Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az utcában állandóan, napi...

Az utcában állandóan, napi szinten kiszökik egy kutya és állandóan összevesz az enyémmel, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van egy négy éves staffordom, ő kapun belül van de túl nagy a feje és nem fér ki a rácson a szája. Amikor az a keverék ide jön összevesznek és ő neki befér a pofája mert vékony és ma úgy megharapta a kutyám lábát, hogy nem tud rajta menni. Volt, már kint a polgármester, de nem csinál senki semmit. Állítólag, be sincs oltva a kutya. Már, nagyon sajnálom az enyém mert, tiszta seb. Már az egész utca ki van akadva, anyum egyik nap hólapáttal kergette a kutyát, miután megharapta miénket. Ha szólunk a gazdának, vállat von és azt mondja, jó patkányozo, meg csináljunk kaput neki az önkormányzat. Hova lehet fordulni? Várjam meg hogy meggyógyul az enyém és engedjem rá? Sajnálom, szeretem az állatokat,de már mindennapos és az én kutyám előbbre való mint az a korcs. Ha meglátom a gazdáját, egyszerűen odamennék és agyon ütném egy lapáttal. Milyen hivatali szerv van? Hova kell bejelenteni?
2014. jan. 29. 18:15
 1/3 sippara ***** válasza:

A nem megfelelő állattartás miatt: jegyző

Az utcán lófrálás miatt: rendőrség; feljelentés kutyával való veszélyeztetés miatt


Ha a jegyző, és/vagy a rendőrök nem akarnak intézkedni, kérd ÍRÁSBAN, hogy ő, mint hivatalos szerv MEGTAGADJA AZ ELJÁRÁST az ügyben - a bejelentést, feljelentést is írásban tedd.

2014. jan. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%
Kezdjük ott h mivel jobb a te kutyád? Azért mert a tiéd? H jössz te ahoz h így beszélj más kutyájáról? Erről mind a gazda tehet nem a kutya és neh rá enged a te kutyád. Nem is biztos h el birma vele. Azért mert staffordod van ne h azt gondold h rá engedheted bármilyen kutyára mert úgy is ő győz. Imádom a kutyákat de a staffi és a pitt bull számomra egy hasznavehetetlen és hülye egy kutya. Ha nem jó nevelést kap akk neki megy mindem állatnak de terült őrzésére pff.
2014. jan. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az én kutyám abban jobb, hogy nem támad emberekre, nem szökik ki állandóan és mi a család tagjának tekintjük szinte. Míg az a kutya, nap legnagyobb részét az utcán tölti, nem hallgat a gazdáira, de ne ez a bajom vele. Hanem hergeli az én kutyámat és össze vissza harapdálja, az erdőben mászkál és nincs beoltva. Patkányozásra használják, ki tudja milyen bacija van. Amúgy mert az én kutyám és nehogy már előtérbe kelljen helyezzem egy idegen kutyáját, mint a sajtomat. Amikor megvettem, felelősséget vállaltam érte. Az a kutya nem egyszer- kétszer szökik ki, hanem naponta többször és az enyém meg meg van bolondulva teljesen, mint a többi kutya az utcában.
2014. jan. 30. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!