Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért ölik meg az állatokat,...

Miért ölik meg az állatokat, ha a törvényben benne van, hogy ne okozunk nekik szenvedést? És a törvény miért engedi a haszonállatok kinzását?

Figyelt kérdés

"Az állatnak tilos indokolatlan vagy elkerülhető fájdalmat, szenvedést vagy sérülést okozni, az állatot károsítani."


"Az állat életét elfogadható ok vagy körülmény nélkül kioltani nem szabad."

[link]


Nem értem hogy lehet különbséget tennei. A haszonállatokat meg lehet ölni, de egy macskát pl. nem. Egy libát lehet tömni, de más madaraknál tilttják az erőszakos etetést.

Ez így nem is állatvédelem.



2013. márc. 16. 18:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%

Egyet értek veled. Egy tyúk semmivel sem ér kevesebbet, vagy semmivel sem érez kevesebb fájdalmat, mint egy védett madár. Ilyenek vagyunk, mi EMBEREK, szörnyű gyilkosok.

Bár, az állatok is megeszik egymást, ha így nézzük, akkor pedig a természet rendje, de én így is sajnálom az állatokat, nem lennék képes megölni egyet sem.

2013. márc. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
25%

Jogos.


Egy nap majd az emberiség eljut arra a szellemi, intellektuális szintre, hogy az érző, szerető földlakókat nem öldökli le pusztán azért, hogy kulináris élvezeti igényeit kielégítse. Akkor majd úgy tekintenek a mai emberiségre, mint barbár őseikre.


Tanulmányozni valók: [link]


Vegán vagyok - Gary Francione

[link]

2013. márc. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket. nagyon érdekesek. Én nem eszem húst de tejterméket még igen és tojást. De abba akarom hagyni, egyre kevesebbet eszem ilyeneket.

Az idegesít hogy sokan azt mondják, a haszonállatok azért vannak hogy megegyük őket. Itt a gyakori kérdéseken is sokan. Mintha nem élnének úgy mondják. Nagyon sajnálom az állatokat.

2013. márc. 17. 22:00
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

a hangsúly az INDOKOLATLAN fájdalomokozáson van. a macskát is meg lehet ölni, amennyiben az állatorvos fájdalommentesen elaltatja.

a haszonállatok - tetszik vagy sem - azért vannak, hogy élelmet termeljenek, akár húst, akár tejet, tojást, vagy egyéb termékeket. az ő életminőségük is jó kell, hogy legyen ahhoz, hogy termelni tudjanak (hisz szaporodni, gyarapodni csak úgy tud, ha jól érzi magát), de törvényben is meghatározzák, hogy pontosan milyen körülmények között kell tartani őket.

2013. márc. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én voltam nagymamámmal tyúkot venni, és azok a tyúkok az üzemben szenvedtek a ketrecekben. És még csak 1 évesek voltak. Mondták, hogy ilyenkor már mennek vágóhídra mert nem tojnak sokat. És 1 évesen alig tudtak mozogni is. Volt ami feküdt a ketrecben. Most van mamáéknál 10 és lassan rendbejönnek szegények, de ott futkoshatnak is meg minden. Nem éltek volnak sokáig ha ott hagyják őket a ketrecben élni. Ez biztos.
2013. márc. 18. 13:09
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Én magam is húst fogyasztok, szeretem, de nem értem azokat az embereket, akik szintén húst esznek, de azt hiszik, hogy mindez a fán terem. Az hiányzik, hogy felvilágosítsák az embereket arról, hogy a hús hogyan kerül az asztalukra. Vannak helyek, ahol normálisan tartják az állatokat, vagy ahogy mondtátok, ketrecben, hogy meg se bírnak mozdulni. Van, ahol gyorsan és kíméletesen ölik meg őket, valahol még tesznek pár kört a kertben félig levágott fejjel. Egyébként olvastam egy cikket egy főzőműsoros bácsiról, akit azért rúgtak ki, mert a műsorban macskalevest mutatott be. A következményeket én is túlzásnak tartom, de lehetett rá számítani, hogy mindenki ugrani fog. De akkor a cuki kisnyuszit hogy sütötte meg eddig vagy hogy adják oda a pitonnak a cuki napos csibét? Én úgy vagyok vele,hogy akkor senki sem fog válogatni, ha egyszer olyan szörnyű helyzetbe kerül, mint azok a szerencsétlenek a leningrádi blokád ideje alatt. Belegondolva, lehet, hogy én is megenném a macskámat, ha más nem lenne és ha már megfőztem a csontgombokat. Szörnyű belegondolni. Persze, ez már nagyon messzire visz, ráadásul össze sem hasonlítható a két eset!
2013. márc. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
akár tetszik akár nem a haszon állatokat (benne is van a nevében) azért tenyésztették ki és tenyésztik, hogy felhasználják. De azt úgy gondolom, hogy nekik is kijár a boldog élet. Én ezért nem is veszek. az áruházakban olyan húst ami jó olcsó márkát nem írok). Mert nem támogatom azokat a nagy vállalatokat akik ketrecben, tartják az állatokat és táppal tömik őket, hogy minél hamarabb mehessenek az áruházak polcaira. Egyrészt az a hús nem olyan ízletes mint egy normális körülmények között élt és humánusan levágott állaté. Másrészt meg tudom, hogy milyen körülmények között élt az az állat. Már azzal is vissza szoríthatnánk egy kicsit ha nem járnának az emberek mc dolnalds-ba, gyorsétteremekbe. Egyrészt tele van adalék anyagokkal, másrészt meg nem szenvedne annyi állat. És már egy kicsivel jobbá tennénk ezt a világot.
2013. márc. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%

