Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hány évig van az embernek...

Hány évig van az embernek lelkiismeret furdalása egy macska, egy kutya halála miatt, amit ő okozott?

Figyelt kérdés

Gyerekkori bűnök miatt meddig normális bűntudatot érezni?

Hogyan tehetem jóvá??



2013. okt. 27. 09:27
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

szerinted az ember egy futószalagon legyártott tárgy?

szerinted egy bérgyilkost is annyi ideig nyomaszt egy áldozata halála, mint azt az embert, aki véletlenül elütött egy gereket?

mindenki máshogy éli meg a dolgokat, van aki nem is ismeri azt a szót, hogy lelkiismeret furdalás

egyébként ha engem kérdezel, én már ütöttem el macskát autóval

nem mondom, hogy tapsikoltam örömömben, de nem nagyon zavart a dolog

2013. okt. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Emertől függ. Nincs rá képlet, hogy X évig és Y hónapig.

Függ a Te lelkiismeretedtől, függ a helyzettől, függ attól, hogy hány éves voltál, meg még sok mindentől.


Hogy teheted jóvá? Élj rendes emberként! Vissza már nem fogod hozni a kutyust, viszont azért egy felelőtlen ostoba gyermeki tett miatt ne törjön már ketté az életed!

Mások sokkal nagyobb bűnök miatt sem éreznek bűntudatot.

2013. okt. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem attól is függ, mennyire fejlett egy ember képessége az empátiára, lelkiismeret furdalásra. Ahogy az első válaszoló is írta, ez mindenkinél más és más.

Teljesen normális, ha még mindig bűntudatot érzel. Jóvátenni már nem tudod sajnos, de talán arra figyelj, hogy lehetőleg ne kövesd el újra ugyanazt a hibát.

2013. okt. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Hogy történt?
2013. okt. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Gyerekkori történet.... Olyan öt éves forma lehettem...

Csak ahogy öregszem, egyre borzasztóbbnak tűnik a dolog, nem hogy elfelejteném! ----Aztán egy másik későbbi... Azt se lehet elfelejteni!! Borzasztó, hiába gyónok, nem múlik a bűntudatom!! Nem tudok felejteni, megbocsájtani magamnak!!

2013. okt. 31. 13:50
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj el menhelyre önkéntes munkára, ha ezáltal nem múlik akkor semmivel!
2013. okt. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4%

na most akkor tisztázzuk kérdező

te véletlenül megöltél egy macskát vagy egy kutyát még 5 éves korodban és a mai napig lelkifurkád van miatta?

hát ez elég kemény azt ugye tudod?

igazából sosem értettem az ilyen embereket, mert én nem vagyok ilyen lelkizős, de egyáltalán nem irigylem őket

ennél még százszor nagyobb pofonokat fogsz kapni az élettől, akkor azokat hogyan fogod feldolgozni?

2013. nov. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Embertől függ.

Pl. Mmi a lovas táborban röpiztünk össze vissza, futottunk meg minden, aztán jött X, az oktató, és még sokminden, és monta hogy játszunk röpit (normálisan)és monták többen hogy "nem ez jó játék" és elment X, és még nekünk (akik nem monták hogy jó játék) X elment az ut másik oldalára, a másik karámhoz, nekünk nem szabadott menni, jött XY (más vki) és az ő felügyeletéve orditani keztünk, hogy "X" aztán kijött XYY (megin más) és ordibáltunk, hogy "X, bocsánat" és akkor se jött ki. Már szinte sötét volt (8 ó) amikor láttuk az itteni karámban, de azhittük az uton sétál, közben valaki más volt és ftottunk és montuk hoy "X!" közben a karámban volt és rajtunk röhögött, és rájöttünk, hogy nem is haragudott. De megviselt az egész. Nagyo agódtunk. Akik meg mondták hogy "ez jo játék" azok le sz@rták az egészet

2013. nov. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A bűntudattól nem tudok elszabadulni. Szinte naponta eszembe jutnak a gyerekkori gonosz tetteim. Szégyellném leírni , vagy elmondani , hogy mi , hogyan történt.

Szerintem az elmondásuk nem segítene, csak megalázó helyzetbe kerülnék . Vagy szerintetek....?? Mit csináljak??

2013. nov. 26. 10:41
 10/10 anonim ***** válasza:
Jóvátenni már nem tudod. De már az is valami, hogy beláttad, rosszat cselekedtél más élőlényekkel, és törekedj arra, hogy soha többé ne forduljon elő ilyesmi. Ha van gyereked, neki is tanítsd meg, hogy bánjon gyengéden, óvatosan az állatokkal, mert ugyanúgy érzik a fájdalmat, mint mi.
2013. nov. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!