Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Rálőhetek a szomszéd galambjaira?

Rálőhetek a szomszéd galambjaira?

Figyelt kérdés
Mamámék szomszédja elég sok galambot tart és valószínűleg nem etetik őket rendesen mert folyton leszállnak mamámék udvarába és csipegetnek. Mészhiányuk is lehet, mert a fugát is eszik. Már nem egyszer lett nekik szólva, hogy vagy zárják be vagy figyeljenek rájuk oda jobban de nem értenek a szóból. Azt tervezem, hogy egyszer rálövök az egyik galambra az udvarban, akkor hátha megijednek és elkerülik az udvart. Feljelenthet ezért, ha meglövöm a galambját?
2013. aug. 25. 17:20
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
80%
Lakott területen, udvaron nem lődözhetsz. Max csúzlival.
2013. aug. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
51%
állatkínzás ha lelövöd, ennyire bánt téged a galamb? nem azért de ha én a te helyeben lennék inkább raknék ki nekik ételt ahelyett, hogy bosszút akarsz állni a szomszédodon, ne szerencsétlen galamokat öld már meg
2013. aug. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

légpuskával magánterületen akkor lövöldözök amikor csak akarok

persze tegyek ki ételt, hogy mégjobban odaszokjanak

nem a szomszédon akarok bosszút állni, hanem megszüntetni ezt a galambinváziót

2013. aug. 25. 17:43
 4/34 anonim ***** válasza:
65%

Sajnos nem lőheted le a galambot sem, meg a szomszédot sem, meg egyetlen állatvédőt sem, amelyik inkább az embert pusztítaná el, (mert ő nagyon szereti az állatokat, másutt, más udvarában, ha más eteti), az embert viszont nem veszi semmibe. Csuzlival kell elriasztani őket, úgy hogy a szomszéd ne sérüljön. A csuzli tölteléke, hogy nehogy nagy kárt okozz, nagyon pici 6-8 miliméteres csapágygolyó legyen.

Annak, aki azt javasolja, hogy etesd a galambokat, a szomszéd meg had egye a finom galamblevest, jól jegyezd meg a képét, mert valószínű a szomszédod felbérelte!

2013. aug. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
91%

ha ennyire lövöldözni akarsz és tudod hogy a sajá tarületeden teheted minek kérdezted? egyébként meg akárhogyis hiába a te területed állatkínzás.

am meg tegyél ki a közelben egyik fára akkor odafognak sokni és téged békénhagynak ennyi.

ha meg képes vagy megölni őket akkor kívánok neked sok álmatlan éjszakát + mindenféle rosszat!

2013. aug. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Még mielőtt az állatvédők felhördülnének, megjegyzem tavasszal, a galambok jelentős kárt tudnak okozni a veteményben.

Viszont van kevésbé drasztikus elriasztási mód is. Pl. valami szőrös anyagból készült macskabáb két fényes gombszemmel. Esetleg madzaggal, vagy gumival mozgatva.

2013. aug. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

A szomszéd kertje nem a Te magánterületed.

A galambok tenyésztettek,akármennyit is érhetnek.

Gerinces állat lelövéséért,vagy maradandó sérülés esetén 3 évet lehet ülni.

2013. aug. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
33%
Én tudom, hogy csak embert lehet kínozni büntetlenül, mégis furcsának tartom, hogy a szomszédról, csak én beszéltem. Mindenkinek természetes, hogy a szomszédnak galambja, van, ami körbesz@rja az összes szomszédot, rá meg a szerencsétlen galambokra semmi nem vonatkozik, csupá rád, hogy hol itt etesd, hol ott etesd! Én kívánom minden ilyen álhumánus állatbarátnak, hogy az összes galamb az ő portájukat sz@rja tele, hálából, ha nem eteti őket, jól meg is kínoznám mind, mert embert szabad!!! ... vagy csak nekem nem?!
2013. aug. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

jólvan, azért keveredtek ide értelmes emberek is

gondolkodtam rajta, hogy nem ebbe a kategóriába írom ki a kérdést, mert a sok életképtelen állatb*uzi (már bocsánat a kifejezésért) úgyis idekeveredik és megmagyarázza, hogy ez tömeggyilkosság lenne

de a szomszéd az egy fas*a gyerek, nem?

am kővel lettek már megdobálva és semmit nem ér, úgyhogy kétlem, hogy a csúzli segítene

2013. aug. 25. 18:26
 10/34 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de egy erős csúzlival, 5-7 milliméteres csapágygolyóval, szarvast lehet lőni...
2013. aug. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!