Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A mai gyerekek miért ilyen...

A mai gyerekek miért ilyen állatellenesek?

Figyelt kérdés

Van pár gyerek ismerősöm,(mikor anyuhoz jön a haverja/barátnője és hozza a gyereket) és megdöbbenve látom,hogy mennyire nem tudnak az állatokkal kommunikálni,és leszűrni ,hogy mit érezhet az állat.Jelen esetben kutyákról(2) és egy macskáról beszélek.


A 6-7 éves gyerek fél,a kutyától rugdossa a levegőben a lábát a kutya erre ugatni kezd,és a kisfiú azt hiszi a kutya rá támad..


Jaaa és a másik,simogatni sem tudnak kutyát macskát meg végképp..


És ami a legelszomorítóbb az egyik pillanatban megrúgta a kutyámat(leszidtam a gyereke,nyugi,olyanok a kutyáim és a macskám,mintha a gyerekeim lennének) és mondtam,hogy ezt még egyszer ne tegye,mert fáj neki..


Erre a kisgyerek: eeeez fáááj neki,neki fájt ez???


Miért nincsenek képben,miért hiszik azt,hogy az állatoknak nincsenek érzéseik?


És ne gyertek azzal,hogy majd kinövi...még kicsi..,mert én már 3 éves koromban nem viselkedtem így állatokkal...


2013. aug. 16. 23:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Mert a szüleik nem foglalkoznak velük, ma már nem divat nevelni a gyereket....
2013. aug. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 zabmester ***** válasza:
100%
Ahol nem tartanak állatot, és a gyerek nem találkozik rendszeresen állatokkal, ott tulajdonképpen honnan tudná, hogy hogyan simogasson kutyát/macskát, vagy hogy a kutya ugatása mikor jelent támadást?
2013. aug. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
100%
ez szerintem is elég elszomorító. :/ én imádom az állatokat. 6-7 éves koromból emlékszek olyanra is, hogy a kóbor macskát hazavittem anyunak, hogy etessük meg gyógyítsuk meg, fogadjuk be stb. és nem olyan régen voltam enyi idős (15/f)...
2013. aug. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Annyira elszomorító...


A kutyáimon látszott,hogy-hogy megkönnyebbültek mikor hazament a kisgyerek..

2013. aug. 16. 23:48
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

1. Mert a szüleik azok.

2. Mert nem úgy nőnek fel, hogy állatokkal kontaktusba kerülnek, nem tanulják meg, melyikkel hogyan kell bánni, és ha félreértik őket (mármint az állatokat), akkor elintézik azzal, áh, hülye. Egyszerűen nem fejlődik ki az érzékük hozzájuk, viszont már telefonnal és távirányítóval a kezükben születnek, a gépekkel jól elvannak. Lehet, egy szinten azt is várják, olyanok legyenek az állatok, mint a gépek, meg működjenek nyomógombra.

2013. aug. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy tanítványom. Elmesélte a kissrác, hogy voltak a nemtudomhol, és a 4 éves húga kinyírt egy kisnyulat, mert dobálta összevissza. Közben röhögött, én meg levegőt sem kaptam a döbbenettől. A szülők meg erre semmit nem léptek, hát erre még inkább nem kaptam levegőt. EP képviselő volt az apuka, ezt csak azért jegyzem meg, mert tanult és közszereplő szülőtől igazán mást várna az ember.
2013. aug. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert hülyék a szüleik.
2013. aug. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kölyköket biztos nem engednék a kutyám közelébe. De ha az én gyerekem rugdosna egy kutyát, olyat kapna hogy a fal adná a másikat. Miért nem lehet megtanítani a gyereknek, hogy az állatok is érző lények?
2013. aug. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszek rá milyen volt amikor 7-8 éves voltam. A nagyszüleimnek volt egy kutyája, elég nagy jószág volt hozzám képest. Mindig féltem tőle, egyszer rám is tette a két első mancsát és szinte halálra rémültem, a testvérem aki 8 évvel idősebb látta ott volt ő is és tudta illetve látta is a kutyán, hogy nem bántani akart a kutya és mindig nevetett rajta, hogy mennyira megijedtem tőle. Ez normális szerintem.

Arra is emlékszek, hogy volt a nagyszüleimnek macskájuk is. Én szívesen simogattam volna őket, de le se sz-a-rtak, mindig elkerültek engem és megesett, hogy ez annyira felbosszantott, hogy az egyiket az ágy alól a farkánál fogva húztam ki. Hát a macska próbált a szőnyegbe kapaszkodni keményen és fújtatott is rám, végül pedig még nevetésben is törtem ki, mert viccesnek véltem a szituációt a cica pedig elmenekült.

Azóta volt már jónéhány háziállatom akiket idővel elkezdtem helyesen kezelni. Nem okozni nekik fájdalmat, a lehető legjobb körülményeket megteremtve nekik sokat törődve velük és jelenleg kutyám is van, akitől a legkevésbé sem félek (érdekes is lenne). Szóval én azt mondanám ez után a kis regény után, hogy gyerekként nem különösebben tűnt fel nekem, hogy az állatokat nem lehet erővel kényszeríteni valamire és akkoriban nem is gondoltam bele milyen lehetett szegény macskáknak az életük amikor megjelentem a színen. Ez mostanra 100%-osan megváltozott és néha napján előfordul, hogy ezeket az átkozott házi legyeket is inkább elkapom és kieresztem az ablakon mintsem földhözcsapjam vagy lefújjam őket. Szóval próbáld meg a gyerekeket terelgetni a jó útra, hogy az állatokat nem szabad bántani és remélhetőleg náluk is elmúlik ez az "érzéketlenség".

2013. aug. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van egy öcsém,és két macskánk. Van egy unokatesóm is aki utálja a macskákat, és ezt mindig hangoztatta öcsém előtt, ha látott egyet azt elzavarta meg odafújt meg ilyenek, és ezt látva hirtelen öcsém is elkezdte utálni a macskákat, pedig előtte semmi baja nem volt velük. Azóta öcsém 14 éves, de volt most is egy olyan alkalom, hogy ideges volt valamiért, és belerúgott a macskába.. Hát mondanom sem kell mit kapott...

Egyébként a családba anyum sem szereti az állatokat, de ő inkább fél tőlük, mert gyerekkorában az egyik kutyájuk rátámadt a nagymamájára. Egyik nap átszökött a szomszéd kutyája hozzánk, és anyum inkább fogta és kinyitotta a kaput, hogy a kutya kimenjen, minthogy megvárta volna a szomszéd érkezését.

2013. aug. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!