Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ez normális dolog egy állatker...

Ez normális dolog egy állatkertben? Szerintem felháborító. Többi lent.

Figyelt kérdés
Szóval voltam a hétvégén Szerbiában a Palicsi állatkertben.Már az elején feltűnt,hogy az állatok a lehető legkisebb van ahol olyan 3X3 méteres ketrecekbe vannak bezsúfolva úgy,hogy körülöttük több irányba is hatalmas füves terület van teljesen üresen hagyva.De ami kiverte a biztosítékot az a dromedárnál történt.Már elsőre feltűnt,hogy egyáltalán nincsenek rácsok az állat kifutója körül,csak egy ilyen nagyon sekély kicsi árok ahol amúgy simán át tudna menni.Aztán azt vettük észre,hogy az állat egyetlen "kitaposott" 8-as alakú vonalon megy,egyébként természetesen nem ő taposta ki mivel teljesen szabályos 8as alakú vonal.. Amíg az állatkertben voltunk folyamatosan ezen a 8ason ment egyetlen lépést sem tett arrébb, és nem is állt meg. Akárhogy is nézem ez nem normális. Én nem értek a teve idomításához de én mást nem nagyon tudok elképzelni csak azt,hogy valamilyen módon belekényszerítették ebbe mivel természetes úton a teve nem csak egy kitaposott 8asba fog menni.Mellette van az elefánt (természetesen a legszociálisabb állatok mindig teljesen egyedül) akitől szintén lespórolták a rácsokat és úgy oldották meg,hogy van egy olyan 2 méteres vizes árok a kifutó körül azelőtt pedig hatalmas vas szegek állnak ki,hogyha megpróbál kijönni azokba lépjen bele.Több ezek közül el volt hajolva persze gondolom mikor megpróbált kimenni.Az állat szintén teljesen katatón,4 órán keresztül többször visszatértünk és egy helyben állt és a fejét himbálta ezen kívül semmi mást nem csinált.Ezen kívül még rendkívül sok szörnyű hibát véltünk felfedezni azokat már nem írom le úgyis elég hosszú lett.

2013. okt. 31. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez valóban felháborító!!Mivel én szerbiában élek már elég sokszor látogattam a Palicsi-állatkertet. Régebben gyönyörű volt az egész. De most valóban úgy néz ki a hely mint egy dögtelep.
2013. okt. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2013. okt. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
mikoe utoljára voltam a Bp-i állatkertben, igaz már jópár éve, az elefántok helye ott is ilyen volt.
2013. okt. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze nem azt mondom hogy a Budapesti tökéletes, de ott azért nem lát az ember olyasmiket mint itt. Én tavaly voltam a pestibe ott született kicsinye az elefántnak azzal játszott szépen ki volt alakítva a helyük. Persze most csak az elefántról beszélek..
2013. okt. 31. 12:25
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
az állatok jogait a mai világban semmibe veszik, pedig gondolom ezt az állatkertet is valami dúsgazdagok irányítják, de nekik csak a pénz számít, az állatok jóléte nem. az ilyen helyeket bekéne záratni!
2013. okt. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Ha szereted az állatokat, ne járj cirkuszba, állatkertbe! Amíg látogatják ezeket a helyeket az emberek, addig támogatják azt hogy így éljenek vadállatok, hogy kiszakítsák őket az élőhelyükről. Kiskoromban szerettem járni, de mióta végiggondoltam h hozzájárulok ahhoz h állatoknak így kelljen élni, nem voltam és nem is megyek. Ha nagyon látni szeretnék vadállatot, akkor elmegyek a Nyíregyházi Vadasparkba, ott legalább jobb helyen vannak.
2013. nov. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen én is voltam ott, EGY darab zebra (a zebrát eleve nem kéne igy tarrtani sztem) és egy darab zsiráf volt egy nagy helyen, egy sima homokos helyen, se fű. Épp az egyetlen zöld a karámjukban egy belógó fa volt a bujóejük meg nagyoob mint (szinte) a karám. A lovak össze zsúfolva homokos helyen a napon se viz se kaja. A bagolynak és a sasnak volt a legjobb helye. De az már neki túl nagy volt.
2013. nov. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Nem,ez nem normális.Utálom is az állatkerteket.Egész egyszerűen azért,mert méltatlan körülmények között tartják őket:(
2013. dec. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!