Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Van olyan ember menhely,...

Van olyan ember menhely, ahova az állatoktól szenvedő ember mehetne?

Figyelt kérdés
Két szomszédunkban is van magas hangon vinnyogó kistestű kutya most, és egész nyáron a folyamatos vonyítást-vinnyogást hallgatom. Erről jutott eszembe a kérdés. Egyszerűen nem bírom, én felkötöm magamat. Erre ébredünk éjjel, nappal is egész nap hallgatjuk. Az egyik azt nem bírja, hogy ha elmegy a gazdi, akkor ilyen, a másikat meg hátra szokták zárni szinte mindig, és ilyenkor vinnyog de borzasztó fülsértő frekvencián.
2013. aug. 31. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gazdival próbáltatok már beszélni?
2013. aug. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha beszélnénk a gazdival, akkor nem vinnyogna a kutya? Hát ezt nehezen tudom elképzelni, szerintem hiába beszélnénk, és úgy gondolom, a többi szomszéd már beszélt vele, mert én ilyen csendben szenvedő típus vagyok, de nem mindenki ilyen és hát az egész utca hallja. Néha látom, hogy a gazdi foglalkozik a kutyussal, vagyis azt is inkább hallom, mert ilyenkor a gazdi folyamatosan szólongastja a kutyust jó hangosan, tehát ilyenkor egy órán keresztül azt hallom, hogy "baba, baba, baba!" (Így hívják a kutyust) Ez sem jobb. :)
2013. aug. 31. 12:07
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

De változhatna a dolog, mivel a kutyák vinnyogása csupán nevelés kérdése (volt itt már 100 olyan kérdés, hogy rászóltak a gazdára aki aztán itt kért tanácsot, hogyan szoktassa le erről a kutyáit).

Az pedig, hogy te úgy gondolod, hogy beszéltek már vele, még egyáltalán nem biztos.

Bocs, de a sültgalamb nem fog magától a szádba repülni. Ha pedig csak puffogni jöttél, inkább menj máshova.

2013. aug. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
ott a pont! Mármint az utolsó hozzászólónál.
2013. szept. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4%
Vedd a fáradságot az ide irkálás helyett és szépen totyogj be az önk.-hoz és tegyél szépen panaszt birtokháborítás miatt.Ilyen egyszerű...
2013. szept. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
a kutya a vinnyogásal háborgatja a birtokot?? ha átmenne és a sértett udvarán szirénázna torkaszakadtából, akkor lehetne birtokháboritást mondani, de így hogy csak vonyit a saját területén, így nem számít annak.
2013. szept. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Csendháborításért lehet panaszt tenni. Pontosan ugyanaz a kategória, mint mikor a szomszéd szórakozóhely ordíttatja a zenét.

De a kutya ettől még mindig nem lesz csendesebb. A gazdának kell megnevelni.

2013. szept. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 hell-ikon ***** válasza:

Pedig az 5-ös jól mondja...

Birtok háborítást el lehet követni hanggal, sőt még szaggal is...

Nézd csak a PTK szomszédjogokra vonatkozó részét.

Ebben az esetben jegyzőnél kell birtokvédelmet kérni.

A rendőrségi feljelentéssel ellentétben ezt nem lehet névtelenül igényelni.

2013. szept. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na én ennek utána fogok kérdezni, mert számomra a birtokháborítás az, amikor az én saját területemre idegen, vagy nem hívott egyén lép.
2013. szept. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Megnéztem. Egy jogi fórum szerint. Lehet kérni a jegyzőnél a birtokháborítást. És valóban így irták.

Máshol birtokvédelemként olvastam.


Tipikus magyar törvényhozás.

A jegyző felszólíhatja a kutya tulajdonosát, hogy nevelje meg a kutyáit. De nem kötelezheti másra. Mert a Ptk engedi a kutya ily módon tartását.

Tipikus patthelyzet.



A Ptk.100.§. kommentár szerint az állattartás az ingatlan rendeltetésszerű használatához hozzátartozik, a mennyiséggel kapcsolatban a helyi viszonyokat kell tekinteni. (Pp. Kommentár 1992. Közig és Jogi Könyvkiadó 1 kötet 239.o.)


A BH 1982.91. értelmében az állattartás miatt indult birtokháborítási perekben azt kell vizsgálni, hogy az adott környezet jellegére is tekintettel megvalósul-e olyan magatartás amely birtokháborító és környezetsértő magatartásnak minősíthető. Jelentősége lehet annak, hogy a birtokháborítást panaszló eleve olyan környezetbe ment lakni, amelyben-éppen a környezet jellegére is figyelemmel –az állattartás nem tilos. Ilyen esetben nyilvánvalóan nem valósul meg birtokháborítás, mert egyes személyek fokozott érzékenysége nem eredményezheti a szomszédjogi szabályok megsértését.


A Ptk. 191.§. (3) alapján a jegyző az eredeti birtokállapotot helyreállítja és a birtoksértőt a magatartástól eltiltja, kivéve, ha nyilvánvaló, hogy az aki birtokvédelemért folyamodott birtoklásának zavarását tűrni köteles.


A PK.30. alapján a jegyző azt vizsgálja, hogy milyen volt az eredeti birtokállapot és ezt tilos önhatalommal megzavarták-e. Ha igen akkor határozatával az eredeti birtokállapotot helyreállítja, illetve a birtoksértőt a magatartástól eltiltja



„Amennyiben az állattartás az állatvédelem szabályait sértő módon történik, úgy a települési önkormányzat jegyzőjének az állatok védelmével, valamint az állatok nyilvántartásával kapcsolatos egyes feladat- és hatásköreiről szóló 245/1998. (XII. 31.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Kr.) rendelkezései az irányadók. A Kr. 7. § (1) bekezdése alapján a jegyző korlátozhatja, illetve megtilthatja az állattartást, ha az állatvédelemre, valamint az állattartásra vonatkozó szabályok megsértésére került sor;

továbbá a Kr. 4. §-a alapján a jegyző meghatározott cselekmény végzésére, tűrésére, vagy abbahagyására kötelezheti az állattartót az állatok védelme érdekében, az állatvédelmi és az állattartási szabályok megsértése esetén. A jegyző jogosult tehát az állattartás korlátozására, illetve megtiltására, amennyiben az állatvédelem körében az állattartási szabályok megsértésére

került sor.”

2013. szept. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!