Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A szomszédomba naponta többszö...

A szomszédomba naponta többször hallom hogy sír a kiskutyájuk keservesen. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Átkukkantottunk párszor és hát sokszor megütik,megrúgják a gyerekek a kismotorjaikkal dobálják stb.. Szabadon van egész nap és kergeti a csirkéket főként ezért bántsák,de csak úgy is.. (gyerekek).

2013. máj. 16. 15:14
 1/8 anonim válasza:

Szólni kell a szomszédnak, hogy kezdjen valamit a gyerekekkel (állatkínzó gyereknek nem árt a verés).

Persze csak akkor, ha tényleg bántják, és nem csak leszidják, vagy gyöngén megütik, mert rossz a kutya.

Ha ok nélkül verik, akkor oda kell beavatkozás. De Te is rájuk szólhatsz.

2013. máj. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az igazság az h nem merek szólni mert nem magyarok vagy hogy is írjam h ne sértsek meg senkit :/ És vannak vagy 12-en egy házban.. Nem akarok balhét . :(
2013. máj. 16. 15:25
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
írj egy levelet (név nélkül), dobd be a postaládába, és majd előbb-utóbb elolvassák. aztán lesz ami lesz. te megpróbáltad.
2013. máj. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
vagy szólj az állatvédőknek.
2013. máj. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az a leveles dolog nem rossz ötlet! :) Annyira cuki a kiskutya úgy sajnálom és mivel télen még másik szintén kiskutyájuk volt ami 1 méteres láncon volt ház nélkül és egyszer csak "eltűnt". Így gondolom ennek sem lesz jobb sorsa pár hónap múlva :(
2013. máj. 16. 15:37
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy az ilyen fejlődésben visszamaradott embereket meghatna egy levél.

Szigorítani kellene Magyarországon az állatvédelmi törvényeket, mert szörnyű ahogy sokan bánnak az állatokkal!

2013. máj. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Állatvédőknek szólj, és figyeld őket, ha épp verik, akkor videózd le és mutasd be az állatvédőknek. Ilyen embereknél nem maradhat kutya!! Én egyszer a saját(!!) kutyámat, amit szintén cigók üldöztek el itthonról, megtaláltam a cigóknál, szerencsére még élve, de nem is tudom, hogy hogy írjam le szépen, milyen dolgokat tettek a kutyákkal.. konkrétan minden kóbor kutyát megették!:S ezt én persze nem láttam vagy ilyesmi de a környéken amikor kerestem a kutyámat elég sokan mondták hogy vigyázzak velük, remélik hogy nem náluk van, mert akkor ez a sorsa.. (és nem ismerték egymást ezek az emberek). Borsodról van szó, konkrétan Miskolcról..:(
2013. máj. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Telefonnal készíts videót,fényképet.Legyen bizonyítékod. S helyi állatvédőkhöz próbáld meg eljuttatni és kérd a neved elhallgatását. Vagy a jegyzőhöz fordulj a bizonyítékokkal és ott is kérheted neved elhallgatását.
2013. máj. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!