Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A Beagle jó lenne szobakutyának?

A Beagle jó lenne szobakutyának?

Figyelt kérdés

2013. dec. 30. 00:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mennyi időt szánnál a futtatására ? ( Direkt nem sétát írtam, sima séta nem fárasztja le)
2013. dec. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

minden 2. nap délutánján ráérek, szóval az idő nem probléma

azokon a napokon amikor meg nem vagyok otthon párom gondoskodna róla

mennyit igényel?

2013. dec. 30. 00:23
 3/17 anonim ***** válasza:
49%
Ez a fajta határozottan nem való lakásba. Kotorékeb, mindent szétrág, feltúr, nagy mozásigénnyel. Alapvetően nem tartanék beagle-t, bár nekem is nagyon tetszenek, de túl problémás. Igen, ez a legjobb szó rá, hogy problémás.
2013. dec. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

hát amennyiben tök süket vagy és a szomszédaid is ideális állat a szobába is

máskülönben lehet, hogy kissé zavarni fog a beagle azon tulajdonsága, hogy 5000000000000000000milliárd decibellel vonyít és ugat egész nap

remélem tudtam segíteni :-)

2013. dec. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:

Semmikép se.

Az még kertet felássa.

2013. dec. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Nekem beagle kutyám volt lakásban.

Imádni való kutya, de be kell vallanom, lakásba nem való.

Több okból is:

- hatalmas mozgásigénye van, lévén vadász kutya.

- állandó foglalkozást igényel, mivel okos kutya így mindig le kell foglalni valamivel. Ha unatkozni kezd, szétszedi pecek alatt a lakást. Én csak a postaládához mentem le ami kb: 4 perc, mire visszamentem, az összes cserepes virágom a földön, a zuhanyfüggönyöm leszakítva, a gyerekszoba kész káosz lett..

Otthon hagyni egyedül 5 percre sem lehet.

Makacs jószág, vagyis nagyon nehezen tanítható, nevelhető.

Ha van kedve szót fogad, ha nincs akkor egy egeret is hamarabb megtanítasz a "lábhoz" vezényszóra mint a beaglet. Nem buta, hanem csak makacs.. Én a virsli cselt alkalmaztam. Ha levittem sétáltatni, és elengedtem, csak virslivel tudtam visszacsalogatni.

-Bár az én kutyám nem volt ugatós, de sokat tudod sírni ha egyedül hagytuk.

Amire a legvégén jöttünk rá. Társaskutya, ha volt társa, sokkal nyugisabb, engedékenyebb lett.


Mi végül is odaajándékoztuk egy olyan ismerősünknek aki vidéken élt, hatalmas telekkel rendelkezett, és volt egy beagle kutyája. A 2 kutya nagyon jól elvannak egymással.


Nem vagyok beagle szakértő (csak gazdi voltam) de a tapasztalataim azt mondatják, hogy vadászkutya nem való lakásba ha nincs maximálisan foglalkozva vele. 2 dolgozó ember mellé nem való..

2013. dec. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A Beagle vadászkutyának lett tenyésztve, származásából adódóan nem javallott, hogy szobában, vagy panelban tartsák. Ahogy a szomszédok sem, mert rendkívül hangos fajta, sokat ugat és vonyít, emellett nagyon sok mozgást igényel.


Bár az egyik felettem lakó fiatalember tart Beaglet, és kimondottan jól szigetelhették a szobát, vagy nevelhették a kutyát, mert nem hallom soha, hogy ugatna, vagy vonyítana. Szóval ez nevelés kérdése is, de ha tényleg kutyát akarsz szobába, keress más fajtát.

2013. dec. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A BEAGLE hangos,be nem áll a szája,hatalmas mozgásigénnyel.Nem szobakutya.
2013. dec. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
33%
A mi szomszédunkban annó 2 is volt, és hangjukat nem hallottuk egyszer sem.
2013. dec. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
szomszédomnak beagle kutyája van (10 emeletes ház 9-dik emeletén lakunk) nagyon ritkán hallom ugatni a kutyát, pedig nálunk tényleg vékonyak a falak.. Igaz a szomszéd állandóan viszi a kutyáját le a parkba
2013. dec. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!