Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kihez kell fordulni, ha a...

Kihez kell fordulni, ha a szomszéd folyamatosan kizárja a kutyáját az erkélyre?

Figyelt kérdés

Egy belső udvaros házról van szó, több ház is nyílik ide. A gond az, hogy egy 4. emeleti lakó minden nap kizárja a kutyáját az erkélyre, amíg dolgozni megy. Tehát 2 négyzetméterről beszélünk, amin a kutya végül is él, nem tudom, hogy rak-e legalább ki neki ételt-italt, de az, hogy ott végzi a dolgát, az is biztos. Gyönyörű gazda az ilyen, mondhatom. A kutya persze folyamatosan stresszeli magát, amint kiteszi a nő reggel, elkezd nyüszögni és sírdogálni, és órák múlva sem nyugszik meg. A terasz fala betonból van, és kis testű kutyáról van szó, de a teraszon cuccok is vannak, amire felugorhat vagy kiugorhat egyszerűen, ha bepánikol. A teraszkerítés alján van egy vékony kis hely, amin keresztül látszik, hogy milyen magasan van a kutya, de láttam én már emeletről kiguró kutyát :(... De ha fel is fogná, hogy nagyon magasan van, pont az is stresszben tarthatja. Nem álltam meg és átmentem beszélni a nővel. Természetesen ő nem tud mit csinálni vele, nem érdekli, ő dolgozik, és amúgy is, a lakásban is ugyan ezt csinálja. Szerény érdeklődésemre, hogy ugyan akkor miért nem a lakásban van legalább, nem adott semmilyen választ. (Gondolom félti a bútort, vagy hogy oda piszkít valahova.) Nem tudom, hogy a rossz idő közeledtével mi lesz szerencsétlen állattal, esőben, hóban is kint kell-e szenvednie, nagyon sajnálom szegényt. Ami még persze hozzátesz az ügyhöz, hogy amellett, hogy a szívem szakad meg a kutyáért, rettentően zavaró is, amit művel. Én például diplomát írnék, de sajnos elég nehéz egy folyamatosan nyüszítő hang mellett figyelni. Mivel, ha a nő otthon is van, nem engedi be rögtön a kutyust. :S


Sajnos nem hiszem, hogy sok mindent lehet tenni a nő ellen, max kaphat egy figyelmeztetést, de nem hiszem, hogy betartaná. Nem tűnik úgy, mintha bántaná a kutyát, valószínűleg kap enni-inni, és szerintem bent alhat, mert éjjel még nem hallottam. De az, hogy egész nap ki van zárva, és bármelyik pillanatban bekövetkezhet a baj, hogy kiugrik, elég veszélyes helyzet. Sokan alábecsülik a kis testű kutyákat, de bizony helyből is tudnak szép nagyot ugrani (hát még ha van egy-két dolog is a teraszon, amire fel tudnak kapaszkodni). Szóval akinek van hasonló tapasztalata, az kérem, segítsen, hogy kihez kell ilyenkor fordulni. Állatvédő szervezethez? Vagy ez csendháborítás kategória és a rendőrséghez kéne fordulni? Nem szeretném, hogy a nő esetleg bedühödve rajta, szegény kutyán töltse ki a mérgét, de valamit muszáj lesz tenni, mert a kutya előbb-utóbb keresni fog egy másik lehetőséget a teraszról menekülni...:S


2013. okt. 31. 15:13
 1/2 Valletta ***** válasza:
100%

Szomorú, de szerintem nem lehet rajta fogást találni. Állatmentőknek millió ennél rosszabb ügyük van, éhező, bántalmazott, láncos kutyákkal kapcsolatban, ez nem igazán az az eset, amiben tudnának intézkedni. Ha fagyban is kinn lesz a kutya és rövidszőrű, akkor érné meg szólni valakinek.

A csendháborítás nem tudom, hogyan működik, de sanszos, hogy a kutya nem elég hangos hozzá, utána kellene nézni.

Ha tartósan kinn tartaná a kutyát az erkélyen, akkor rá lehetne fogni, hogy túl kicsi a terület (kistestű kutyának minimum 10 négyzetmétert ír elő a törvény), de így nem, viszont talán meg tudod ijeszteni vele, hátha nem néz utána.

2013. okt. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolom, a nyüszítés-ugatás zavarja a többi szomszédot is. Meg gondolom, sajnálják ők is a kutyát. Főképp az első indok miatt kéne szólni a közös képviselőnek vagy gondnoknak az ügyben, hogy beszéljen a gazdával.

Sajnos, egyébként ez nem egyedi eset. Én lakótelepen lakom és nálunk is előfordult, hogy egyes gazdik kizárták az erkélyre a kölyök- vagy felnőtt kutyájukat, tökmindegy, milyen idő volt, aztán szegény ott ugatott, sírt hosszú órákig. Sőt, volt egy kis pincsi, amelyet életvitelszerűen kinn tartottak és csak sétálni vittek le.

2013. nov. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!