Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan lehetek állatvédő?

Hogyan lehetek állatvédő?

Figyelt kérdés
2013. aug. 31. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Elmész egy állatvédő szervezethez és jelentkezel önkéntesnek. Legalábbis amit én ismerek szervezetet ott így működik.
2013. aug. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az a legjobb (saját példámból kiindulva) ha apró lépésekben változtatsz az életmódodon, mert akkor nem fog egyszerre soknak tűnni a változás. Kezdő lépésnek pl. olvass utána, hogy melyik termékeket tesztelik állatokon, és utána nézz körül, hogy Neked van-e ilyen terméked. Következő alkalommal ( ha van ) már ne vásárold meg ezeket. A neten találsz olyan oldalakat, ahol megnézheted, hogy mely cégek tesztelnek, melyek nem. (pl. PETA honlapja). Aztán mondjuk eljársz egy menhelyre segíteni, hidd el örülni fognak Neked :) Én már abszolút nem fogyasztok semmilyen állati eredetű "ételt", de ezt is fokozatosan csináltam. Először elhagytam a húst, (időnként bűnbe estem, nem tagadom) , aztán a tejtermékeket stb. Ha valaha is meginogtam, akkor belenéztem egy videóba, hogy mit művelnek az állatokkal a vágóhídon és ma már fel nem tudom fogni, hogy hogy voltam képes valaha is húst, tojást stb. enni. De ha "csak" annyiban járulsz hozzá az állatvédelemhez, hogy önkéntes munkát vállalsz valamilyen menhelyen, hidd el az is nagyon nagy segítség! Csak a saját példámból tudom, hogy ha egyszer elkezdi az ember, akkor az élete más területein is változtat, és hidd el, hogy nagyon jó érzés :) Sok sikert és kitartást kívánok Neked és köszönet az állatok nevében is a segíteni akarásodért!
2013. szept. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Szia! En szemely szerint helyi allatmenhelyen vagyok onkentes. Ez egy jo lehetoseg, illetve tudsz csatlakozni a WWF hez, vagy mondjuk a Jane Godall Intezethez stb. Es fontos: a felelos allattartasrol megszerzett tudasodat add at masnak is, hogy ok is allatvedok lehessenek! Vagy ha megteheted fogadj egy rossz sorsu allatot orokbe, ajanld fel az ado 1 szazalekodatt, alljnki az allatkinzas ellen, keresd es tamogasd a civil allatvedokn

Csoportjait, akar alapits egyet. Es foleg mutss peldat a fiatalabbaknak a felelos allattartas jegyeben.

2013. szept. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettetek :)
2013. szept. 4. 18:03
 5/5 anonim válasza:
A legkönnyebb lépés elsőnek az ha elhagyod (ha kell fokozatosan) az állati eredetű ételeket. Az egészséged is meghálálja :) Okoskodók lesznek bőven hidd el. Szerencsére a neten mindig tudsz segítséget kérni ha elakadsz vagy nehéznek érzed az átállást. :)
2013. szept. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!