Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi állatorvosi rendelőről?

Figyelt kérdés

Múlt héten pénteken kutyasétáltatás közben a mi kutyánkat megharapta egy másik kutya, és meg kellett műteni, mert nagy felületű, de szerencsére nem mély seb lett rajta. A másik kutya tulajdonosa kifizette a műtét árát. Na most tudni kell, hogy a varrat nem felszívódó, tehát azt utólag el kell távolítani. Ráadásul szinte 3 naponta vissza kell vinni a kutyát a seb le fertőtlenítésére. A kutya szépen gyógyul, idáig olvasva még ezzel nem lenne semmi gond.

Tudni kell viszont az épületről, hogy oda nem csak ilyen kis aranyos házi kedvenceket visznek, hanem rotwellert, pitbullt, stb. harci, vagy nagytestű kutyákat is. Egyetlen bejárata van az udvar felől az orvosi szobába egy várón keresztül. Az orvoshoz két maximum olyan 60 cm széles ajtókon lehet bejutni, a váróterem kb. 5 m2 alapterületű (de lehet, hogy sokat mondok). Egyéb menekülési útvonal nincs! A múltkor pont egy rotwellert hoztak ki, a roti feje és a mi kutyánk feje között maximum fél méter volt úgy, hogy pórázon hozták ki. De mi lett volna. A gazda legalább férfi volt, de ha mondjuk egy 50 kilós csaj lett volna, a rotwellernek bekattant volna az agya, bele se merek gondolni mi lett volna a vége. A sebnek még gyógyulni kell kb 2-3 hétig is, és 3 naponta vissza kell vinni fertőtlenítetni. Mi a véleményetek? Más állatorvosi rendelő is ilyen?



2013. szept. 6. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Megharapta a rottweiler a kutyádat? Nem. Akkor meg mit pattogsz? Nem értem...
2013. szept. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Személy szerint az 5 m2 alapterületű várót, a szűk keresztmetszetű ajtókat (tűzvédelmi szempontból is), és a menekülési útvonalak számát keveslem...
2013. szept. 6. 20:55
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Én sem igazán értem a problémát.


Egyébként az állatorvosi rendelő magánvállalkozásnak számít.

És a legtöbb (pláne éppen egyetemről kipattan) dokinak nincsen pénze csili-vili rendelőre.

Ahol én eddig jártam, csak egy hely nem volt kicsi, de ott vagy 4 orvos rendelt és dobta össze a pénzt a rendelő bérleti díjára.

2013. szept. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire parázol a kutyáktól, menj át másik rendelőbe.

Jó nevű orvosnál még a több tíz négyzetméteres váró is dugig szokott lenni.

2013. szept. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is a fedett várórész kicsi, de az udvaron is van fedett rész ahol lehet várni, ha valakinek idegbeteg a kutyája, akkor kint vár, a sorrendet tudjuk, ebből még sosem volt probléma.
2013. szept. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Keress olyan helyet,ahol nem kell rettegned a "harci"meg a nagy testű kutyáktól.

Neked nincs egy jól fejlett üldözési mániád?Miből gondolod,hogy minden nagyobb kutya ártani akar a tiédnek?Legtöbbjük amúgy is annyira be van parázva a dokitól,hogy nem a kutyáddal fog foglalkozni.

Én láttam 70 év körüli törékeny idős hölgyet kutyakiállításon 4 felnőtt kuvasszal és könnyen tudta irányítani őket,úgyhogy nem a gazdi fizikai adottságai számítanak.

Azt tapasztalom "harci"kutyásként,hogy a békésen pórázon sétáló bullterriert támadják meg nagyon sokszor kistestűek,hisztérikusan ugatva mennek neki.Én ezért ne vigyem orvoshoz a kutyámat,nehogy valami idegbeteggé ajnározott gyerekpótlék nekimenjen?

2013. szept. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha ilyen a hozzáállásod minden más kutyához,ami nem akkora mint a tied és nem cuki-muki,akor szerintem a harapád is a te számládra tudható be.


És mégis mit vársz?

Hogy tegyenek fel egy listát az ajtóra,hogy milyen fajtájú kutyákat hajlandóak ellátni,mert egyes embereknek nem elég cukik??


Nekem staffim van 2,cane corsom volt régen és apukám rotikat tenyésztett.Ezerszer jobban nevelt kutyák voltak,mint bármelyik szobacirkáló és hallgattak minden szavamra.


Komolyan,nevetségesek az olyan emberek,mint te.

2013. szept. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Lienah ***** válasza:
Bár nálunk a családban, egy-két kivételtől eltekintve csak "szobacirkálók"/"zsebölebek" voltak, de maximálisan egyet értek a 6-os válaszolóval... Nem értem hogy mi ez a hülyeség ma Magyarországon, hogy ami nagyobb egy mittomén tacskónál az már "harci-véreb" abból a fajtából amelyik bármikor bárkinek nekimegy?!?!?!?! A legtöbb "harcikutyás" harapás a felelőtlen gazdinak meg a "kötekedő" embereknek/kisebb állatoknak/gyerekeknek köszönhető. Minden nevelés és nem fajta kérdése....
2013. szept. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!