Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Nem hülye felfogás, hogy...

Nem hülye felfogás, hogy "azért nem veszek bőr kabátot, szalámit, karajt mert azért megoltek egy állatot! " WTF?

Figyelt kérdés

Hallottam már ezt a dumát. Csak nekem jött lr az, hogy attól még hogy nem veszed meg a párizsit, attól még meghalt az az állat?

Max eladjak másnak helyetted... LOL!

Ezt nem bírják kigondolni?



2013. dec. 16. 16:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%
Atyaúristen, hát te feltaláltad a spanyol viaszt! Nobel díjat ennek az embernek!
2013. dec. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
66%
De ha egyre több ember gondolja így, akkor egy idő után nem lesz rá kereslet, és ha nincs kereslet, akkor nem vágják le az állatot. De amúgy meg evolúció. Ez az élet rendje. Sajnálom én is, de minden élőlénynek táplálkoznia kell valamivel, és az emberi egészséges táplálkozáshoz hozzá kell tartoznia a húsnak.
2013. dec. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
82%

Igaz is, meg nem is...


Egyrészt ha te nem veszed meg, azzal azért egy fővel csökken a kereslet az adott termék iránt, szóval összességében ezt az eladók érzékelni fogják. Ez az érvelés, hogy attól még meghalt az az állat, és helyetted megveszi más, maximum akkor lenne igaz, ha egy hiánycikkről lenne szó, amiért sorban állnak az emberek, és nem jut belőle mindenkinek. Valójában viszont a tenyésztők annyi állatot tartanak, amekkora iránta a kereslet. És ha te nem veszed meg, azzal csökken a kereslet, szóval kevesebbet fognak tenyészteni és kevesebbet vágnak le.


A másik része viszont, hogy én is úgy gondolom, az ember egy mindenevő élőlény, nem növényevő. Az egészséges fejlődésünkhöz szükség van a változatos étrendre, és abban az állati eredetű táplálékokra épp úgy, mint a növényire.

2013. dec. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
79%
Ha kevesebb párizsit vesznek mondjuk, akkor kevesebb állatot ölnek le, teljesen logikus. Ugyanez igaz a bőrkabátra, stb. ha nincs kereslet, nem fognak annyi állatot lemészárolni. Hónapok óta nem eszem húst, és még sok-sok ember rajtam kívül, és köszönjük remekül vagyunk :) / Végig kell gondolni, hogy többek között TE szabályzod a kínálatot, ez a lényeg.
2013. dec. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
49%

az már tiszta (eddig is az volt), hogy ha nincs kereslet állati eredetű táplálékra, akkor nem kell őket levágni

amin vitatkozni lehetne és a legfőbb kérdés inkább az, hogy mégis mi a probléma azzal, hogy egy haszonállatot levágnak?

2013. dec. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
95%
Nem elsősorban az a baj, hogy levágják, hanem AHOGY tartják,levágják...nem kell bedőlni annak, hogy uniós meg állatvédelmi törvények alapján szállítják, meg vágják le őket. Az esetek többségében sz.rnak rá, már az állatszállító járműre úgy hajtják fel őket, hogy ösztökét használnak, ütik-verik őket, a vágásnál sem kábítanak legtöbbször, olyan rohammunka van. Ismerősöm dolgozott egy sertésvágóhídon, és mondta h a perzselőben felpattant a malac, mert elfelejtették (!!!) megszúrni...nem beszélve a tehenekről, akik még élnek mikor levágják a lábait; a csirkékről, akiket élve nyomnak forróvízbe, stb.. Javaslom hogy nézz videót nagyüzemi állattartásról, vágásról. Akit ez nem gondolkodtat el, az nem tudom miből van...
2013. dec. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
83%
gondoltam, hogy ez a probléma, de szeintem ha nagyon mélyen magatokba néztek, akkor bevallhatjátok, hogyha normális körülmények között lennének tartva azok az állatok és a levágásuk is humánus lenne, akkor is elleneznétek az emberek húsfogyasztását
2013. dec. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
90%
Lehet végülis...de ezt sose tudjuk meg, mert nem fogjuk megélni, hogy humánus legyen a nagyüzemi állattartás, a vágás...:(
2013. dec. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
90%
tényleg az az elsődleges probléma ahogy levágják őket, ezért én mostanában igyekszem minél kevesebb húst enni, meg egyéb környezetromboló hatású dolgokat
2013. dec. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
92%
Azért nem kell azt hinni,hogy falun különb sorsuk van mondjuk a disznóknak.Ugyanolyan kis hely jut nekik,mint nagyüzemben,egész életükben egy kis ólban vannak.Legtöbbet érzéstelenítés nélkül herélik,miért fizessenek állatorvosnak?Vágásnál sem mindenhol EU előírások szerint vágatnak böllérrel.Az pénzért jön,az ismerős meg egy kis kóstolóért meg pálinkáért.Hogy nem kábítják előtte az állatot?És akkor mi van?KI látja?Évszázadokig jó volt így nekik,jó lesz most is.
2013. dec. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!