Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit lehet tenni ilyen szomszéd...

Mit lehet tenni ilyen szomszéd ellen?

Figyelt kérdés

Volt egy 5 honapos Rotweiller kiskutyám Rufusznak hívták. Sok "szakértő" szerint a legszebb Rotik egyike volt a szomszédommal aki a nagy néném nagyon sokat vitatkozunk mert mindig belénk köt feljelent minket és mi mindig ráhagytuk. Sokszor beígérte hogy megmérgezi a kutyáinkat van két tacskó és ugye Rufusz az egyik tacsi mindig elkapja a macskáit dehát mit tegyek mindig átjönnek nem bírom megmenteni mindig. Úgy sajnáltam a cicákat. Egyszer a szomszéd megmérgezte Rufuszt belehalt a szívem majd megszakad. Elvesztettem az egyetlen barátomat vele játszottam szerettük egymást nagyon imádtam anyukámék is egyszerűen olyan kapcsolat volt ez ami még emberek között is ritka amikor haldoklott akkor mellette ültem simogattam. Rufusz meghalt eltemettük a szomszéd nevet sajna kimondott bizonyíték nincsen.

Ez az előzmény!!!

Most a fentebb említett kutyusnak a testvérét kaptam megy és úgy néz ki őt is megmérgezték a doktor 2-3 órán belül kijön mit tegyek félek nagyon segítsetek


2014. jan. 27. 10:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
mergezd meg a mocsok macskait akik keptelenek megtanulni hogy ne maszkaljanak at.
2014. jan. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom vizsgálattal bizonyítható a mérgezés. Gondolom ez költséges, de ha ez már a második eset, akkor érdemes volna tenni valamit, hogy rá tudd bizonyítani, mert az lesz, hogy a végén nem mersz kutyát tartani. Szerintem ezt kérdezd meg az állatorvostól, ő már biztos hallott ilyen esetekről és tud tanácsot adni, hogy kihez fordulj, mi a menete.
2014. jan. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A macskái az ő gondja, nem te hívtad át őket, így ne érdekeljen.

Annyit tehetsz, hogy feljelented, bár ebben az országban nem hiszem hogy sokra mennél vele, nagyon el vagyunk maradva ilyen téren.

Ha az én egyik kutyámat megmérgezné valaki, (van egy rottie kölyköm is), akkor nem érdekelne, hogy rokon vagy szomszéd, vagy barát, átmennék és a fejét beleverném a falba párszor, majd megtaposnám.

2014. jan. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Indenképpen feljelentést kell tenni a rendőrségen ãllatkínzás miatt,a kutyãt pedig addig,ha elpusztul nem szabad eltemetni,illetve a mérgezés tényėt rögzíteni kell hivatalos ūton is.Ha el nem is kapják a szomszédot,önmagában a rendőrségi ügy elriasztja újabb mėrgezésektől.
2014. jan. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az előző esetnél volt minden hivatalos dolog de nem sikerült bizonyítani a doktor 12:00 kor tud jönni addig szomorú várakozás
2014. jan. 27. 10:46
 6/15 anonim ***** válasza:

1. ismeretlen tettes ellen tegyél feljelentést állatkínzásért

2. végezzeket boncolást, amiből az orvos megtudja állapítani a halál okát (méreg fajta stb)

3. Jelezzétek a rendőrségnek hogy XY már többször megfenyegetett titeket, hogy megmérgezi a kutyát.


Ha nem is jut biróságra a dolog szereztek neki pár álmatlan éjszakát.


Plusz a kutyát lelehet szoktatni arról hogy megtámadja a macskákat. Ajánlom a következő kutya betanítását

2014. jan. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A macskáit NE mérgezd meg!! Akkor azért jelent fel...

Egy-két ismerősöm sajnos járt így, figyelj:

Tegyél a zsebedbe telefont, és kapcsold be a hangfelvételt. Olyan helyre tedd, ahol nem látja, de mégis legyen közel hozzá. A telefont fordítsd meg, hogy a mikrofon legyen felül, így jobban hallod majd rajta amit mond.

Menj át, és kezd el finoman tapogatózni. Én ezt mondanám: Képzelje, szegény kutyám rosszul van. Mi történhetett vele? Mit tegyek, hogy jobban legyen? - kicsit vársz, beszélgetsz vele pár percet- Amúgy, Ön régebben mondta, hogy meg fogja mérgezni. Csak haragból mondta ugye?

Érted, mit akarok. Ilyen finoman kezdj el tapogatózni. Ha bevallja, akkor nyert ügyed van, van bizonyítékod ellene, akkor jelentsd fel. De lehet, hogy rájön, és nem mond semmit.

Nagyon sajnálom, remélem jobban lesz a kutyád! Tudom milyen érzés... :(

Szurkolok, írj hogy mi van!

2014. jan. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Írok majd bár finom szép szóval sajnos nem lehet már próbáltuk. Minket családtagokat is megfenyegetett már , hogy lelő ez a vita kb 6-7 éve megy már mi próbálunk békülni de vele nem lehet sajnos. Más emberekkel is így van sok mindenkit bánt
2014. jan. 27. 11:45
 9/15 anonim ***** válasza:
Akkor nem csak Titeket bántott. Fogjatok össze azokkal akit még bántott, jelentsétek fel, hiszen többen is állítják.
2014. jan. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Gyújtsd rá a házat a macskáit meg add nekem.
2014. jan. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!