Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Nekem ehhez van valami közöm?

Nekem ehhez van valami közöm?

Figyelt kérdés
Nagyszüleimnél élek még, de a közeljövőben el szeretnék költözni a páromhoz. Azt nem tudom, hogy ha én örökbe szeretnék fogadni egy kutyát, akkor ugye kijönnek megnézni a környezetét. Nagypapámnak van két kutyája. Tipikus "parasztkutyák". Este és napközben el vannak engedve, ha jön valaki (lovaskocsi stb) meg szokta őket kötni. Szabályos láncuk van, amit állatkereskedésben vett nekik. Én a saját kutyámat nem szeretném megkötni, de attól tartok (és szerintem joggal), hogy így én sem kaphatok kutyát.

2013. aug. 28. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

elvben fogsz kapni kutyát, persze attól függ honnan szeretnél befogadni.

legtöbb menhely nem megy terepszemlézni esetleg később megn ézik h tartod a kutyust.

ha nem kötöd láncra a kutyusod, juóól tartod és a nagyszülők kutyáinak lánca is a törvényben előírt hosszúságú ill van előttük mindig tiszta víz , van árnyékps helyük, akkor nem fognak problémázni.

2013. aug. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mind a kettőnek szép háza van, friss vizük és a mamám naponta kétszer is eteti. (Ne kérdezd miért, felnőtt kutyák. 4 és 5 évesek). És még plussz tető is van felettük mert a gazdasági épület teteje is védi őket.
2013. aug. 28. 14:50
 3/7 A kérdező kommentje:
Gyepmesteri telepről szeretnék majd. Úgy tudom, hogy ott altatnak, a menhelyen nem.
2013. aug. 28. 14:56
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Irány a legközelebbi gyepmesteri(sintér)telep,ott nincs környezettanulmány,van viszont rengeteg halálra ítélt kutya.Legtöbbjüket elaltatják,mert nem megy értük senki.Oltva,chipezve,14 napos megfigyelés után adják ki a kutyákat általában oltás+chip áráért.Ha onnan hozol kutyát,2 életet mentesz meg.

A sintér örül,ha bárki kutyát visz ki,megspórolja az altatás árát és egy hely is ürül.

Helyi önkormányzatnál megmondják,melyik gyepmesterrel van szerződésük(kötelező minden önk.-nak,hogy legyen).De ha leírod,hogy hol laksz,megpróbáljuk megkeresni az illetékes gyepi elérhetőségét.

2013. aug. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már tudom azt is, hogy honnan szeretném. Hódmezővásárhelyről fogom hozni majd. :)
2013. aug. 28. 17:43
 6/7 Valletta ***** válasza:
100%
Szinte biztos, hogy nem fognak kimenni megnézni a helyet, de az is biztos, hogy láncra sem adnak kutyát. Ha hamarosan elköltöztök, az ottani körülményeknek megfelelő kutyát válasszatok.
2013. aug. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Én a saját kutyámat nem szeretném megkötni, de attól tartok (és szerintem joggal), hogy így én sem kaphatok kutyát."

Ez volt az utolsó mondantom.

2013. aug. 29. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!