Hol kínozzák a haszonállatokat? Ha a macskát vagy kutyát azért nevelsz, hogy később megegyed, az nem állatkínzás, akkor, ha a "levágása" előtt még külön nem szadizod. Ez vonatkozik a többi állatra is. Minden tiszteletem a vegáknak, de belegondoltak abba, hogy a növény is érző élőlény? Most ne beszéljünk az elmebeteg kinzokról, akik élvezik, ha valamit kínozhatnak, élve boncolják a kutyát vagy macskát, kitépik a földből és felszeletelik a répát.

A haszonállatok: Szeret a tyúk másik 10000 társával egy "ketrecben" full (olinkluziv) ellátással naponta 2 tojást tojni? A versenyló a hátán egy 40kg hapival rohangálni nap-mint-nap? Szereti a macska vagy a kutya ivartalanítva a nyolcadik emeleten bezárva élni? Ezekre ki add választ? Az ember eldöntötte a saját ízlése szerint, hogy ez jó, az meg nem. Más társadalmakban meg lehet a fordítottja igaz. A földön 6milliárd ember él, ezek enni szeretnének, az ellátásuk csak ipari méretű állat és növénytermesztéssel oldható meg. Ezért nem igen megoldható amit az EU kitalált, "játszóház" a disznónak meg a csirkének. A vágóhidakon 100millio számra vágják az állatokat, ott a kínzásra idő sincsen. Ha valakinek az is kínzás, hogy levágják a csirkét, ássa be magát derékig a földbe a napon és asszimiláljon.

2013. máj. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
állattartó telepen élő állatot nem kell külön kínozni, hogy borzasztó legyen az élete. Szerintem ahogy tartják őket az is kínzás. Ha jártál volna ilyen helyen akkor tudnád miről beszélek.
2013. máj. 25. 21:47
 10/13 anonim ***** válasza:
48%

Én is eszek húst, a kutya is eszik húst, a macskám is, az oroszlánok is. Nem fogja nekik senki sem megtiltani. Ha vegetáriánusnak akarod nevelni az amúgy húst fogyasztó házikedvencedet az szerintem állatkínzás. Ez egy annyira természetes dolog... Nem vetlek meg titeket, ez az ember saját döntése. Én próbálok becsomagolt(nem szeretem ha a hús nagyon hasonlít az élő állathoz...), de farmról venni.

Nézd, a tyúkokat az ember a világ kezdete óta arra tenyészti, táplálja, neveli és nemesíti hogy megegye. Ha a tyúkot te elnevezed, sétáltatod és neveled akkor ne edd meg. Szeresd és vigyázz rá :) de tényleg, nem viccből^^ de ha te a tyúkot megakarod enni akkor is biztosíts neki egy helyet ahova behúzódhat esőben, vagy aludni,finom, bőséges táplálékot és nagy területet, emellett társaságot. Nézd, a tyúk így tök boldog lesz és ha belegondolsz: Nekik nincsenek céljaik vagy döntéseik, nem ragaszkodnak szeretettel társaikhoz csak ösztönből utódaikhoz.

A kutyát és a macskát teljesen másképpen kezelik, nem véletlenül. Ők társas lények, ragaszkodnak az emberhez és nehezen élnek meg nélkülünk. Ráadásul a haszonállatok ha belegondolsz alaposan nem is lennének képesek megélni maguktól a vadonban :)

2013. jún. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!