Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ez igy nem jó! Mihez kezdjek?

Ez igy nem jó! Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok. Van egy Perzsa macskám akit a szüleim sz*rba se vesznek. Vagyis hát csak apám. Ajándékba kaptam ezt a cicát tavaj karácsonyra. Olvasgattam és kiderítettem ,hogy abszolút nem jól tartjuk. Kinti volt és nem kapott rendes kajákat.Szinte mindig csak tejeskenyeret kapott.Kint volt a minuszoban is. Most vége rávettem apát ,hogy vigyük el dokihoz. Tüdőgyulladást állapítottak meg nála.Apám nem is akarta kezeltetni de én összegyűjtöttem a pénzt és kigyógyítattam ,beoltattam és ivartalanítattam. Mostmár Royal Canin szárazat kap és próbálom minél többet bent fogni. De ha nem vagyok itthon általában napi 9 órát az az idő alatt végig kintvan mert az apám kiteszi. Ha meg tüsszög a cica akkor is rögtön ordít ,hogy kifelé vele. nem csoda ha tüsszög ha kint van. Fésülöm ,féregtelenítem. Már egy párszor titikban behoztam a macskaalmot de apám ahogy meglátta szónélkül kitette. Egyszer nem volt itthon és én akkor szabad voltam.Behoztam a cicát almozta és melletem aludt. Ezek egyikét sem engedi meg ő. Ez igy ment másfél hétig még távol volt. Nem értem!És mikor hazaért megérdeztem ,hogy macskaalom szag van-e?Azt mondta em.Pedig végig bent almoztam. Én pénzelem a macskának mindenét és mégis ő izél itt. Ja igen!És ő abszolút nem pénzel engem. Már van önkéntes munkám .Abból élek szinte!

#perzsa #ivartlan
2013. szept. 19. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha önkéntes vagy akkor nem kapsz érte pénzt. Én 15 éves lány vagyok és én a kutyámmal vagyok így. Szó sem lehet róla,hogy bejön a házba és minden kajáját én veszem,én oltatom meg minden. Nem sok mindent tudsz/tudunk tenni az ilyen szülők ellen. Fogadd/fogadjuk meg,hogy nem így neveljük majd a gyerekeinket. ;)
2013. szept. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én azért rákérdeznék pontosan miért nem akarja bent tartani. Mert ha mondjuk csak a szőr vagy a látványa zavarja akár megkérhetnéd, hogy hadd tartsd a szobádban és takarítasz utána minden nap. Ha viszont úgy nevelték őt, hogy állatnak kint a helye, akkor nem sokat lehet tenni. Télen ha van garázs, fészer akkor ott lehetne tartani (esetleg kijárással) úgy mégsem fagyna össze. De azért én megjegyezném neki, hogy sok pénz van a macskában, jobb lenne életben tartani..hátha így megérti.
2013. szept. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

igen, legalább egy melegebb kinti zug kellene neki, fészer garázs v kisház mint a kutyáknak..

Mamád mit mond?

2013. szept. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nincs anyám:(
2013. szept. 20. 09:52
 5/6 anonim ***** válasza:
ülj le és beszéld meg édesapáddal. szedj össze minden "érvet" a macska mellett, kitartást! egy meleg, kinti fészer amúgy tényleg jó lenne. vizet is adj a macskának, hidegben ne hideget mert attól megfázhat. amúgy kérheted még szomszédokat, rokont hogy segítsen
2013. szept. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"És ő abszolút nem pénzel engem."

Csak úgy csendben, kérdező, hogy más ne hallja, megsúgnád nekem, hogy a telefonodat, meg a számítógépedet mennyiért vetted? A nethasználatért mennyit fizetsz havonta? És miből is?

2013. szept. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!