Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Fel lehet jelenteni őket? (kutya)

Fel lehet jelenteni őket? (kutya)

Figyelt kérdés
Az összes kutyájuk szabadon mászkál az utcán. Ezzel még nincs bajom mert nem támadnak senkire és nem néznek ki rosszul a koszt leszámítva. De most megjelent egy pitbull vagy staff kölyök(nem tudok különbséget tenni a 2 fajta között). Szegény sovány. Ő is az utcán sétál folyton és néha odamegy a gazdáihoz meg más emberekhez. Nagyon barátságos és remek családi kutya lenne belőle. De egy ilyen fajta ilyen gazdák mellett... Mondjuk a többi kutyájuk se vad de igazából nem is biztos hogy ők nevelik. Valószínűleg csak azért vették mert "menőzni" akarnak vele. A mi kutyánkhoz is odament barátkozni kerítésen keresztül de anyukám elzavarta. Mondtam neki hogy valamit csinálni kéne de azt mondta nem olyan sovány hogy foglalkozzon valaki az üggyel. És a legtöbb menhely tele van ezért még el is viszik a kutyát valószínűleg csak egy sintértelepre kerül ahol elaltatják. Mondtam hogy legyünk ideiglenesen a gazdái de azt mondta ő egy harci kutyát nem fogad be(pedig a mi kutyánkban is van de azt mondja hogy csak azért nem jön elő mert csomó más fajta is van benne) és a gazdái majd rám rám támadnak amiért feljelentettem őket(ettől én is félek mert elég primitívek)+A mi kutyánk lány és nincs ivartalanítva. Mit tudnék csinálni? Nem akarom hogy bántsanak de azt se hogy szenvedjen egy kutya és végignézzem ahogy az idióta gazdái vadállatot csinálnak belőle. :(

2013. aug. 9. 09:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Amúgy 12 vagyok és nem tudom hogy vegyem rá a szüleimet hogy csináljanak valamit a kutya ügyében.
2013. aug. 9. 09:56
 2/13 anonim ***** válasza:
Az már eleve szabálysértés, hogy szabadon mászkálnak kint az utcán. Ráadásul ilyen típusú kutyák. Fel lehet őket jelenteni igen, és ha nagy nehezen csináltak kerítést maguknak, akkor utána meg állatkínzástért, mert soványak a kutyáik. Vagy úgy ampakk egyszerre minden miatt. Lehet névtelenül is bejelenteni. Bár lehet, akkor evidens lesz, ki volt a feljelentő.
2013. aug. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Sajnos 12 évesen nem tehetsz feljelentést. Próbáld meg meggyőzni a szüleidet h ne legyen közönyösek a körülöttük történő rossz dolgokkal, és tegyék meg azokat a lépéseket, amiket meg tudnának tenni.

A másik megoldás h egy helyi állatvédő alapítványnak szólsz, hogy nézzenek körbe, mert bár te még nagyon fiatal vagy, de zavar ahogy az állatokkal bánnak, és ha szükséges, tegyenek ők lépéseket.

Amúgy javaslom h a saját kutyátokat ivartalaníttassátok, mert az nagyon sok ok miatt hasznos.

Annak meg örülök h téged nem hagy nyugodni ami a szomszéd állatokkal történik és megoldást keresel!

2013. aug. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Valletta ***** válasza:

Szabálysértésnek számít, ha a kutya szabadon van az utcán, de azért a helyi rendeleteket nem ártana átböngészni. Csupán ezért nem fogja senki bevenni a kutyákat, a sintér alkalomadtán befoghatja őket, de miért hívnátok ki, ha egyszer van gazdája a kutyáknak? Eddig semmi bajt nem okoztak, nem soványak, csak éppen kinn vannak az utcán.

Én beszélnék a tulajdonossal (vagyis a szüleidet próbáld meg rávenni) és elmondanám nekik, hogy ez szabálysértésnek minősül, zárja be őket, mert a sintér akár be is viheti őket és akkor annyi nekik. Még mindig jobb a kutyáknak, ha tartoznak valahová, kapnak enni, inni, minthogy a menhelyen, gyepin bezárva éljenek.

2013. aug. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Utolsó:1 kutya sovány. Szerintem nem az övéké amúgy hanem valaki másé. Vagyis többen laknak egy telken több putriban. Szóval nem tudom annyira. Amúgy volt egy kutyájuk amit nagyon elvadítottak és láncra volt verve és félek hogy ezt fogják csinálni ezzel a kutyával is. Nem a kutyákkal van bajom hanem a gazdáikkal. Ha bekerül egy sintértelepre nagy valószínűséggel elaltatják.Gondoltam rá hogy lehetnénk ideiglenesen a gazdái de az tuti feltűnne a szomszédoknak és akkor még az udvarra se mehetnék ki,az utcára meg főleg nem. 3.:Ivartalanítjuk majd de még csak 5 hónapos.

Megpróbálom meggyőzni a szüleim de azt mondták hogy max akkor fognak feljelentést tenni ha elvadul vagy már tényleg nagyon sovány lesz. Csak az a baj hogy valószínűleg adnak neki annyi kaját hogy azért tudjon menni de biztos nem kap minden nap.

2013. aug. 9. 17:08
 6/13 Valletta ***** válasza:
Attól függ, mennyire sovány... böngészd át az állatvédemi törvényt, hátha találsz valamit, de nekem így a leírás alapján csak a kóborlás áll meg.
2013. aug. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igaz,hogy 12 évesen nem tehetsz feljelentést,de ha bemész a rendőrségre és elmondod a panaszodat ,meghallgatnak. Nem küldenek el.Vagy ha mondják,hogy csak a szüleiddel menj vissza,meséld el végig és törekedj arra,hogy valamilyen megoldást tanácsot adjanak!
2013. aug. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sikerült meggyőznöm annyira anyukám hogy ha még soványabb lesz a kutya akkor szólunk a rendőrsének.
2013. aug. 10. 14:12
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha a kutyák az utcán mászkálnak, a helyi önkormányzatnak lehet jelenteni. Ők figyelmeztetik a gazdát. Nálunk is van (falun). de mondjuk nálunk a kutyák mindig a bolt előtt kéregettek, és az úttesten mászkáltak. Szóval balesetet is okozhatnak, vagy őket ütik el.
2013. aug. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sajnos, a világ nem tökéletes, (mi tesszük rosszá is).

nyilván, idealista módon a szépre, jóra neveltek,

de rá fogsz jönni, hogy mindent nem fogsz tudni megváltoztatni.

Viszont, amit tudsz, azt meg kell tenned.

És meg kell keresned a határaidat.


Én pesszimista vagyok ebben a kutya-ügyben.

nem fogadhatsz be minden éhes kutyát. És ha van gazdája, nem is könnyen avazkozhatsz bele.

Persze, elérheted, hogy az önkormányzat 90 ezerre megbüntesse, de kérdés, hogy érdemes-e hosszú távra egy rossz szomszédot beszerezni ?!!! Ha szenved, éhezik, akkor pesrsze, tenni kell valamit, de ésszel (pl. titkoban megetetni).

2013. aug. 11. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!