Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az állatvédelem legnagyobb...

Muki1979 kérdése:

Az állatvédelem legnagyobb rejtéje!?!?

Figyelt kérdés

Az állatvédők miért mindíg a bundás öregasszonyokat zaklatják, és soha nem a bőrdzsekis motorosokat?

Komolyan kérdezem. Nem értem!!



2013. okt. 13. 13:03
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
31%
A motoros bőrruhának komoly védőfunkciója van, míg a bundának ma már nem, csupán divat. Másrészt meg azok az állatvédők is azért csak megeszik azt a csirkét, disznót, marhát stb... Szerintem inkább ez a vicces.:-))
2013. okt. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 sippara ***** válasza:
89%
Szerintem ebben a kérdésben az az egyetlen rejtély, hogy miért használsz olyan szavakat, amiket nem tudsz leírni.
2013. okt. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nem kell hozzá érettségi, hogy összerakd a képletet.


Ugyanazért, amiért pl egy veszélyeztetett róka fajt jobban védenek, mint egy tehenet, amiből van 9675656896947326484937237638498459987260000 darab a földön.


Az egyik a természet kizsákmányolása, a másik erre van tenyésztve.

További sportsikereket kívánok.

2013. okt. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem! Hiszen a rókákat is prémfarmokon tenyésztik! Erre a célra! Ebben tehát nincs különbség közte meg a tehén között...
2013. okt. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

A szövegértéssel van baj, vagy én fogalmaztam árnyaltan?


Mondom veszélyeztetett.

NEM TENYÉSZTETT!

Ezt jelenti:

[link]


Az állatvédők (nagy része) sem a tenyésztett állatok prémjéből készült bundák vásárlóit zaklatják.

2013. okt. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
88%
A tehenet meg a disznót elsősorban a húsáért ölik le,a bőr csak hasznos melléktermék.Ráadásul domesztikált állatok,míg a róka soha nem lesz az.
2013. okt. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
12%
A sima vörös róka bunda se menő, pedig idehaza muszáj gyéríteni a rókákat, tehát így is úgyis meghalnának. Több tízezret lőnek ki belőle évente, és ahelyett hogy felhasználnák a bundájukat, sokszor hagyják a fenébe. Mindez köszönet az erős ellenszenvnek a bundák iránt. Azt megértem, hogy a védett, veszélyeztetett állatokat nem kéne leölni a bundájuk miatt. De ha már itt van egy általánosan elterjedt faj, és valaki ennek a bőrét veszi fel, azt miért kell letámadni?
2013. okt. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Tisztelt állatvédők! A festékkel leöntött bundák közül egyet sem a természetben lőttek ki, mert azt törvény tiltja. Mind tenyésztett, ami nem veszélyezteti a vadon élő állományt, sőt, a fajmegőrzés miatt fontosak a tenyészetek. A motorosok pedig nem csak disznó és marhabőrt viselnek. A legdrágább és legjobb bőrrucik kengurukból és struccból készülnek. Mindamellett a kérdésem arra irányult volna, hogy festékkel leönteni egy védtelen idős hölgyet, aki egyetlen rókát sem pusztított el, mennyivel bátrabb cselekedet, mint odaállni a motoros elé, és nekik beszólni?
2013. okt. 14. 07:03
 9/39 anonim ***** válasza:
28%

Magyarországon nem jellemző a bundás öregasszonyok festékkel való leöntése, ezt a kérdést egy angol vagy amerikai fórumon inkább feltehetnéd.

Én személy szerint vegán vagyok, és nem csak a szőrme hordását, hanem a bőr és más állatokból készült ruházat hordását sem támogatom. A bőr valójában ugyanaz mint a szőrme, csak ugye nem szőrös. De az állat aki hordta, ugyanúgy meghalt. És ma már jobbnál jobb cuccok vannak bőr, szőrme, toll, selyem stb. nélkül is. A természeti népeknél még fontos szerepe van, de itt nálunk nem. Úgyhogy semmi sem indokolja, hogy ne az alternatívákat válasszuk.

2013. okt. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
A szőrmefarmoknak amellett,hogy állatkínzó módon tartanak és ölnek le állatokat,közük nincs a fajmegőrzéshez.
2013. okt. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!