Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tegyek ha a német juhász...

Lilly16 kérdése:

Mit tegyek ha a német juhász kutyámnak eszi a fülét a légy?

Figyelt kérdés

Már próbáltuk a betadin kenőcsöt,nem használt,

próbáltuk hintő porral,az sem nagyon segített,

már csak a fele füle van meg :\

most próbáltuk az ampullákat,és nem nagyon használt,

nagyon szenved, kérlek írjatok sokat.

Előre is köszönöm mindenkinek!


2013. aug. 14. 22:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Neostomosan permetszer az segít,de csak úgy ha minden nap permetezve van!
2013. aug. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a Federol sebolajat ajánlották állatpatikában, és bevált. 4-7 naponta kentük be vele.
2013. aug. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vigyétek el állatorvoshoz!!
2013. aug. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én Rottveiler kutyámmal is ez volt. Elmentem az állat patikába és az ottani eladó (azt hiszem állatorvos is) ajánlott egy olyan gyógyszert amit a kutya nyakára kellet csepegtetni. A gyógyszer nevére sajnos nem emlékszem.

Ez egy kis tubusban lévő folyadék volt (a tubus kb. mint egy 50 ft-os érme méretű volt) Ezt a gyógyszert kell a kutya első lába és a feje közötti részre csepegtetni. (a tarkójától a mellső lábakig az egész tubust ki csepegtetni a szőrzet alatti bőrre ) Ezek a cseppek/gyógyszer mindenféle parazitát/élősködőt kiűz a kutya egész testéről és a hatása kb. fél év. Veszel a gyógyszertárba Betadin jódot és azzal bekened az egész fülét (a véres,sebes részt) és utánna sebb hintőporral jó vastagon behinted. Ezt csinálod kb. 3-4 napig,utána elég csak a hintőporozás kb. egy 10 nap. összesen kb. 10 nap az egész művelet. Nálam tökéletesen bevált a módszer. Következő nyáron újbol elkezdet sebesedni a füle és ették a legyek. Megint meg csináltam a fent leírtakat és a kutya meg gyógyult. Azóta többször nem fordult elő.

A cseppek/gyógyszer,hintőpor,jód, kb. 4500 - 5000 ft.-ba került.

2013. aug. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Mucika1997 ***** válasza:
Az én kutyusomnak(labrador) az orra tejeébő folyik mindig a vér, mert folyton összecsipkedik a legyek
2013. aug. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs is ilyen légy,de pl. 2 utcával arrébb van bőven,de ott is csak azért,mert nem szedik össze az udvarról meg sehonnan sem az ürüléket.Nem tudom nálatok mi a helyzet,de ez is sokat segítene a dolgon.Na meg persze a gyógyszeres kezelés.Vigyétek el állatorvoshoz,biztos tud vmi okosat mondani.És fokozottan ügyeljetek a kertben vagy a környéken lévő ürülékre,trágyára,mindenre ami vonzza a legyeket.
2013. aug. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%
Te meg egyed a légy fülét ..
2013. aug. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
az én kutyámnak is mindig véresre csipkedték a legyek az orrát,mi annyit tudtunk tenni,hogy sűrűn bevittük a kutyust a házba, ott nem érhették legyek.
2013. aug. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2013. aug. 23. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!