Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek nem állatkínzás,...

Szerintetek nem állatkínzás, hogy a Tesco-ban ott vannak azok a szerencsétlen élő halak bezsúfolva abba pár négyzetméteres üveg vízbe, és mozogni is alig bírnak?

Figyelt kérdés
Csirkéket, meg disznókat se viszünk be a Tescoba, hogy lássuk milyen szerencsétlen körülmények között vannak tartva addig amíg a húspolcra nem kerülnek!!! Önmagában zavar a tény, hogy nincsenek még ezek a dolgok szabályozva a feldolgozásra tenyésztett állatok tartására vonatkozóan, nemhogy kiteszik őket oda porondra hogy még lássuk is szerencsétlen sorsukat mielőtt agyoncsapják őket! Engem ez kifejezetten zavar, állatvédő beállítottságú vagyok. Szerintem ezt meg kéne szüntetni velük!!!

2012. dec. 6. 04:05
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
bocs köbméter, vagy liter nem tudom hogy mérik ezeknek a "akváriumoknak" az űrtartalmát (elírtam)
2012. dec. 6. 04:07
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
De az. És szerintem amúgy bőven törvénytelen is.
2012. dec. 6. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem nagyon zavar, úgy sajnálom szegényeket.
2012. dec. 6. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
27%

OK, igazatok van, de:


Vevői részről igény van az élő halra... akkor szerintetek ezt a boltoknak hogyan kell megoldaniuk?


Aki nem fagyasztott halat akar, az menjen ki horgászni?

2012. dec. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
14%
hát nemtudom szerintem minden tesco csinálhatna egy hatalmas akváriumotxD
2012. dec. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért van akkora a tesco, hogy ne egy gömbakváriumban áruljon 50 halat egyszerre...szerintem. Én azt a részt messziről elkerülöm.
2012. dec. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Állatkínzás.
2012. dec. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is Tesco-s vagyok,hála istennek nálunk nyáron megszüntették a halpultot,de ezelőtt minden évben végig kellett néznem hogy szenvednek a halak.Az ami kint van az eladótérben az semmi!Hátul a folyosón,egy külön tartályban voltak a halak így karácsony előtt.Minden nap rengeteget hoztak,úgy tele volt,hogy a levegőjük kevés volt,sok a víz tetején pipált,pedig ment a kompresszor éjjel-nappal.Reggelre mire bementünk,szedhettük össze a kiugrált halakat a földről,amelyik túlélte,az ment vissza,a többi a selejtbe.Mondom,annyian voltak,volt amelyik,nem is tudott fölmenni levegőért,mert nem fért el.Kb karácsony előtt 2 héttel lett beállítva a tartály a folyosóra,egyébként egész évben nem használtuk,és a 2 hét alatt nem volt vízcsere,képzelhetitek a vizet,na és a szaga...Rossz volt nézni.Hála istennek idén már nem látom,emlékszem régen erre a Napló-ban azt mondta egy államtitkár,amíg van igény élőhalra,addig nem változtatják meg a törvényeket.
2012. dec. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
igen, tegnap mentem a pékség részre, persze a Tesco legvégére teszik hogy nehogy csak be tudj ugrani reggeliért amikor sietsz munkába, és el kellett mennem a halak előtt. olyan borzasztó nyomasztó érzés volt, el is rontotta a kedvem. Majdnem elbőgtem megam úgy sajnáltam őket. :( És igen, aki élő halat akar, az menjen horgászni!!! Aki szereti az élő halat, az biztos szeret horgászni is. Ott legalább valamelyest természetes környezetükből szakítják ki őket, és addig boldogok voltak szegények. Én nem is tudom hogy ezek a halak honnan valók, tenyésztik őket, vagy ezeket is tóból fogják ki?
2012. dec. 6. 14:01
 10/21 anonim ***** válasza:
Szegényeket erre tenyésztik,némelyik tiszta seb,letörve az uszonyuk,én biztosan nem vennék belőle.Látom hogyan bánnak velük,bele a tartályba hálóval,azután bedobják őket a húsosládába,ott fulldokolnak míg ki nem érnek a kinti akváriumig.Én a húspultban dolgoztam,sokszor volt hogy nekünk kellett átmenni a halpultba ha nem volt halas,én mondtam :rúgjanak ki,de nem fogok egy halat sem agyonütni.Szerencsére ezt nem követelték meg,de volt olyan kolléga aki megcsinálta,és csurom véresen jött vissza,összecsapta a hal.Volt olyan,hogy nem jól ütötte le,mire a fószer bevásárolt,fizetett a hal ott csapkodott a kocsiban összevérezett mindent.Odament a vevőszoli pulthoz,és azt mondta,míg megiszik egy kávét,mindent cseréljenek ki neki,a halat meg üssék agyon rendesen.
2012. dec. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!