes a felvetés és valahol jogosnak is érzem, hiszen olyanról is hallottunk nem egyszer, hogy egyébként békés természetű kutyák a saját gazdájukat, másik esetben a saját idős gazdasszonyukat támadták meg, és marcangolták halálra.

Ezt az oldalát is nézni kellene azért esetenként a dolgoknak, hiszen nagyon meglehet, hogy pl. fajta-hiba és nem a rossz tartási körülmények stb. az oka.

2012. okt. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
8%
Erre itt egy tökéletes mese: [link] Tökéletesen kifejezi a lényeget, most lehet ilyeneket mondani, hogy nem volt nevelve, nem az ő hibája meg minden, de nem számít. Bizonyos határok átlépése után a kutya kiérdemli az elpusztítását, akkor is, ha nem tehet róla. Ilyen az élet, sose harapd a kezet ami etet!
2012. okt. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 Andizsuzsi ***** válasza:
91%

"nem vette észre senki"


Ez itt a lényeg, kedves Hajni. A gyerek vadidegen kutyák közé, minden fajta felügyelet nélkül ment be. A gyerek hibája volt? Nem. A kutyáké? Nem. Azoké a felnőtteké, akik ezt lehetővé tették.

2012. okt. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
volt olyan hogy jól nevelt kutyák ok nélkül szét tépték az embert na erről mit gondoltok ?
2012. okt. 14. 15:24
 8/35 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Tudsz erre konkrét példát is mondani?
2012. okt. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
igen hallotam hogy egy férfi jól tartotta a kutyáját meg minden de egy gyereket mégis megölt ne mit tennétek a KUTYÁVAL ?a gazdárol ne
2012. okt. 14. 15:31
 10/35 anonim ***** válasza:
14%

Példa?

A tv-ben többször is mutattak hasonlót: az elmúlt télen pl. egy idős hölgy kiment, hogy a postaládájából kivegye az újságot, megcsúszott, elesett, és az addig békés, soha meg nem kötött 2 kutyája nekiesett, és olyan súlyos sérülései lettek az asszonynak, hogy a kórházban meghalt. A szomszédja vasvillával verte el mellőle a kutyákat.


De volt még egy másik hasonló is, ha jól emlékszem azok a kutyák a gazdát "intézték" el.


Szóval azért ezekre a hírekre is oda kellene figyelni, mert mégiscsak az embernek kellene az elsődleges helyen állnia.

2012. okt. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!