Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatvédők figyelem! Mi a...

Állatvédők figyelem! Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Egy látássérült őzgidát emeltem ki a kertünk végében lévő vizesárokból. Behoztam az udvarba, hívtam hozzá állatorvost. Kapott három injekciót és megállapításra került, hogy az épnek látszó szemével sem lát. Értesítettem az illetékes vadásztársaságot a történtekről. Azt mondták, ha nem lehet szabadon engedni, mert nem életképes, akkor le kell ölni. Ez a törvény!

Ezt én emberileg nem tudom elfogadni, ezért keresem a törvényes lehetőségét annak, hogy tovább gondozhassam, nevelhessem. Minden szükséges körülményt, gondoskodást és táplálékot tudok számára biztosítani.



2013. júl. 23. 08:15
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagyok állatvédő,de szerintem az a lényeg,hogy ha van helyed,akkor tarthatsz-e ott ilyen állatot ezt az önkormányzat mondja meg. Én ott érdeklődnék,hogy van-e törvényes akadálya,mivel azt írtad,a többit tudod biztosítani. Esetleg egy vadgazdálkodóval és állatorvossal kell még egyeztetni,hogy ez mivel jár.
2013. júl. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 A kérdező kommentje:

Törvény szerint az őzgida az állam tulajdona, illetve

az illetékes vadássztársaságnak van felette rendelkezési joga. Ők viszont a törvény szerint akarnak eljárni, tehát le akarják ölni.

2013. júl. 23. 08:33
 3/63 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem meg tudod venni tőlük, nekik sincs értelme leölni akkor. Szerintem más törvényes megszerzési módja nincs. Biztos le tudnak mondani róla.
2013. júl. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 A kérdező kommentje:

Lehetőségek után kutatva felhívtam egy vadmenhelyt is.

Ott a következő választ kaptam:

,,nem szabad olyan vadon élő állatot életben és fogságban tartani, aki nem képes méltóságteljes életet élni szabadon. Tehát le kell ölni!,,

Döbbenet...

2013. júl. 23. 08:49
 5/63 anonim ***** válasza:
Mi az a méltóságteljes?
2013. júl. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
100%

Nagy hulyeseg.

Tudod hanyan tartanak itt a faluban is nalunk izgidat? Akit santan, 3 labbal talaltak es nevelgetik.

Mondd azt, ha kerdezik, hogy meghalt, es tartsd meg nyugodtan, nagyon szelid, kezes lesz.

Nehogy leolesd, vakon ugyanolyan eletet elhet, a szagotojat megismeri.

2013. júl. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
100%
Mi a vadmenhely véleménye az emberhez szokott állatkerti állatokról? Mert szerintem ,azok nem lennének képesek a vadonba élni ,teljesen megszokták,hogy viszik nekik a kaját, szóval szerintem ez marhaság.
2013. júl. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 A kérdező kommentje:

Semmiképpen sem szeretni engedni, hogy leöljék!

Második napja van nálunk, de már most nagyon kedves, barátságos. Az első nap csak a kecsketejet fogadta el cumisüvegből, de most már kiissza edényből és rágcsálja a szénát, zöldet is. Szerintem nemrég szerezte a sérülését, mert a megtalálás napján még nekirohant mindennek. Most már óvatosan, figyelmesen ismerkedik a számára elkerített, beszalmázott hellyel.

2013. júl. 23. 09:17
 9/63 Arimateia ***** válasza:
79%

Vadfarm engedély és származási igazolás kell, ha meg akarod tartani, mindkettőt a területileg illetékes vadász társaságtól kell kérni. Engedély nélküli befogás és tartás pénzbírsággal jár. Részletek itt:


[link]

2013. júl. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
81%

Lehet, hogy ez kellene, de nagyon sokan tartanak igy oziket, tuti, hogy nincs hozza papirjuk.

A multkor volt egy kerdes, hogy 3 labu ozet talaltak, es megtartottak.

A vadasztarsasag ezek utan nem hiszem, hogy nem ugyanazt mondana, hogy leloni, kar nekik szolni.

Mennyi az eselye, hogy ezt ellenorzik?? Szerintem semennyi.

De ha ez ugyben jogi segitseg kell, van egy allatvedo baratom, otthon van az allatos jogi dolgokban, megadhatom az elerhetoseget.

2013. júl. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!