Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit csináljak? és miért jön...

Mit csináljak? és miért jön ide ennyi mocsári teknős?

Figyelt kérdés
pár hónapja csináltam megint egy tavat de most a kertbe ami drótkerítéssel van körbekerítve és néhány helyen a kerítés alatt van kicsi rés ez a tó kb 800 literes és még növényt se tettem bele de víz már van benne, a közeli mocsaras tóból jöhetett ide nemrég 6-8 mocsári teknős de mostmár halat nem tudok bele tenni:( meg védettek is nem tudom hogy mit csináljak vagy majd maguktól visszamennek?(a másik két tó az udvarban van)

2013. jún. 8. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha szabadon ki be tudnak járni a tavacskából az nem gond. Nálad viszonylag védve vannak, de mégis szabadok. Ha nagyon zavarnak, akkor fogd be őket és telepítsd vissza a mocsaras tóba, ezt követően pedig tedd teknősbiztossá a drótkerítést ha bírod. Kaja híján lehet tovább állnak majd ha nem eteted őket. Ha azt látják, hogy tőled mindig fognak élelmet kapni akkor nem biztos, hogy le fognak lépni. Rajtad múlik, hogy mit szeretnél velük.
2013. jún. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát ha itt jobb nekik akkor ittmaradhatnak, ékszerteknőskaját megeszik?
2013. jún. 9. 11:49
 3/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg meg, de akár a békákat is ha dobsz a tóba nekik.
2013. jún. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

és hogyhogy idejöttek?a mocsaras tó 3 kerttel messzeb van és

4 kerítés alatt kellett átjönniük kb 200 métert vagy többet

honnan tudták hogy itt van a tó és hogyhogy nem hamarabb jöttek? télen hova mennek telelni?ha visszamennek akkor nem ragadnának ott valamelyik szomszédunk kertjében mert nem találják meg a lyukakat a kerítés alatt?a szomszédunk szokott permetezni nem árt nekik a permet?ha valami nönényt felfuttatok a kerítésre nem jön át a permet?mert amúgyis eléggé zavaró hogy ott permetezi a növényeket és átjön a permet már egyszer az udvarban lévő nagy tóba is belement a permet ott sajnos egy kecsege elpusztult:(

2013. jún. 9. 19:59
 5/11 anonim ***** válasza:

A teknősök már csak ilyenek. Az is lehet, hogy felkerekedtek szaporodótársat keresni. Mikor jön az ősz akkor fogdosd be őket és telepítsd vissza a mocsaras tóba őket. A permetezést szélcsendes időben kellene végeznie. Szóld le a szomszédod.

Hát ami gyorsan befutná még most az valami bab, esetleg hajnalicska.

2013. jún. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi:) de nem hiszem hogy mindet el birom kapni elég nagy az aljnövényzet és az elkorhadt falevelek közé is be tudnak bújni mert tegnap egyet ott találtam meg és ma 4 óra körül szerintem párzott 2 db egy kisebb a víz alatt bele volt kapaszkodva egy nagyobb hátába és így úszkáltak elég gyorsan de nem biztos hogy jól láttam mert elég zavaros a víz és ha lerakná a nőstény a tojásokat hova rakná nehogy rálépjek arra a részre ahova lerakta a föld alá a tojásait
2013. jún. 9. 21:01
 7/11 anonim ***** válasza:
tényleg mocsári teknosok? Akkor orulj nekik! Még sohasem láttam,pedig 30 éve járom a természetet.
2013. jún. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
mostmár még többen vannak az egyik pedig tojásokat rakott
2013. jún. 28. 15:28
 9/11 A kérdező kommentje:
már nem merek a kertbe menni mert félek hogy rálépek egy helyre ahova lerakták a tojásokat csak a kertkaputól dobálok bele tápot
2013. jún. 28. 15:30
 10/11 A kérdező kommentje:

a kerítést pedig hajnalkával futtattam be a kis mocsári teknősök mikor kelnek ki? mekkorák? rögtön a tóba mennének?

nem túlzsúfolt nekik a tó?

2013. jún. 28. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!