Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Aki a vadászatot brutális és...

Aki a vadászatot brutális és elfogadhatatlan dolognak tartja, elmondaná, hogy miért?

Figyelt kérdés
Értem én, lényegében az az állat meghal. De a vadászok nem agyba főbe lövöldöznek, hanem szigorú szabályok betartásával.
2013. júl. 26. 11:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
74%
Ők az ÁLLATVÉDŐK! Gondolom, nem tudják a vadászat tényleg szigorú feltételeit, azt hiszik, a vadász csak úgy lövöldözik, mikor mit lát. Pedig nem így van!
2013. júl. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
77%

sajnos amit írsz, hogy nem agyba főbe lövöldöznek, nem minden vadászra igaz.

amúgy pedig leírtad: az állat értelmetlen halála miatt tartják visszataszítónak a vadászatot.nem túl férfias tett akárhogy is próbálják bizonygatni lesből fegyverrel leteríteni egy védekezésre képtelen vadat.sokan (nem mind természhetesen) nem is tiszt6elik az állatokat, röhögő képeket tesznek közzé, akár az orvvadászok is. párhónapja tört ki a botrány emlékszem, a kedves orvvadász tette fel hogyan gyilkolt le egy vaddisznót, ill uszította a kutyáját a már védekezésre képtelen vadra - szenvedéseit szándékosan nem röviditette meg - a vadászok is felháborodtak az eseten, a hangos röhögésen az állat szenvedései közepette.


amíg ilyenek vannak, nem kis számban, addig a vadászok megítélése sem fog könnyen változni.illetve tudnék mesélni a kilőtt kutyákról, a gazdi megunja, majd kilöveti a vadásszal hű társát történetekről.


legutóbb Kamaraerdőn lőttek meg egy németjuhászt a gazdája mellett. ezek mind olyan tettek, melyek a vadászt minősítik, nem pozitív irányba.

2013. júl. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
58%

Nem kell állatvédőnek lenni ahhoz h felismerjük nem tartják túl sokan a szigorú szabályokat.ez max a mese hogy minden vadász szigorúan tartja a szabályokat, mesének jók, valóságnak meg hiteltelen.

De persze felfoghatjuk úgy is, hogy időről időre azért lövik le egymást, mert betartották a szigorú szabályokat.

2013. júl. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 A kérdező kommentje:
Persze, vannak hülyék, de én most a tényleg rendes vadászokra gondoltam. Apukám is vadász, de nagyon szereti az állatokat. Mezőgazdaságban dolgozik. Aratáskor, mikor meglátja hogy kisállatok vannak a gabonában megvárja, míg visszajön az anyjuk, vagy arrébb teszi őket, hogy ne legyen semmi bajuk. Ezért nem értem, hogy miért vannak ennyire hidegvérű gyilkosokká beállítva.
2013. júl. 26. 11:51
 5/65 A kérdező kommentje:
Vannak ilyenek, de a törvény is bünteti ilyen esetben őket. Bevont fegyvertartási, és a fegyvereket is le kell adni.
2013. júl. 26. 11:52
 6/65 anonim ***** válasza:
85%
Mindenben vannak különböző álláspontú emberek. Általában nem is lehet meggyőzni őket az ellenkezőkről a véleményéről. El kell fogadni, mint a mindennapok egyik jelenségét és nem foglalkozni vele.
2013. júl. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 A kérdező kommentje:
Egy másik kérdésnél jött fel ez a téma. Ott az egyik válaszoló állította, hogy aki eszik húst az nem szereti az állatokat, ha mégis azt állítja csak hazudik önmagának...
2013. júl. 26. 11:56
 8/65 anonim ***** válasza:
16%

"sajnos amit írsz, hogy nem agyba főbe lövöldöznek, nem minden vadászra igaz."

Ez igaz, de csak mert pl az orvosok között is van néhány, aki magasról tesz a betegeire, ezért ítéljük el az egészségügyet teljes mivoltában?

Te magad írtad, hogy még a vadásztársadalom is felháborodott azon a kirívó, vaddisznós eseten, akkor most mi van? A 99% alapján kéne megítélni a vadászokat, akik, ahogy a kérdező is írta "nem agyba főbe lövöldöznek, hanem szigorú szabályok betartásával", vagy az alapján az 1% alapján, amit mellesleg a többi vadász sem tart elfogadhatónak?

2013. júl. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
84%

A vadgazdálkodás érdekében indokoltnak tartom a vadászatot, de a hobbivadászok nem a selejtes vadak kilövésére utaznak, hanem pl. a legszebb szarvasbika kilövésére, ezt én elítélem.


Illetve egyre inkább csökken a sportszerűsége. Pl. lándzsával régen levadászni egy ember élőhelyéhez közel tanyázó embereket is kóstolgató oroszlánt tényleg férfias, hősies cselekedet volt.

Ma már az emberi lakhelyről távoli területen élő, alacsony populációjú fajhoz tartozó oroszlánt törvényesen levadászni távcsöves puskával terepjáróról közel sem tartom sportszerű cselekedetnek. Lesajnálom az olyan embert, akit ez teszi boldoggá.

2013. júl. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a vadászat történjen úgy mint az állatoknál. A vadász ne fegyverrel felszerelkezve menjen vadra, hanem úgy ahogy van, puszta kézzel, gyorsasággal, ügyességgel, erővel. Így lenne korrekt.
2013. júl. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!