Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Örökbefogadás - biztonságos?

Örökbefogadás - biztonságos?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Arra gondoltam hogy viszek egy kis állatkát a menhelyről. Higénikus ez? Arra is gondoltam kimegyek nyáron Őrbottyánra segíteni de sokan ellenzik mivel hogy ezeke az állatok többsége beteg vagy beteg volt , talán bántalmazták és fél ,ágaskodik,harap,csíp vagy valamilyen formában támad. Előre megköszönöm a válaszokat.
2013. jún. 24. 13:30
 1/7 anonim válasza:

Nos,én nem vagyok szakértő,de az biztos,ha örögbe fogadsz egy állatot utána mindenképpen elkell vinni állatorvoshoz...a kinti munka állatok között nem a legbiztonságosabb,de olyan élményért szerintem megéri..és ha odafigyelsz,nem kapkodsz,biztosan semmi gond nem történhet!:)

13/L.

2013. jún. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi , én is 13/L.
2013. jún. 24. 13:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Ismerni kell az állat jelzéseit és nem lesz probléma.. egy menhelyen mindig jól jön a segítség..

Rég rossz ha a kérdés hogy higiénikus-e..:')

Egy kis/ nagy állat rengeteg felelősség, idő és pénz..utána jön, hogy ha jól van tartva (tisztán és megfelelő állatorvosi felügyelttel akkor jótékony az egészségre (kísérletek bizonyítják..)

2013. jún. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
én csak ajánlani tudom az örökbefogadást is és azt is hogy kimenj segíteni :)
2013. jún. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Menhelyek eleve olyan állatokat adnak ki,akik átestek a teljes testi-lelki rehabilitáción.

Az önkénteseket csak olyan állatokhoz engedik,akik nem támadják meg őket.

A problémás jószágokkal a gondozók és más profik foglalkoznak.Ne hallgass olyanok hülyeségére,akik még soha nem voltak ilyen helyen.Nézz körül a menhelyen és aztán tudsz dönteni.

2013. jún. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes választ :) :) :)
2013. jún. 25. 10:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Tavasszal fogadtunk örökbe egy kiskutyát, ráadásul egy elég pocsék "magánmenhelyről", ahol 30 kutya között cirkált az udvaron, ráadásul épp tüzelt szerencsétlen. Csodával határos módon nem lett vemhes. Félt mindentől, póráz még sose volt rajta, alig tudtuk elkapni a rengeteg kutya között. A bottól láthatóan fél, rendszeresen verték - nem mondom, hogy brutálisan, de odasóztak neki, ha pl. túl közel merészkedett. Száraz kenyérrel etették.


Miután kihoztuk, 1-2 napig csak némán gubbasztott, néha óvatosan megkörnyékezte anyukámat (akinek hoztuk), de a férfiaktól rettegett. Kapott egy csomó oltást, féreghajtót, megfürdették, kikezelték a szemgyulladását, elkezdték porcerősítőkkel meg vitaminokkal "tuningolni".

Ez kb. 3 hónapja volt, most ott tartunk, hogy egy méternél nem távolodik el jobban anyukámtól, imádattal csüng a szavain, hagyja magát megsimogatni még férfiaknak is, és égnek csapott farkincával, vidáman sétál a szokásos útvonalakon. Lassan még játszani is megtanul, pedig abszolút nem tudja szegény, hogy mi az, amivel a gazdának örömet lehet okozni. Kimaradt neki az a szakasz, mikor a kiskutya megtanulja az emberi kommunikációt... :(

De nála hálásabbat elképzelni se lehet.

2013. jún. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!