Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hol lehet feljelenteni egy...

Hol lehet feljelenteni egy olyan embert aki szörnyű körülmények között tartja a kutyáját?

Figyelt kérdés

Egy öreg néniről van szó aki egy labrador kutyát tart ..

kb.1 méteres láncon vagy még annyi sincs , mert megmozdulni sem tud :( nincs kutyaháza sem neki , nem sétáltatja egész nap láncon van csak néha nincs, nagyon vékony , és nagyon agresszív ...

sajnos egy nap a 2 hónapos kutyámat vittük haza és gondolom az nő eleresztette és kiszökött a testvéremet és a kutyámat meg is akarta volna harapni de az egyik ismerősöm időbe észrevette és elkergette :(

félek , hogy ha valahogy megszökik megfog támadni valakit


Ilyen helyzetbe hol jelentsem be ??


2013. aug. 9. 19:33
 1/10 Valletta ***** válasza:
100%
A rendőrségen lehet feljelentést tenni.
2013. aug. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jó de a rendőrség ide úgysem jönne el :/ Állatvédőknek nem lehet valahova írni vagy valami címet nem tudsz adni ?
2013. aug. 9. 19:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrnek mindenhová ki kell mennie. Jelentheted az illetékes önkormányzatnál is.
2013. aug. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2013. aug. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

a jegyzőnél kell bejelenteni a helytelen állattartást.

Amennyiben van a környéken állatvédő szervezet, érdemes nekik is elküldeni fényképpel.

2013. aug. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ! :)


Mindent megfogok tenni , hogy az a szerencsétlen állat ne szenvedjen tovább csak itt az önkormányzat nem foglalkozik ilyennel :( meg kb. engem néznének hülyének , hogy egy beteg öreg nénit jelentenék fel .... de ha beteg akkor minek is vesz magához kutyát ?? főleg egy labradort neki nagyon sok foglalkozás kell és szeretet amit tőle nem kap meg ...... De ők ezt nem értik . De mindenképp nekik is írok és be is megyek hozzájuk sajnos nálunk elég sok az utcára kidobott kutya de azok ellen sem tesznek semmit :(

2013. aug. 9. 20:21
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Labrador a legszebb és a legédesebb kutya a világon, hogy lehet azt bántani? Meg alapból m inden kutya szerethető és szeretetéhes. Én biztos elloptam volna azt a kutyát vagy nem tudom. :S:(
2013. aug. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát én sem tudom , hogy került hozzá és mitől lett ilyen ez a kutya ...
2013. aug. 9. 20:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem is tudok állatvédőkről itt NÓGRÁDBAN.A telefonkönyvben sem találtam rá utalást.A jegyzőnél lehet bejelentést tenni,28 napon belül vizgálják ki.Vagyis ne reménykedj hogy2-3 nap múlva kimennek.Nekem volt egy ügyem, mert nagy eső miatt a szenyvíz kijött az aknából és elöntötte a kertet,minde növény tönkrement.Kértem nézzék meg,jött két hölgy 3 hét múlva,még benne van a 28 napban -modták ők. Vidéken ez jellemző.
2013. aug. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]



Egy telefont megérne,a fajtamentés biztosan tud segíteni.Állatvédőrségben kb.hiába szólsz,több száz ugyanilyen bejelentést kapnak naponta.Tapasztalatból mondom,hogy nem válaszolnak.

2013. aug. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!