Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Láttátok, hogy tartják az...

Láttátok, hogy tartják az állatkertekben a tengerimalacokat? Szerintem borzalmas!

Figyelt kérdés

A hímek és nőstények egy helyen vannak,ezáltal kialakul a beltenyészet és fiatal 1 hónapos nőstények is párosodnak.

Túl sok gyümölcsöt adnak nekik,van ahol kukoricát táp helyett!Állítólag értenek az állattartáshoz...csak dísznek vannak ott azok a szerencsétlen állatok!Hallottam róla,hogy valahol nincs golyós itatójuk sem és az egyetlen tál amiben víz van piszkos(valami másik fórumon).Ti mit szóltok ehhez?



#tengerimalac #állatkertekben
2013. aug. 23. 10:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer egy olyan telepen voltam, ahol állatkísérletekhez tenyészettetek tengerimalacokat és egereket. Annál szerintem minden jobb... Képzel el egy hatalmas betonszobát, ahol lépni sem lehet a tengerimalacoktól. Hatalmas a bűz, és ott sincsenek szétválogatva... A táplálásuk elfogadhatónak volt mondható, de semmi játék nem volt nekik, egymással veszekedtek, mert frusztráltak voltak. Szerintem a kisállatkerbe is hasonló helyről kerülnek a tengerimalacok.
2013. aug. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem becsülik meg azokat az állatokat. Az állatkert rosszabb, mint egy marhatelep. A vágásra szánt állatokat hamar levágják, de az állatkertben az állatok életük végéig be vannak zárva, idegesítik őket a zajok... De ez az embereket nem zavarja. Ja és a tengerimalacokat, egereket eszik a kígyók. :'(
2013. aug. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Itt is látszik:

[link]

[link]

2013. aug. 23. 10:57
 4/17 A kérdező kommentje:
Az utóbbiban a túl sok gyümölcsre céloztam.Nézzétek ezt a képet: [link] Szerintem borzalmas,hogy elhanyagolták őket!Mikor először láttam ezt a képet,el se hittem,hogy ez igaz.
2013. aug. 23. 11:04
 5/17 A kérdező kommentje:
2013. aug. 23. 11:06
 6/17 encsi970320 ***** válasza:
76%
most nem azért, de az első két képen, szerintem nem lehet olyan szar nekik...a sok gyümölcstől nem lesz bajuk..van sok bújkáló nekik, és ahogy elnézem még elég mozgásterük is van, a beltenyészet ellen meg az állatkerbe se nagyon tudnak tenni..tengerimalac köztudottan gyorsan szaporodik, az meg elég bután nézne ki hogy hímek, nőstények külön. Különben is valószínűleg a hímek így folyamatosan marakodnának a rivalizálás miatt..
2013. aug. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Már ne haragudj, de te minden állatkertre vonatkozólag tetted fel a kérdést, pedig ez marha nagy hülyeség. Attól mert te minden állatkertben így láttad, attól egyrészt nem mindenhol így van, másrészt meg igazat adok az előző válaszolónak, mert nagy terük van, adnak nekik tápot is, a sok gyümölcstől pedig csak egészségesebbek lehetnek. És nem mellesleg ők tudják jobban, hogy mi való nekik, és golyós itatójuk is szokott lenni. A kígyókat pedig csak a kimúlt tengerimalacokkal etetik.
2013. aug. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Magyarország összes állatkertjét nézve, még itt a legjobb a helyzet. Én semmi kivetni valót nem látok benne.

Nekem a Nyíregyházi állatkertem fordult föl a gyomrom mikor megláttam a tengerimalacokat a 40 fokban, üvegkalitka mögé zárva kint, a tűző napon. Vagy 20 (ha nem több) állat volt bezsúfolva max 1 négyzetméterre... Pedig ha magát az állatkertet nézem, akkor nagyon jók a körülmények.

2013. aug. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát egy dolog a nagy hely.Ennyi gyümit nem szabad enniük,inkább durva növényi rostanyagokat stb.,mert ezt nem adnak.Szénájuk sincs,pedig ez nagyon fontos.Amit abban a tálban láttatok azt kapják,mást nem nagyon.Miért is nézne ki furcsán,ha fiúk és lányok külön helyen lennének?!Ha egy,egy hónapos,vagy 5 hónapos korú nőstény vemhes lesz tuti belehal a szülésbe!Ezért kéne külön lenniük a hímeknek és nőstényeknek.
2013. aug. 23. 21:35
 10/17 anonim ***** válasza:
Azt is figyelembe kell venni,hogy sok állatkertben épp a hatalmas,olcsón előállítható szaporulat miatt a tengerimalac takarmányállat is.Van egy populáció,bemutatják őket,vásárolhatsz is belőlük sok helyen,de nagyon sokuk kisebb ragadozó emlősök vagy nagyobb ragadozó madarak,kígyók kajájaként végzi.Ez van sajnos,így egyszerűen és olcsón megoldják egyes állatok takarmányozását.
2013. aug. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!