Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tegyek ez borzalmas...

Mit tegyek ez borzalmas élmény volt?

Figyelt kérdés
Tegnap láttam egy embert aki veri a kutyáját egy bottal és erős hangon szidja! :( Mit tegyek előre is köszi!

#kutya #Állat kinzás
2013. máj. 21. 09:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Vedd fel telóval (hogy ne legyél bizonyíték nélkül, ez nagyon fontos), és utána valakiknek a segítségével kobozzátok el a kutyát. Kérd rendőrség, vagy valami állatvédelmi szerv segítségét.
2013. máj. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha felveszel engedely nelkul valakit videora vagy csak lefenykepezed akkor megserted a szemelyisegi jogait es ezert feljelentset tehet ellened.ugyhogy ezt nem ajanlanam.

De anit tehetsz hogy felveszed a kapcsolatot egy alapitvannyal es ok kivizsgaljak az ugyet es ok el is kobozhatjak a kutyat.mast nem tehetsz

2013. máj. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A szemelyi jogait korlatozza ha felvetelt keszit
2013. máj. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Tehát ha én felvételt készítek, ahogy mondjuk egy ember megöl egy másik embert, én leszek a bűnös, amiért megsértettem a személyi jogait?

na ne már... -.-

2013. máj. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ugyan már! Ha az ember egy bűntényt rögzít akkor az bizonyítéknak számít, természetesen nem vonhatnak felelősségre.
2013. máj. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egyébként meg közterületen bárkit le lehet videózni.
2013. máj. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az hogy akarata ellenere felvetelt keszitesz rola azzal serted a szemelyi jogait.kerdezz ra a rendorsegen ha nem hiszed!!szerinted miert van annyi per mert lekozolnek fotot felvetelt engedely nelkul??

Ha gyilkossagot latsz akkor szemtanukent hozzaszolhatsz de meg a gyilkost sem fenykepezheted le.te sem orulnel neki ha a fenykeppel amit rolad csinal valaki csak ugy feljelentene.ilyet nem lehet.

Nincs kedvem ez ugyben tovabb magyarazni,ha erdekel nezz utana.

2013. máj. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ebben a kerdesben nem gyilkost akar videozni...

Nem a kerdesre valaszoltok...

2013. máj. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A gyengebbek kedveert hogy tiszta legyen!

A PTK. 1954.evi IV.torveny VII.fejezeteben megtalaljatok!


-kepmassal,hangfelvetellel valo visszaeles ,engedely nelkuli nyilvanossagra hozatala

(kepmashoz,hangfelvezelhez valo jog serelme)

-kepmas,hangfelvetel engedely nelkuli felhasznalasa

(emberi meltosag serelme)


Nyilvanos esemenyrol,rendezvenyrol keszult felvetel engedely nelkul is feltolthetsz, amennyiben az abrazolas modja nem egyeni,tehat nem emelsz ki a tomegbol egy adott szemelyt,hanem a rendezvenyt pl. Koncertet akarsz bemutatni.


Akit megsertenek,kovetelheti:

-jogsertes birosagi megallapitasat

-jogserto eltiltasat tovabbi jogsertestol

-elegtetelt(nyilatkozat formajaban)

-karteritest


Szoval en maradnek a kerdezo helyeben alapitvany vagy allatvedo szervezet felkeresesevel!

Az eddigi valaszoloknak pedig a PTK olvasasat mielott ilyeneket irnak!

2013. máj. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat ma a szüleimnek szóltam és oda mentünk a tulajdonoshoz. persze letagadta de szemmel tartjuk és persze ezt tudatuk vele ha mégegyszer meglátjuk, hogy valami rosszat tesz akkor intézkedünk
2013. máj. 21. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!