Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek nem viszik manapsá...

Szerintetek nem viszik manapság túlzásba az állatkínzást?

Figyelt kérdés

Először is, nem tudtam milyen kategorába tegyem a kérdést, ha nem jó elnézést. Szóval, ti ezt már nem érzitek túlzásnak? Jó oké tényleg miért bántják őket meg stb... de az már szánalmas, hogy egy híradót nem tudok megnézni úgy, hogy nem legyen benne 2-3 állatos hír. ( Közben meg a valós problémákról hallgatnak, aminek meg van a valós oka, de az már egy másik téma) Ma láttam ezt a videót:

[link]

ez komoly ez az ember tényleg az éltét kockáztatta egy macskáért? mi van ha meghal? a rokonainak hiába magyarázzák, hogy a cica életben maradt... képzeljétek el: (ne adj Isten) meghal egy közeli ismerősötök mert megmentett egy kisállatot, biztos vigasztalni fog, hogy ezért áldozta fel magát =/ Ráadásul a média ezt követendő példaként állítja be... és még díjat is kapott, miért nem olyan valaki kapott aki ember életet mentett????

ismétlem magam: az indokolatlan állat kínzást én is ellenzem, egy aljas tróger az ilyen, de könyörgöm! ne legyen már fontosabb egy kutya, macska élete mint az emberé!!!


2013. aug. 4. 10:13
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 A kérdező kommentje:
izé.. állatvédelmet, bocsi elírtam :D
2013. aug. 4. 10:16
 2/62 anonim ***** válasza:
87%
nekem valahogy baromira elüt a kérdésed a magyarázatodtól.
2013. aug. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 A kérdező kommentje:
mondom elírtam, állatvédelmet akartam, nem tudom miért állatkínzás lett belőle
2013. aug. 4. 10:19
 4/62 anonim ***** válasza:
91%
bocsi, a korrekciód előtt leírtam már a választ.:) szóval bigott állatszeretőként én sajna nem tudok mást mondani, mint hogy nem viszik túlzásba. de biztos lehetsz benne hogs ezek az állatkimentős sztorik 10000-ből egy embernél ha előfordulnak. a másik 9999 ott hagyná az állatot. azt a kevés sztorit meg jól esik kiemelni és bemutatni az országnak, példamutató jelleggel..
2013. aug. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 A kérdező kommentje:
hát ne haragudj, de én is ott hagynám.. én is szeretem az állatokat (főleg a kutyákat) de annyit nem ér.. és a média ezt neveli bele az emberekbe..
2013. aug. 4. 10:21
 6/62 anonim válasza:
15%
Szerintem is tulzasba viszik, aki meg megakar kinozni egy allatot, az ugyis megfogja, a gondolatain nem tud valtoztatni egy szervezet, vagy media sem. En par evvel ezelott a kutyakat utaltam meg, mert az osszes reklamban meg mindenhol azokat nyomattak az ember arcaba. (ennek ellenere van egy kutyam, es nagyon szeretem.)
2013. aug. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
94%
Az állatkínzással az a probléma, hogy bizonyított tény: aki az állatot bántja, emberrel is megteheti. Nem véletlen, hogy a sorozatgyilkosok, ámokfutók stb. igen nagy része állatkínzással kezdte gyerekkorában. Erről az összefüggésről sokan elfelejtkeznek. Nem én találtam ki, rendőrségi kiadványban olvastam. Éppen ezért nem lehet eléggé túlzásba vinni az állatvédelmet, sőt épp ez az baj, hogy még mindig nem veszik elég komolyan!
2013. aug. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 A kérdező kommentje:
Ha jól értem szerinted egy állatvédelme fontosabb mint az emberé. Értem. Köszönöm a hozzászólásod.
2013. aug. 4. 10:32
 9/62 A kérdező kommentje:
másfelől meg: már írták, hogy aki megteheti az anélkül is megteszi, hogy tiltanák... magát gondolatot nem lehet tiltani, a tettet igen.. A gondolathoz mindenkinek joga van. Törvényekkel nem lehet szabályozni. Ha valaki a kocsijára köt egy állatot azt büntessék meg. De! az mi már, hogy valakit 3 évre börtönbe zárhatnak, mert rövid pórázon van a kutya?
2013. aug. 4. 10:36
 10/62 anonim ***** válasza:
94%
Én sokkal többet köszönhetek az állatoknak, mint az embereknek... Állat pl. mentette már meg az életemet. Megtámadott egy pitbull, és míg az emberek biztos távolságból nézték, még röhögtek is rajtam, a vizslám megmentett tőle. Ez persze csak egy kiragadott eset, de a legjellemzőbb.
2013. aug. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!