Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Melyik kutya lenne számomra a...

Melyik kutya lenne számomra a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék egy kutyát, és sajnos nincs valami sok személyes tapasztalatom a kutyákkal kapcsolatban, eddig nem volt kutyánk. Nos, lenne "egy-két" úgymond feltételem a kutyussal kapcsolatban: ne legyen hosszúszőrű, és kb. középnagyságú legyen mint pl. a német juhász, az idegeneknek a kapun kívül ne hízelegjen, legyen barátságos azzal, akit beengedek (bár ez már részben nevelés kérdése is), a családdal, akiket nap, mint nap lát, legyen játékos, hűséges. Kérlek, mondjátok, hogy létezik ilyen kutyus. :) A válaszokat előre is köszönöm szépen!

2013. nov. 4. 21:18
 1/7 papa777 ***** válasza:
Boxer :), nagyon családszerető kutya
2013. nov. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
oké hogy mit vársz el tőle,de fontosabb te mit nyújtanál? Mennyi időd lenne egy nap sétára,járnátok kutyasuliba? Benti vagy Kinti esetleg mind a kettő lenne? Tisztában vagy vele honnét szabad vásárolni kutyát? Tehát hogy szaporítóktól nem szabad,vagy örökbe fogadás is szóba jöhet?
2013. nov. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, csak a kérdés írása után jöttem rá, hogy ezeket is fontos lett volna leírni. Nos, napi 1-3 órát tudnék rá szánni hét közben, hétvégén akár napi 5 órát is. Kinti tartásra szánnám. Igen, pontosan tisztában vagyok vele, hogy tenyésztőktől, kennelből kell vásárolni, ahol a kutya egészsége a legfontosabb. A menhelyben is gondolkoztunk. Szaporítótól eszem ágában nem lenne kutyát vásárolni. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2013. nov. 5. 14:42
 4/7 A kérdező kommentje:
Kutyasuliba sajnos nem tudnék vele járni, ennek az oka az, hogy vidéken élünk.
2013. nov. 5. 14:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Kaukázusi
2013. nov. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A magyarázat felétől kezdve az már rajtad múlik, hogy mennyire lesz ölkutya -hacsak nem befogadott, már nem egészen kölyök kutyát veszel magadhoz.

Szerintem a legfontosabb itt a személyes találkozás élménye, hogyan viselkedtek egymással stb.

Nekem amúgy Jack Russelem van, és egyáltalán nem bírja az idegeneket, de van egy kutya "barátja" , aki viszont él-hal minden simiért. Ez ilyen. Én meleg szívvel ajánlom ezt a fajtát is, ha mókamester, aktív -ha vizsgaidőszakban hétköznap összesen 1,5 óra séta jut, akkor elfogadja és alszik egész nap, könnyen szocializálható - ez még az a méret, hogy a többi kutyás nem tojik be, és húzza magához a kutyáját, ha először találkoztok.

Amúgy szerintem, ha nem csak magadnak, hanem a világnak akarsz jót örökbe fogadsz egy kis makkmarcit. Nagyon szeretem a kutyámat, de pont őmiatta kezdtem el menhelyekre járni önkénteskedni, és picit visszás érzés volt, hogy míg én kifizettem egy halom pénzt az enyémért, ingyen megmenthettem volna egy életet. :/

Szívből kívánok sok sikert, hogy megtaláld a blökidet! :)

2013. nov. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, fontolgatok még! :)
2013. nov. 15. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!