Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mikor jár majd egy kutya,...

Mikor jár majd egy kutya, vagy bármi "magasabban" tartott állat ölésért olyan büntetés mint emberölésért?

Figyelt kérdés

Soha?

Nem értem. Ha egy embert megölsz, azt eléggé komolyan veszik törvényileg. Ha megkínzod és úgy ölöd meg az még rosszabb, a bíróság még keményebb lesz.


De mikor lesz egyenlő jog mondjuk egy kutya, és egy ember ölésében?


Tudom, hogy nem lehet az embert egy állattal összehasonlítani, mert akkor minden állatott védeni kéne(csirke, kutya, ló, disznó) és abba nem mennének bele a hús fogyasztó emberek.

De nem lehetne pár állatot bele venni a törvénybe, ami közel áll az emberhez(pl kutya, macska, ló) és azok ölésért, kínzásáért olyan büntetés járna mint egy ember ölésért, kínzásért?



2014. jan. 6. 21:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Soha nem lesz egyenlő egy kutya. ló , stb az emberrel.
2014. jan. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%
Soha. Ha nem érted akkor hülye vagy, kezeltesd magad.
2014. jan. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%
Sosem fog egyenlő jogot kapni az állat egy emberrel szemben. Én is mélységesen elítélem az állatkínzást, de azért a két dolog nem ugyanaz. Aki ezt nem érti meg, annak szakértő segítségére van szüksége azt hiszem.
2014. jan. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%

Remélhetőleg soha, annak ellenére, hogy támogatom, hogy az állatkínzók és állatgyilkosok (értsd, ok nélkül lelő egy kutyát/lovat stb) börtönbe kerüljenek, a tett nem összevethető egy emberöléssel.

És magyarázatként, hogy miben hasonlít:

1.) a meggyilkolt ember hozzátartozói és az állat gazdái hasonló veszteséget élnek át, ha az általuk szeretett embert/állatot megölik.

2.) A meggyilkolt élőlénynek ugyanúgy rossz/kínzás/szenvedés


De miben különbözik: Alapvetően abban, hogy az emberi társadalmat emberek és nem állatok alkotják. A törvények elsősorban az emberi fajt védik, egy kutya/macska/hörcsög elvesztése társadalmi szinten kisebb kár mint egy ember halála.

2014. jan. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
32%
üdv, IV (nem 6. egyébként? :) ), honnan tudod, hogy ki pontozott le? Engem is szoktam random lepontozni, de nem feltétlenül a kérdező, szóval kár hisztizned szerintem.
2014. jan. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
38%
egyébként a stílusod miatt simán kaphatsz lepontozást, tehát csodálkozni sincs nagyon okod. :)
2014. jan. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
21%
Csodálom a türelmeteket...
2014. jan. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

Jol mutatja a mai tarsadalom sotetseget es betegesseget, hogy sok ember az allatot az emberrel egy szinten (vagy esetleg magasabb szinten) levonek tartja!


Csak korul kell nezni - barhol megfigyelheto, hogy egy allat balsorsa sok emberbol ezerszer nagyobb hiszteriat / osszefogast / gyulolkodest valt ki, mintha egy emberrel tortent volna ugyanaz.


Itt is jol megfigyelheto, hogy mindenki jol le lett pontozva, aki az allatot nem tekinti egyenlonek az emberrel.


Mar olyant is hallottam, hogy szavazati jogot akarnak adni a majmoknak. Tekintve, hogy a tarsadalom milyen iranyba tart, nem lennek meglepve, ha 20-25 ev mulva be is lenne vezetve.


Felreertes ne legyen, szeretem az allatokat, es nem turom, ha bantjak oket, de azert mar ne essunk at a lo tulso oldalara.

2014. jan. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
34%
Én is egyetéttek azzal, hogy bár komolyabban kéne venni, sőt talán szigorítani az állatvédelmi törvényeket, ez már túlzás. Pedig engem például egy számomra imeretlen állat szenvedése/kínzása sokkal jobban elszomorít mintha kétszerannyi emberrel történne ugyanaz. Amúgy meg szerintem nagyon is kétszinűség, hogy pl. a lovat megvédenéd, de a disznót, marhát meg nem. Miért érdemli meg egy ló jobban az életet, mint egy marha vagy disznó? Mert cukibb?? Hát nem tudom, ez mennyire lenne igazságos...
2014. jan. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 gungasam ***** válasza:
66%

Kérdezőnek és 9/9 nek: a Ti kettőtök kínzása vagy elpusztítása nyilván nem háborítaná fel a hozzátartozóitokat(szüleiteket,testvéreiteket) annyira mint egy ló vagy macska esetleg több ló vagy sok macska kínzása, elpusztítása.Mondjuk engem az ilyen lököttek eléggé felháborítanak mint ti ketten bár én még a hangyát is kikerülöm ha észreveszem.


Sok helyen a felsorolt kedvenceiteket fogyasztják mint a csirkét. A lovat majd mindenhol eszik. A kutyát kelet-ázsiában úgy tartják mint mi a disznót.A macskát tudtommal nyugat-európában is fogyasztják.Megkínzásuk és szándékos elpusztításuk is inkább a negatív példa miatt káros. Mármint a szadista szenvedély kiélésének megnyilvánulását büntetik.

2014. jan. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!